23. 11. 2018 13:10nové

Máte nejasnosti ohledně toho, jak studium v tomto programu probíhá?

Zajímá vás, co vás v rámci tohoto studia čeká?

Volíte mezi příbuznými programy a potřebujete více podrobností?

Tápete, jakým směrem se může po absolvování tohoto programu ubírat vaše kariéra?

Neváhejte se zeptat na cokoli, co vás ohledně náplně vybraného programu zajímá!


Toto fórum neslouží pro dotazy spojené s administrativou přijímacího řízení, ty směřujte na e-mail: prihlaska@muni.cz, nebo se podívejte na nejčastěji kladené otázky a odpovědi: http://is.muni.cz/prihlaska/faq/.

Diana Picková
6. 3. 2019 19:56nové

Dobrý den,

byla bych ráda, kdyby jste mi poradila s výběrem oboru a typem studia. Zajímají mě hlavně cizí jazyky a vy poskytujete hrozně moc variant.
Chtěla bych ve svém studiu mít obsaženou angličtinu, pokud možno češtinu (jestli to bude možné) a sdružené studium například s čínštinou nebo jiným jazykem. Obsahují i literaturu, preferovala bych obor, kde není hlavní prioritou ale samozřejmě součástí. U těchto oborů je ale napsáno, že není možné podat přihlášku. Jak to tedy funguje?
Zároveň bych chtěla vědět, pokud bych měla prezenční studium, kolik hodin týdně je nutné splnit? Některé školy mají například vyučování 3 dny v týdnu. Odvíjí se to od toho, jaké předměty si zvolím?
Další otázka je na Erasmus, kolikrát je možné vycestovat a jak je to finančně náročné?
Momentálně jsem už druhý rok po maturitě a chtěla bych studim spojit i s prací.

Děkuji Vám za zodpovězení všech mých otázek,

S pozdravem,

Picková Diana
7. 3. 2019 10:21nové

Dobrý den,

z hlediska literatury mohu mluvit za čínská studia, kde je náplň studia zaměřena napůl na jazyk a napůl na ostatní předměty, kde je literatura pouze jednou z částí studia (literatura, dějiny, myšlení...).
Co se týká podávání přihlášek, to má na starost studijní oddělení, kontaktujte prosím je.
V prezenčním studiu se odvílí počet dní, které trávíte ve škole, podle aktuálního rozvrhu, který Vám nikdo předem nezaručí. Je možné, že budou předměty, které budete muset v 1. ročníku navštěvovat, seskupeny např. do tří/čtyř dní, ale nikdo to není schopen říci dříve než se tvoří rozvrh (v červnu). Dálkové studium našeho oboru není možné.
V rámci Erasmu můžete cestovat po Evropě, v rámci našeho oboru ale studenti vyjíždějí zejména na TW nebo do ČLR, tam je velká nabídka stipendií, které pokryjí veškeré nebo téměř veškeré náklady.

S pozdravem
ZP
Hanka Suchá
26. 3. 2019 17:11nové
Dobrý den, mám dotaz, jaký potřeba min. percentil, aby se člověk dostal na tento obor? Popř. v případě neúspěchu, jde to studovat formou CŽV? Děkuji a přeji hezký den :-)
27. 3. 2019 10:41nové
Dobrý den, obraťte se prosím na studijní odd.
Matvey Senyushkin
11. 2. 2022 17:23nové
Dobrý den! Jakou úroveň čínštiny by měl mít kandidát na studium na univerzitě a jakou úroveň bude mít po absolvování vyučování?
Marketa Kotlandova
25. 11. 2019 21:44nové

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak je to, když chci studovat čínštinu + ekonomii. Mohu potom pokračovat na nějaké navazující magisterské studium? Mohu se třeba potom dál věnovat jen ekonomii?

Děkuji za odpověď :)
26. 11. 2019 09:00nové
Dobrý den,
co se týká čínštiny, veškeré informace naleznete zde: https://cinskastudia.phil.muni.cz
Co se týká ekonomie, napište, prosím, na příslušnou katedru.
S pozdravem
ZP
Helča Rozsypalová
16. 1. 2020 08:06nové
Dobrý den, chtěla bych se zeptat na výběr kombinovaného oboru k čínským studiím. Z vaší nabídky mě nejvíce zaujaly obory Mezinárodní vztahy a Bezpečnostní a strategická studia. Poradili byste mi prosím, který obor se k čínštině více hodí a je lépe uplatnitelný.

Dobrý deň,
výber konkrétnej kombinácie je na Vás. Podporujeme kombináciu s akýmkoľvek ďalším programom. Na možnosti uplatnenia sa prosím opýtajte priamo na vybraných programoch.

S pozdravom,
Magdaléna Rychetská
Jáchym Hůlek
12. 2. 2021 16:46nové
1/1
Dobrý den,
obracím se na Vás s dotazem ohledně přijímacího řízení. Mám podanou přihlášku na mezifakultní studium, konkrétně na kombinaci Čínská studia + Bezpečnostní a strategická studia (FSS). Zajímalo by mne, zda správně chápu, že pokud nebudu úspěšný co se týče kritérií pro přijetí na obor BSS, ale podmínky pro přijetí na Čínská studia splním, budu stále moci zažádat o přijetí pouze na Čínská studia. Jak mám v takovém případě postupovat? Je možnost, že ani na žádost bych na Čínská studia přijat nebyl při splnění požadavků (čili je rozdíl mezi tím, kdybych měl podané dvě oddělené přihlášky?).
Doufám, že dotaz je alespoň trochu srozumitelný.
Předem děkuji za odpověď a přeji Vám hezký den,
Jáchym Hůlek