23. 11. 2018 13:10nové

Máte nejasnosti ohledně toho, jak studium v tomto programu probíhá?

Zajímá vás, co vás v rámci tohoto studia čeká?

Volíte mezi příbuznými programy a potřebujete více podrobností?

Tápete, jakým směrem se může po absolvování tohoto programu ubírat vaše kariéra?

Neváhejte se zeptat na cokoli, co vás ohledně náplně vybraného programu zajímá!


Toto fórum neslouží pro dotazy spojené s administrativou přijímacího řízení, ty směřujte na e-mail: prihlaska@muni.cz, nebo se podívejte na nejčastěji kladené otázky a odpovědi: http://is.muni.cz/prihlaska/faq/.

Viki Chalupníků
12. 1. 2019 10:56nové
Dobrý den, mám zájem o studium na MUNI a jsem zde s dotazem, zda se na vaší škole studium platí, nebo ne. Setkávám se s rozporuplnými názory a na vašich stránkách jsem se jednou setkal s tím, že by se studium mělo platit, proto bych rád znal odpověď, popřípadě výši poplatku za studium, předem děkuji za odpověď.
4. 2. 2019 12:45nové

Dobrý den,
studium na MUNI v programech uskutečňovaných v českém jazyce, tedy i studium v programu „Anglický jazyk a literatura“ (https://www.muni.cz/bakalarske-a-magisterske-obory/24410-anglicky-jazyk-a-literatura), je bezplatné, pokud student absolvuje daný program ve standardní době studia zvětšené o jeden rok. Informace o standardní době studia naleznete zde: https://www.muni.cz/studenti/poplatky/co-je-to-standardni-doba-studia.

Zpoplatněno je však studium ve studijních programech uskutečňovaných v cizím jazyce, tedy například v programu "English Language and Literature" (https://www.muni.cz/en/bachelors-and-masters-study-fields/24424-english-language-and-literature) uskutečňovaném v anglickém jazyce. Informace k tomuto programu včetně výše poplatku najdete zde: https://www.phil.muni.cz/en/studies/study-programmes-in-english/english-language-and-literature (informace přímo o poplatcích je v sekci Tution Fees).

Kompletní informace o poplatcích spojených se studiem na MUNI naleznete zde: https://www.muni.cz/studenti/poplatky.
změněno 17. 2. 2020 10:18 nové
Dobrý den, chtěla bych se zeptat - při výběru sdruženého studia (AJ - hlavní, NJ - vedlejší) se skládá oborový test z obou jazyků?
Děkuji za odpověď.
17. 2. 2020 10:34nové

Dobry den,

ano, musite uspesne slozit prijimaci zkousku z obou oboru. S pozdravem,
Martina Horakova
Erika Vrabľová
19. 11. 2020 16:28nové
Dobrý deň, mám záujem o štúdium na MUNI a chcela by som sa Vás opýtať, či je potrebné pri kombinácií štúdia s programom História ( Anglický jazyk a literatúra hlavný+ História vedľajší) písať bakalársku diplomovú prácu z oboch študijných programov. Za odpoveď vopred ďakujem.
19. 11. 2020 22:07nové
Dobry den,
ve sdruzenem studiu (jeden obor hlavni, druhy vedlejsi) pisete diplomovou praci pouze na hlavnim oboru.
S pozdravem,
Martina Horakova, garantka Bc. programu na KAA FF MU
Tereza Ulrichová
7. 1. 2021 11:51nové
Dobrý den,

chci se připravit na oborové zkoušky z Anglického jazyka a literatury, ale nevím, co si mám představit pod kulturně-historickým přehledem Británie a USA a ráda bych se na to nějak připravila. Je někde dostupná ukázka?

7. 1. 2021 17:45nové

Dobry den,

tato cast testuje prehled studenta v zakladni orientaci v realiich anglofonnich zemi (nepr. politickych systemu, zakladni historii, kulture, atd.) a take orientaci v soucasnem deni na politicke a kulturni scene v techto zemich. U tohoto posledniho bodu se tedy napr. doporucuje sledovat duveryhodna media a debaty. Katedra pred prijimaci zkouskou organizuje kazdy rok pripravne kurzy, kterych se muzete zucastnit, a ktere vas pripravi na typy testu, jak jazykovych, tak tech kulturne-historickych, Podrobnosti o techto pripravnych kurzech budou zverejneny na nasem webu a FB. S pozdravem,
MArtina Horakova
Danuška Šotkovská
12. 1. 2021 19:07nové
Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat: pokud bych úspěšně složila zkoušky na Historii na filosof. fakultě a nezvládla bych TSP a oborovky (nebo jedno z toho) z Aj na fil. f. , mohla bych pak nastoupit pouze na Historii, pokud bych ji měla jako sdružené studium právě s Angličtinou na filosofické f. ? Bylo by to tak možné, nebo bych automaticky nemohla být přijata ani na jeden program?
13. 1. 2021 10:36nové
Dobry den, pokud se nemylim, tak by to mozne byt melo v ramci upravy vasich studijnich planu. Na toto vam ale presne odpovi studijni oddeleni FF. Dekujeme za zajem o nasi katedru. MH
Anet Skrdlova
2. 2. 2021 21:11nové
Dobrý den, mám zájem o studium Anglický jazyk a literatura + portugalština, ale nejsem si jistá, jestli potřebuji již umět portugalsky nebo se učí od základu.
Předem děkuji za odpověď
3. 2. 2021 10:58nové
Dobry den, ja mohu mluvit pouze za Katedru anglistiyk a amerikanistiky, kde anglictinu potrebujete mit alespon na urovni FCE a vyse. Ohledne znalosti portugalstiny je potreba se podivat na podminky prijeti na Katedre romanistiky.
S pozdravem,
Martina Horakova
3. 2. 2021 00:29nové

Dobrý den,
rád bych se dotázal, z jakého důvodu nelze studovat v kombinaci program Biologie se zaměřením na vzdělávání (PřF) a Anglický jazyk (FF)? Jiné obory na PřF (Matematika, Geografie) zaměřené na vzdělávání tuto možnost mají, proto nerozumím tomu, že tato kombinace vybrat nelze.

Děkuji za odpověď.
3. 2. 2021 10:56nové
Dobry den, dekujeme za dotaz. Moznosti kombinaci jsou dane moznostmi jednotlivych pracovist - neznam situaci na oboru Biologie, takze nemohu soudit, ale u nas na Katedre anglsitiky a amerikanistiky nabizime jak hlavni, tak vedlejsi studijni plan, coz ne vsechny programy maji, a tudiz to pak nelze kombinovat ve sdruzenem studiu (tzn. jeden jako hlavni a druhy jako vedlejsi). Podivejte se tedy, zda Biolgie na PrF tyto studijni plany nabizi, pokud ne a maji jen jednooborovy studijni plan, tak to bude tim.
S pozdravem,
Martina Horakova
3. 2. 2021 22:18nové

Dobrý den,
děkuji za Vaši odpověď. Obor Biologie se zaměřením na vzdělávání lze studovat pouze v kombinaci s jiným oborem, právě proto mne zarazila skutečnost, že nelze kombinovat s Anglickým jazykem. Ve chvíli, kdy lze kombinovat Anglický jazyk s Matematikou či Geografii a Biologie lze kombinovat s Matematikou či Geografii, bych jednoduchou logikou očekával, že spojení Biologie a Angličtiny je uskutečnitelná kombinace, která logicky musí i z hlediska času fungovat.

Děkuji za odpověď.
Martin Glíž
Alexandra Sandanusová
11. 4. 2021 13:52nové
Dobrý den, hlásím se na hlavní obor filozofie a vedlejší anglistika a amerikanistka. U obou oborů jsou požadovány TSP, znamená to tedy, že budu dělat TSP dvakrát nebo jen jednou?
Děkuji za odpověď
11. 4. 2021 15:57nové
Dobry den,
ne, TSP samozrejme jen jednou, zapocita se jeden vysledek. S pozdravem, Martina Horakova
Tereza Ulrichová
29. 4. 2021 11:20nové
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda budete nějak informovat i uchazeče, kteří nebudou přizváni k oborovým zkouškám nebo případně jak se můžu jinak dozvědět, zda můj percentil stačil? Děkuji za odpověď.
29. 4. 2021 13:44nové

Dobry den,

urcite ano, ted se intenzivne resi nejaky technicky problema, el vysledky by vam prijimaci oddeleni melo behme dneska ci zitrka nahrat do prihlasky. Za KAA se omlouvame za toto zpozdeni, ale nebylo na nasi strane. S pozdravem,
MH
Tereza Ulrichová
29. 4. 2021 13:53nové
Dobře, děkuji moc.
14. 12. 2022 20:41nové
Dobrý den, je možné si studijní program přidat do studijního plánu jako minor po konci prvního semestru?
14. 12. 2022 21:25nové
Dobry den,
ano, ale pouze, pokud jste na nas obor (anglistika a amerikanistika) jiz uspesne slozila prijimaci zkousku. Jinak je potreba udelat prijimacky na jare 2023 a zacit minor v zari 2023. S pozdravem, Martina Horakova
14. 12. 2022 23:37nové
Děkuji Vám za odpověď,
v tom případě bych v září nastoupila do prvního nebo třetího semestru angličtiny?
15. 12. 2022 09:08nové
Dobry den,
ano, pokud jste u nas jeste neskladala prijimaci zkousku, je potreba ji uspesne slozit (cca konec dubna) a pak byste nastoupila do 1. semestru v zari na KAA, u nas je minor 60 kreditu, predmety si muzete rozlozit do vice semestru, ale zvladnout se to da i za 2 semestry. S pozdravem,
MH
Anna Herzanová
6. 2. 2023 08:31nové

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli nejsou někde dostupné další testy pro oborovou zkoušku z minulých let. Na hlavní stránce je uveden pouze jeden, což si myslím, že je docela škoda.

Děkuji
Anna Herzanová
6. 2. 2023 08:52nové

Dobry den,
dekuji za dotaz, bohuzel vice testu zpristupnit nemuzeme, pripravit jednu verzi je docela dlouhy a slozity proces, takze jimi nechceme "plytvat" na zkusebni verze. Kazdopadne co se tyce jazykovych veci, nejlepe natrenujete na testech Cambridge (CAE, CPE), cviceni jsou modelovana prave podle toho.

S pozdravem,
Martina Horakova
Vlákno: Jazyk štúdia/
Karolína Halčinová
8. 9. 2022 21:49nové
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať... Pri štúdiu anglického jazyka a literatúry bude niekedy potrebné používať aj češtinu alebo si vystačím len s angličtinou, resp. slovenčinou? Vopred ďakujem.
9. 9. 2022 11:40nové

Dobry den,

v cesky akreditovanem programu je 90% vyuky v anglictine, ale jsou tam nektere prvky, ktere jsou v cestine, na bakalarskem stupni je to povinny prekladovy kurz, kde musite mit bud cestinu nebo slovenstinu na urovni rodileho mluvciho, na magisterske urovni je tam jeden povinny kurz v cestine o ceske anglistice. S pozdravem,
Martina Horakova
Martin Herbst
10. 5. 2022 15:19nové
Dobrý den,
na stránce je napsáno, že bodová hranice pro přijetí je 65 bodů. U výsledku testu je však napsáno, že bodová hranice činí 55 bodů.
Jaký údaj je tedy relevantní?
Děkuji za odpověď
Herbst
10. 5. 2022 15:43nové

Dobry den,

pokud nenaplnime kapacitu (v nasem pripade bodovymi vysledky 65+), muzeme bodovou hranici snizit.

S pozdravem,
Martina Horakova
8. 4. 2021 20:55nové

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať, ak mám tento semester zapísané predmety AJ19850 Bakalářská diplomová práce & AJ19999 Státní závěrečná zkouška bakalářská, musím tento semester odovzdať bakalársku diplomovú prácu a prihlásiť sa k štátniciam, ak som práve v 6. semestri štúdia? Prípadne, čo sa stane, ak prácu neodovzdám a k štátniciam sa tento semester neprihlásim? Budú tieto predmety hodnotené hodnotením N a budú musieť byť splnené v bezprostredne nasledujúcom semestri? Resp. nanútia sa mi do ďalšieho semestra, t.j. automaticky sa mi predĺži štúdium alebo si musím o predĺženie štúdia požiadať?

Vopred veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
Michaela Coufalová
22. 1. 2021 10:34nové
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak bude tento rok probíhat oborová zkouška pro studium Anglický jazyk a literatura. Jestli tedy bude probíhat formou písemnou nebo formou ústního pohovoru - popřípadě co bude obsahem ústního pohovoru a zda se na něj dá nějak připravit. Děkuji za odpověď, Coufalová Michaela
22. 1. 2021 11:24nové

Dobry den,

odkazu vas na velmi podrobnou prezentaci k prijimacimu rize, kterou najdete na strance nasi katedry (zalozka den otevrenych dveri) a k dizpozici je i zde:
https://anglistika.phil.muni.cz/o-nas/dny-otevrenych-dveri

S pozdravem,
MartIna Horakova
13. 4. 2021 09:51nové
Dobrý den,
měla bych dotaz ke zkoušce z angličtiny, už jsem se jednou ptala a byla jsem
odkázána na prezentaci, hodně mi to pomohlo, ale stále jsem nepochopila, jestli
mají body z TSP vliv na přijetí. Například, kdyby byla hranice pro druhé kolo
80 percentil, tak jestli ten, kdo bude mít 95 percentil bude mít větší šanci na
přijetí než ten, co má 80. Samozřejmě, že chápu, že oborová zkouška je ta
ztěžejní, ale zajímá mě, jestli mají teda v druhém kole nějakou váhu i
výsledek z TSP.
Děkuji, Oweisová
13. 4. 2021 10:37nové

Dobry den,
ano, vysledek u TSP vahu ma, konecne poradi bude vysledkem bodu jak z TSP, tak z oborove zkousky.

S pozdravem,
Martina Horakova
Tereza Ulrichová
19. 4. 2021 08:40nové
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jaká byla hranice z TSP pro přijetí na anglický jazyk a literaturu minulý rok nebo jaká by se dala očekávat letos? U většiny ostatních předmětů to vidím, ale tady to nikde nemůžu najít a ráda bych věděla alespoň circa, jaký percentil bych potřebovala k přijetí do druhého kola oborové zkoušky. Děkuji.
19. 4. 2021 10:34nové
Dobry den,
vloni jsme TSP testy pro prijimaci rizeni nepouzivali, letos podle TSP vybirame asi 300 prvnich uchazecu. Bodova hranice neni, zalezi samozrejme na tom, jak si uchazeci budou celkove vest i techto testu, cili ta hranice je pohybliva a neda se dopredu urcit. S pozdravem, MH
Jakub Souček
1. 10. 2020 22:18nové
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jestli když chci nastoupit do bakalářského studijního programu Anglického jazyka, jestli potřebuji nějaký certifikát o znalosti dalšího jazyka, popřípadě, jestli mě při studiu čeká studium dalšího jazyka (jako například, ruského, německého...) a jestli se tento další jazyk jsem schopen doučit přímo na MUNI. Zároveň jsem se chtěl zeptat, jestli je možné začít studovat Anglický jazyk na pedagogické fakultě a poté přejít na magisterský program Anglický jazyk pro střední školy a jestli jsem schopný to zvládnout ze znalostí kterých dosáhnu na bakalářském studiu na pedagogické fakultě. Předem děkuji za odpověď.
S pozdravem, Jakub Souček
2. 10. 2020 09:24nové
Dobry den,
pri prijimacim rizeni do bakalarskeho programu Anglicky jazyk a literatura prokazujete pouze znalost anglickeho jazyka. Druhy cizi jazyk budete pak studovat v ramci povinne-volitelnych predmetu (na jake urovni, to si ted nejsem jista, doporucuji podivat se na stranky CJV-Centra jazykoveho vzdelavani na MU). Ano, muzete udelat bakalare na Pedagogicke fakulte a pak nastoupit do Mgr. studia u nas na FF, samozrejme pokud slozite prijimaci zkousku. Zvladnout se to urcite da :-). S pozdravem, Martina Horakova