Thread: Nástroj/
Adéla Závadová
29/1/2021 09:20new
Vážení,
ráda bych se Vás zeptala, jaké nástroje (myšleno hra na hudební nástroj) jsou v programu Učitelství pro 1. stupeň budou vyžadovány? Jestli jen klavír, nebo lze vybrat jiný nástroj. Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Adéla Závadová
29/1/2021 09:44new
Ano, je to jen klavír. Pro úplnost dodávám stručnou charakteristiku celé hudební výchovy v programu Učitelství pro 1. stupeň ZŠ:
Předpokladem jsou znalosti základních hudebně teoretických pojmů, čtení a psaní not v houslovém i basovém klíči, stupnice dur a moll, stavba základních intervalů, durových a mollových kvintakordů a dominantního septakordu včetně obratů, hlavní harmonické funkce (T, D, S).
Schopnost opakovat jednoduché melodicko-rytmické útvary, sluchově analyzovat a zazpívat jednotlivé tóny zahraných kvintakordů, popř. dominantního septakordu.
Kultivovaný a intonačně čistý přednes jednoduché písně, zřetelná výslovnost bez artikulačních vad.
Pro hru na klavír zvládnutí technických cvičení a přednesových skladeb na úrovni některé ze standardních klavírních škol pro začátečníky. Doporučená vstupní úroveň je absolutorium 1. stupně základní umělecké školy.
Od 3. ročníku také hra na sopránovou zobcovou flétnu.
Hra na jiné hudební nástroje se nevyučuje a nemůže nahradit hru na klavír!
Adéla Hertlová
5/12/2020 16:34new
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je možné tento obor studovat, i když neumím zpívat. Předem děkuji za odpověď 😊.
Hertlová
5/12/2020 20:17new
Váš zájem o studium programu Učitelství pro 1. stupeň ZŠ mne velmi těší. Netuším ale, co si přesně představit pod pojmem "neumím zpívat". Zmíněný obor vyžaduje od uchazečů velkou všestrannost, takže je jasné, že většina studentů má své "silnější a slabší disciplíny". Při dobré motivaci a odpovídající píli se pak ty silné dají dále rozvíjet a ty slabší rozvinout na potřebnou "minimální úroveň". Pokud byste chtěla na svou otázku konkrétnější odpověď, doporučuji Vám domluvit se na individuální konzultaci přímo na katedře hudební výchovy.
Tereza Vašenková
24/6/2020 16:55new
Dobrý den,
ráda bych se zeptala jaké jsou v tomto oboru požadavky na tělesnou výchovu, dálkovém studiu ?
Zda je to schopný splnit i člověk, který není tělesně zdatný ?
Děkuji za odpověď Tereza Vašenková
Michalka Odstrčilíková
12/2/2020 09:10new

Dobrý den,
studuji ve Zlíně ten samý obor, a chtěla jsem se zeptat jak by mohl probíhat přechod? Zdali bych dělala přijímačky a potom by mi mohly být uznán nějaké předměty? Nebo bych musela udělat přijímačky a jet zase od začátku všechny předměty?

Děkuji moc
Odstrčilíková Michaela
Jan Kűhtreiber
27/1/2020 08:12new

Dobrý den,

Chtěl bych se zeptat, jak je to s praxí na kombinovaném studiu? Jak často probíhá? Jak dlouhá je? (den/týden)

Předem děkuji za odpověď
Jan Kühtreiber
27/1/2020 09:36new

Dobrý den Honzo,

posílám vám odkaz pro informace ke všem praxím. Rozklikněte si vždy příslušný semestr a hledejte informace u odkazu pro kombinované studium:
https://katedry.ped.muni.cz/primarni-pedagogika/pro-studenty-zs/praxe-zs

S pozdravem
Petra Vystrčilová
Thread: Slovák/
Nina Konáriková
17/11/2019 14:05new
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či je štúdium oboru Učitelství pro 1. Stupeň ZŠ určené aj pre Slovenských študentov
Za odpoveď vopred ďakujem