23/11/2018 13:10new

Máte nejasnosti ohledně toho, jak studium v tomto programu probíhá?

Zajímá vás, co vás v rámci tohoto studia čeká?

Volíte mezi příbuznými programy a potřebujete více podrobností?

Tápete, jakým směrem se může po absolvování tohoto programu ubírat vaše kariéra?

Neváhejte se zeptat na cokoli, co vás ohledně náplně vybraného programu zajímá!


Toto fórum neslouží pro dotazy spojené s administrativou přijímacího řízení, ty směřujte na e-mail: prihlaska@muni.cz, nebo se podívejte na nejčastěji kladené otázky a odpovědi: http://is.muni.cz/prihlaska/faq/.

last modified 19/2/2019 14:17 new
Dobrý den, teď začínám druhý semestr Speciální pedagogika- komunikační techniky. Po projití studijního katalogu jsem zjistila, ze většina předmětu je stejná. Tento obor je tedy náhradou mého? Chci dále pokračovat a složit i potřebné atestace a v budoucnu působit jako klinický logoped. Někde jsem četla, že lidé z mého oboru měli později problémy, nechtěli je připustit k atestace. Ale po Mgr. člověk má SZ z logopediie i surdipedii, takže by problém být neměl. Můžete poradit? Mám tedy zvažovat přestup? Kam se případně obrátit pro rady dále? Děkuji
19/2/2019 18:20new
Dobrý večer,
zdravím Vás a sděluji, že budete mít opravdu státní ZZ z logopedie a surdopedie. Pak následně můžete vykonat atestaci ve zdravotnictví. Studium logopedie je v obou programech rovnocenné.
S pozdravem, Ilona Fialová
27/2/2019 09:03new

Vážená paní magistro,

dovolím si doplnit, že studium programu Speciální pedagogika - komunikační techniky je ukončeno SZZ z logopedie a SZZ ze surdopedie. Státní závěrečné zkoušky z logopedie a surdopedie na magisterské úrovni je možné posléze dosáhnout absolvováním navazujícího programu Speciální pedagogika či Logopedie, což je nezbytným předpokladem pro vstup do další přípravy v rezortu MZ. Samotné atestaci však předchází specializační vzdělávání logopedů ve zdravotnictví, které je vymezeno Zákonem č. 96/2004 Sb., o nelékařských zdravotnických povoláních, ve znění pozdějších předpisů (především 201/2017 Sb.). Bližší informace k zařazení do specializačního vzdělávání jsou k dispozici na webových stránkách Asociace klinických logopedů.

S pozdravem

Petr Kopečný