23. 11. 2018 13:10nové

Máte nejasnosti ohledně toho, jak studium v tomto programu probíhá?

Zajímá vás, co vás v rámci tohoto studia čeká?

Volíte mezi příbuznými programy a potřebujete více podrobností?

Tápete, jakým směrem se může po absolvování tohoto programu ubírat vaše kariéra?

Neváhejte se zeptat na cokoli, co vás ohledně náplně vybraného programu zajímá!

Toto fórum neslouží pro dotazy spojené s administrativou přijímacího řízení, ty směřujte na e-mail: prihlaska@muni.cz, nebo se podívejte na nejčastěji kladené otázky a odpovědi: http://is.muni.cz/prihlaska/faq/.

14. 6. 2019 03:06nové
Kombinace oborů
Dobrý den. 

Momentálně studuji Právnickou fakultu (ukončuji 1. ročník). Protože mne zaujaly historické předměty, ráda bych se v této oblasti i dále rozvíjela, a to právě studiem bakalářského oboru Historie. 

Zároveň jsem při výběru praxí zjistila, že mne sice právo jako takové zajímá, ale nesplňuje má očekávání co se týče praktického povolání; stručně řečeno, v budoucnu v právnické sféře pracovat nehodlám. Vrátila jsem se tedy ke svému snu z dětství a napadlo mne, že bych se mohla živit učitelstvím na SŠ. Ráda bych učila právě dějepis, případně i právo (ať už v rámci ZSV nebo samostatného předmětu), protože mi zase přijde škoda zahodit jeden rok právnické fakulty. Moje vize by tedy byla dokončit studium PrF a zároveň od roku 2020 začít studovat Historii na FF nejprve jako Bc. obor (kombinované studium), a pokud se mi bude dařit, tak navázat i magisterským studiem.

Můj dotaz je tento: je tento můj postup do budoucna podle Vás rozumný? Jak z hlediska skloubení obou oborů, tak z hlediska toho, zda mi bude právo a historie spolu s pedagogickým minimem stačit jako předpoklad k vykonávání pedagogické praxe?

Děkuji Vám za odpověď.

Lenka Suchá