23. 11. 2018 13:10nové

Máte nejasnosti ohledně toho, jak studium v tomto programu probíhá?

Zajímá vás, co vás v rámci tohoto studia čeká?

Volíte mezi příbuznými programy a potřebujete více podrobností?

Tápete, jakým směrem se může po absolvování tohoto programu ubírat vaše kariéra?

Neváhejte se zeptat na cokoli, co vás ohledně náplně vybraného programu zajímá!


Toto fórum neslouží pro dotazy spojené s administrativou přijímacího řízení, ty směřujte na e-mail: prihlaska@muni.cz, nebo se podívejte na nejčastěji kladené otázky a odpovědi: http://is.muni.cz/prihlaska/faq/.

Eduard Casciani
1. 4. 2022 15:27nové
Dobrý den, chci učit tělocvik na SŠ, co musím vystudovat abych měl plný plat? Musím mít i jiný předmět? Děkuji.
1. 4. 2022 16:43nové
Dobrý den, to záleží na řediteli školy, kde byste se ucházel o zaměstnání. Pokud byste byl jediný tělocvikář na škole a poskládal počet hodin na plný plat, tak byste plného platu asi dosáhl. Obvykle se ale TV studuje v kombinaci s dalším předmětem, nejčastěji se zeměpisem, přírodopisem nebo jiným předmětem, který by vás zajímal.
Eduard Casciani
3. 4. 2022 21:01nové
A jak se to studuje? Moc se v tom nevyznám, zeměpis na jiné fakultě než tělocvik nebo je to obojí na pedagogické?
3. 4. 2022 21:12nové
Je to mezifakultní studium - tělocvik na Fakultě sportovních studií, která je pro studentka jakoby mateřská, a zeměpis, případně jiný obor na Pedagogické fakultě - viz https://www.fsps.muni.cz/uchazeci/bakalarske-studium/programy
Vlákno: Zeměpis/
Matěj Kačenga
20. 2. 2023 20:20nové
Dobrý den, pochopil jsem správně, že Zeměpis se zaměřením na vzdělání je určen pro základní školu. Je možné, abych potom nějakým způsobem pokračoval se zaměřením na střední školy? Chtěl bych studovat dvoj bor s dějepisem.
21. 2. 2023 06:49nové
Dobrý den, ano, pochopil jste to správně. Možnost studovat kombinaci zeměpis-dějepis pro střední školy nabízí na MU přírodovědecká fakulta ve spolupráci s filozofickou fakultou. Pokud byste se rozhodl studovat na pedagogické fakultě, tak se aktuálně nabízí dvě možnosti, jak to udělat: 1) přejít po bakalářském stupni na PřF (nebo naopak) nebo si 2) po magisterském studiu dodělat rok celoživotního vzdělávání na PdF. Možná ale ani jedna možnost nebude potřeba, protože aktuálně čekáme na novelu zákona o pedagogických pracovnících, která by mohla toto vyřešit tak, že studium kdekoliv platí pro základní i střední školu. Toto ale nevíme, zda nastane a už vůbec ne kdy.