23. 11. 2018 13:10nové

Máte nejasnosti ohledně toho, jak studium v tomto programu probíhá?

Zajímá vás, co vás v rámci tohoto studia čeká?

Volíte mezi příbuznými programy a potřebujete více podrobností?

Tápete, jakým směrem se může po absolvování tohoto programu ubírat vaše kariéra?

Neváhejte se zeptat na cokoli, co vás ohledně náplně vybraného programu zajímá!


Toto fórum neslouží pro dotazy spojené s administrativou přijímacího řízení, ty směřujte na e-mail: prihlaska@muni.cz, nebo se podívejte na nejčastěji kladené otázky a odpovědi: http://is.muni.cz/prihlaska/faq/.

Štěpán Zapadlo
2. 9. 2019 12:43nové

Dobrý den,

rád bych se zeptal, je-li možné studovat matematiku se zaměřením na vzdělávání sdruženě s českým jazykem zaměřeným na vzdělávání, podobně jak je to možné například s přírodopisem.

S pozdravem,
Štěpán Zapadlo
3. 9. 2019 19:06nové
Ano, od příštího akademického roku by to mělo být možné.
25. 3. 2020 09:23nové
Dobrý den,
na stránkách je uvedeno, že pro navazující magisterské studium tohoto studijního programu je vhodné i studium Učitelství matematiky pro SŠ na přírodovědecké fakultě. Zajímalo by mě, zda je opravdu absolvování předmětů na pedagogické fakultě dostatečným základem pro studium Učitelství pro SŠ na přírodovědecké fakultě, zda se s tímto přestupem počítá. Chtěla bych vědět, zda jsem jako absolvent Matematiky se zaměřením na vzdělávání na pedagogické fakultě, plně připraven ke studiu navazujícího magisterského programu Učitelství matematiky pro SŠ na přírodovědecké fakultě, zda jsem schopná složit i magisterskou závěrečnou zkoušku na této fakultě.
Předem děkuji za odpověď.
S pozdravem
Petra Hedlová
změněno 25. 3. 2020 10:43 nové

Cituji ze stránek Přírodovědecké fakulty MU:

https://www.sci.muni.cz/pro-uchazece/navazujici-magisterske-studium/23742-ucitelstvi-matematiky-pro-stredni-skoly

"Podmínky přijetí
Uchazeč vykoná písemnou přijímací zkoušku na úrovni státní bakalářské zkoušky odpovídajícího bakalářského studia.

Uchazeči o učitelské sdružené studium doloží potvrzení o bakalářském studiu se zaměřením na vzdělávání nebo potvrzení o tom, že absolvují během bakalářského studia pedagogicko-psychologické předměty v rozsahu bakalářského studia se zaměřením na vzdělávání. Týká se uchazečů mimo PřF MU, kteří doloží požadované potvrzení na studijní oddělení PřF současně s podáním e-přihlášky, nejpozději však do 30. 4. 2020. Pokud do uvedeného data nebude potvrzení doloženo, nebude přihláška ke studiu zařazena do přijímacího řízení."

Z toho vyplývá, že bakalářská zkouška programu na PdF MU Vás přímo neopravňuje ke studiu na PřF MU, ale pokud ji letos skládáte, měla byste být (s jistým úsilím) schopna se připravit i na přijímací zkoušku na PřF.

Helena Durnová
25. 3. 2020 10:45nové

Konkrétní informace o obsahu přijímací zkoušky najdete zde:
https://www.math.muni.cz/pro-uchazece/uchazeci-magstudium/330-pozadavky-mag-uc.html

S pozdravem Helena Durnová
17. 8. 2023 10:37nové
Dobrý den,
opravdu moc bych chtěla studovat matematiku se zaměřením na vzdělání. Bohužel už mi bude skoro čtyřicet let, mám malé dítě, a proto si nemohu dovolit prezenční studium. Chtěla bych se tedy zeptat, zda-li bude v blízké době možné studovat i matematiku kombinovaně, jako je tomu již spoustu let možné např. na UP v Olomouci. A pokud ne, jsou nějaké možnosti individuálního studia? Tedy studovat matematiku prezenčně (ideálně s docházkou jen jednou za dva týdny), ale druhý obor (např. speciální pedagogika se zaměřením na vzdělání) a všechny předměty společného základu studovat kombinovaně? Děkuji.
17. 8. 2023 10:56nové
Kombinovanou formu bakalářského programu Matematika se zaměřením na vzdělávání zatím neplánujeme. Pokud stále čerpáte rodičovskou dovolenou, můžete na základě toho využít jisté úlevy.