23/11/2018 13:10new

Máte nejasnosti ohledně toho, jak studium v tomto programu probíhá?

Zajímá vás, co vás v rámci tohoto studia čeká?

Volíte mezi příbuznými programy a potřebujete více podrobností?

Tápete, jakým směrem se může po absolvování tohoto programu ubírat vaše kariéra?

Neváhejte se zeptat na cokoli, co vás ohledně náplně vybraného programu zajímá!


Toto fórum neslouží pro dotazy spojené s administrativou přijímacího řízení, ty směřujte na e-mail: prihlaska@muni.cz, nebo se podívejte na nejčastěji kladené otázky a odpovědi: http://is.muni.cz/prihlaska/faq/.

Hanka Telekesová
15/5/2019 20:57new

Dobrý večer,
chtěla bych se zeptat, zda po vystudování bakalářského oboru Sociální pedagogika a volný čas, bych mohl učit v Mateřské školce?
Dále mi přijde, že je tento obor hodně teoretický, tak zda by bylo možné mi napsat, kolik praxí bude za semestr a jak dlouhé budou.

Děkuji za odpovědi.
Hana Telekesová
16/5/2019 12:15new

Dobrý den,
naši absolventi va mateřských školách poracují, ale častěji v soukromých, ve státní to není úplně jednoduché, ale teoreticky by to mohlo jít také, musela byste však žádat přímo u MŠMT u vyjimku. naši absolventi se nejčastěji uplatňují jako sociální pracovníci a vychovatelé: https://ksop.ped.muni.cz/chci-studovat
Jinak praxe provází studenty každý semestr od 1. ročníku (2. semestru). Studenti mají praxi volnočasovou a sociální a jedná se o min. 26 h/semestr, od 2 ročníku 50h. atd.

Díky za dotaz, martina Kurowski
19/2/2022 13:57new
Žádost o upřesnění kombinací dalších programů + vhodnost volby
Dobrý den,
ráda bych vás poprosila o zodpovězení dvou dotazů:
  1. Jde kombinovat: 
    • Sociální pedagogika a volný čas + Speciální pedagogika? 
    • Dle informací z:  https://is.muni.cz/prihlaska/info?f=%20r:pP%20r:jcze%20r:tB%7Cr:tM%20;program=23389;beh=1785, je: Studium je možné a vhodné propojit i s dalším studovaným oborem – např. s environmentálními studii, sociální prací, speciální pedagogikou či sociologií. Studium probíhá ve formě vedlejšího oboru, hlavního oboru a jednooborového studia, které je obohaceno a prohloubeno o profilaci dramatická výchova nebo pedagogika volného času. 
    • Avšak při požadované volbě vedlejších předmětů tato volba není: https://is.muni.cz/prihlaska/info?f=%20r:f1441%20r:tB%7Cr:tM%20;program=23389;beh=1785
  2. nejsem si jistá o správné volbě programu v případě zájmu o budoucí profesní zaměření:

    • vedoucí spíše k psychologii

    • související práci s dětmi

    • poradenství

    • řešení krizových situací. apod.

Mohla bych Vás, popřípadě, poprosit o další doporučení? 

Děkuji moc,

S pozdravem,

Jana Sklenářová


last modified 27/6/2023 11:35 new
Dobrý den, jsem v prvním semestru kombinovaného bakalářského studia PdF B-SOCP Sociální pedagogika a volný čas a prosím budu potřebovat poradit s registrací předmětů. Existují prosím na Vaší katedře tutoři/tutorky/ mentoři/ mentorky (většinou z řad studentů a studentek třetího ročníku bakalářského studia)? Pokud ne, na koho zkušeného se prosím smím obrátit? Děkuji moc
Thread: Prijmacky/
Lila Cepova
14/4/2023 14:54new
Dobrý den, chci se zeptat není mi jasné to co my došli info o prijmackach. Je možné aby byli zítra ráno online na speciálni pedagogiku a volný čas?
Děkuji
Petr Novák
31/1/2022 12:20new
Dobrý den,
chtěl bych začít studovat obor Učitelství pro první stupeň základní školy. Mám ale obavy z předmětu "Hlasový výchova". Vím, že můj hlas není přizpůsoben pěveckým výkonům. Chtěl bych se zeptat, zda mám šanci tento obor vystudovat i s takovým hlasovým "hendikepem" :) ? Předem děkuji za odpověď.
3/2/2022 11:06new
Dobrý den,
ráda bych Vás podpořila ve vašem rozhodnutí. Vyučuji předmět Hlasová výchova sice v rámci jiného oboru na PdF MU (Sociální pedagogika a volný čas), ale dovolím si Vám odpovědět. Jako pedagogové pracujeme s hlasem každodenně. Dle mého názoru je smyslem předmětů "Hlasová výchova" na PdF MU seznámit studenty s tím, jak v naší pedagogické profesi dbát o náš hlas i hlas dětí tak, aby zůstal zdravý.
Prosím případně mé kolegy o doplnění. Lenka Polánková
3/2/2022 18:11new
Dobrý den - obavy jsou zbytečné, je to tak, jak napsala kolegyně Polánková. Z našeho hudebního pohledu to lze doplnit takto: hudební výchova je velmi podstatnou součástí výuky na 1. stupni ZŠ, v Hlasové výchově se studenti dozvídají, jak učit děti kultivovanému pěveckému projevu, seznamují se s dětským repertoárem, který je k tomu vhodný, učí se zásadám hlasové hygieny vlastní i té dětské a ve spojení s dalšími předměty se stávají dobrými učiteli hudební výchovy - samozřejmě vedle všech dalších důležitých disciplín.
Pro úspěšné zvládnutí studia je vhodné mít zkušenosti s hrou na klavír a umět zazpívat (pokud umíte i zahrát jednoduchý doprovod, bude to významné plus) jednoduchou lidovou nebo např. dětskou umělou písničku, opakovat slyšené tóny nebo jednoduché rytmické figury. Není tedy třeba disponovat školeným hlasem nebo zvládat velké pěvecké výkony :-)
Přeji Vám úspěšné rozhodování a plný zdar u přijímacích zkoušek.
S pozdravem V. Richter