23/11/2018 13:10new

Máte nejasnosti ohledně toho, jak studium v tomto programu probíhá?

Zajímá vás, co vás v rámci tohoto studia čeká?

Volíte mezi příbuznými programy a potřebujete více podrobností?

Tápete, jakým směrem se může po absolvování tohoto programu ubírat vaše kariéra?

Neváhejte se zeptat na cokoli, co vás ohledně náplně vybraného programu zajímá!


Toto fórum neslouží pro dotazy spojené s administrativou přijímacího řízení, ty směřujte na e-mail: prihlaska@muni.cz, nebo se podívejte na nejčastěji kladené otázky a odpovědi: http://is.muni.cz/prihlaska/faq/.

18/11/2020 10:54new
Mohla bych se zeptat, zda je možné se přihlásit na prezenční formu studia, ačkoliv jsem pracující a domlivit se jednotlivě s vyučujícími? Byla by tato forma možná? Moc děkuji.
last modified 18/11/2020 11:53 new

Srdečně Vás zdravím,

předpokládám, že myslíte takovou formu domluvy, kdy budete prezenční studentkou, ale nebudete muset navštěvovat osobně přednášky a semináře. V tom Vám bohužel nemůžeme vyhovět. Z podoby prezenčního studia vyplývá povinnost osobní účasti studujícího. I kdyby byli někteří vyučující benevolentní k Vašemu návrhu, je vysoce nepravděpodobné, že by Vám bylo dovoleno absolvovat poměrně velké množství povinných předmětů na obou oborech a k tomu navíc i předměty pedagogické, psychologické a další, které jsou součástí tzv. společném základu pro učitele. Je mi proto líto, ale obávám se, že tato cesta není možná.

S pozdravem

O. Musil
18/11/2020 13:10new
Jde mi o to, že jsem absolventkou Speciální pedagogiky a z kapacitních důvodů jsem se nedostala na navazující Mgr. studium. Pracuji ale jako učitelka hudební výchovy na ZŠ (mimo jiné) a chtěla bych si tento obor vystudovat. Je to ale tak, že jako pro pracujícího člověka to pro mě není možné? Hudební základy mám z Konzervatoře, kterou jsem absolvovala a společné základy pedagogiky bych mohla mít uznané ze studia Spec. ped. Omlouvám se za komplikovaný dotaz, jen bych opravdu chtěla studovat :-)
18/11/2020 19:41new

Zdravím Vás,

ano, rozumím. Bohužel není na PdF MU možné HV studovat kombinovaně, ani jako samostatný obor, tedy bez kombinace. Jedinou cestou, navíc nezaručenou, je zápis bakalářského studijního programu v kombinaci Speciální pedagogika - Hudební výchova, nechat si uznat předměty ze spec.ped. + společný základ a zkusit se domluvit individuálně se všemi vyučujícími na HV. Některé předměty fungují na individuální domluvě rozvrhu, ale je jich pomálu. U zbytku se může reálně stát, že Vám absence nebude povolena a nebude možné domluvit ani alternativní cestu ukončení.

Řešením bohužel není ani CŽV při Katedře pedagogiky (jedná se o Studium v oblasti pedagogických věd, kde součástí je oborová didaktika, i pro HV). Vstupním požadavkem je ukončené magisterské studium s doložením absolvování příbuzného oboru. Konzervatoř bohužel nestačí, uchazeč musí doložit, že prošel disciplínami jako hra na klavír, zpěv/hlasová výchova, dějiny hudby na vysokoškolské úrovni, na které naváže hudební didaktika.
Více zde:
https://www.ped.muni.cz/pedagogika/celozivotni-studium-v-oblasti-pedagogickych-ved/?print=pdf.

Studijní plán:
https://is.muni.cz/do/ped/stud/studk/2020_2021/CZV/CCV_studPED_2020.html

O. Musil