23/11/2018 13:10new

Máte nejasnosti ohledně toho, jak studium v tomto programu probíhá?

Zajímá vás, co vás v rámci tohoto studia čeká?

Volíte mezi příbuznými programy a potřebujete více podrobností?

Tápete, jakým směrem se může po absolvování tohoto programu ubírat vaše kariéra?

Neváhejte se zeptat na cokoli, co vás ohledně náplně vybraného programu zajímá!


Toto fórum neslouží pro dotazy spojené s administrativou přijímacího řízení, ty směřujte na e-mail: prihlaska@muni.cz, nebo se podívejte na nejčastěji kladené otázky a odpovědi: http://is.muni.cz/prihlaska/faq/.

23/4/2019 19:27new

Dobrý den, chci se zeptat jestli je možné přihlásit se na magisterský program Učitelství dějepisu, když mám Bc. z Lektorství Anglického jazyka? Je to hlavně z důvodu rozšíření aprobace na 2 předměty. Vzhledem k tomu, že by se jednalo o kombinované studium během práce, jak by to bylo s praxí? Třetí rok jsem učitelem na druhém stupni základní školy na plný úvazek a v současném školním roce učím právě i dějepis. Je možné si to započítat do praxe?

Děkuji,
Bc. Michal Studýnka
22/10/2021 21:00new

Dobrý deň,

zaujal ma tento študijný program. Mám ukončené bakalárske štúdium z oborov Dějiny starověku a Mediteránní studia. Chcela by som sa opýtať, bolo by možné študovať ďalej magisterský program Dějiny starověku spolu s Učitelstvím dějepisu a občanské výchovy (nebo Učitelství dějepisu a Geografie)?

Ďakujem a akékoľvek doplňujúce informácie.

S pozdravom,

Simona Aliová
Nikola Panochová
11/2/2021 16:26new
Dobrý den, bude mi vaší školou přijat přihláška, pokud jsem v předchozích letech vystudovala bakalářské studium se zaměřením na Ekonomiku a management, program Bezpečnostní studia, se SZZ mimo jiné z oboru Psychologie a Sociologie.
Děkuji za odpověď. Panochová
11/2/2021 18:10new
Dobrý den, od 1. 3. 2021 na stránkách PdF nabízíme: Rozdílový kurz pro absolventy magisterského studia filozofických fakult v programech Historie, Pomocné vědy historické, Archeologie, Muzeologie. To je rámec. Je asi možné takto řešit i příchod do mag. studia z jiných studií. Rozhodující je, aby uchazeč předtím absolvoval 6 klíčových zkoušek Bc stupně: Dějiny pravěku, Dějiny starověku, Dějiny středověku, Dějiny raného novověku, Dějiny 19. stol., Dějiny 20. století. Pokud některé z předchozího studia nebo ekvivalenty má, požádá o jejich uznání, složí (možno i po samostudiu) chybějící, a může se ucházet o navazující mag. studium. Možná by bylo jednodušší začít Bc. a požádat o uznání ekvivalentních předmětů napříč celým studiem a totéž v NMGr. Záleží tedy především na skladbě předmětů předchozího studia.
Linda Lišková
26/11/2023 17:52new
Dobrý den, platí toto i v případě absolvování Bc studia Humanistiky, SZZ: České dějiny v evropském kontextu, Filozofie, Religionistika? Současně s tím jsem absolvovala Doplňující modul pedagogicko-psychologický a praxe.
Děkuji za odpověď. L. Lišková
Tereza Pleskačová
5/1/2020 15:06new
Dobry den, rada bych se zeptala zda je mozne se prihlasit na obor obcanska vychova a dejepis, kdyz mam BC. Z obcanske vychovy a pedagogiky. Dekuji za odpoved. TP
last modified 14/1/2020 18:48 new

Dobrý den, pro jistotu jsem Váš dotaz ještě konzultoval s odpovědnými pracovníky. Na fakultě se uplatňuje obecné pravidlo, že navazující studium má oborově souviset s absolvovaným bakalářským studiem. Zákon takovou podmínku nenařizuje, ale umožňuje univerzitám/fakultám, aby tak uvažovaly. Pokud jste tedy v bakalářském studiu neabsolvovala dějepis se zaměřením na vzdělávání (nebo něco velmi příbuzného, název není závazný, obsah ano), tak přihláška potvrzena nebude.

Kamil Štěpánek
katedra historie PdF MU