26. 11. 2018 11:42nové

Máte nejasnosti ohledně toho, jak studium v tomto programu probíhá?

Zajímá vás, co vás v rámci tohoto studia čeká?

Volíte mezi příbuznými programy a potřebujete více podrobností?

Tápete, jakým směrem se může po absolvování tohoto programu ubírat vaše kariéra?

Neváhejte se zeptat na cokoli, co vás ohledně náplně vybraného programu zajímá!

Toto fórum neslouží pro dotazy spojené s administrativou přijímacího řízení, ty směřujte na e-mail: prihlaska@muni.cz, nebo se podívejte na nejčastěji kladené otázky a odpovědi: http://is.muni.cz/prihlaska/faq/.
Daniel Zajác
25. 2. 2021 01:26nové
Dobrý den, rád bych se zeptal na časovou náročnost studia. Je někde možnost nahlédnout do rozvrhu hodin současných studentů programu "Jihoslovanská a balkánská studia – Chorvatština" nebo alespoň do studijního plánu? Děkuji
25. 2. 2021 08:09nové

Dobrý den,
předně děkuji za zájem o náš program.

Pokud jde o časovou náročnost studia, považuji ji za standardní vzhledem k filologickým oborům fakulty. V každém semestru byste měl získat ideálně 30 kreditů, což znamená mít zapsáno zhruba 6–8 předmětů, čili asi 12–16 vyučovacích hodin týdně. To je čas strávený přímou výukou, samozřejmě se k tomu přidávají další časové náklady – samostudium, četba povinné literatury, vypracování domácích zadání (zejména v praktických předmětech).

Pokud jde o rozvrh, většina programů na MU nemá pevně stanovený rozvrh pro studenty či obory. Pevně jsou stanoveny rozvrhy jednotlivých předmětů a student si sám jejich výběrem svůj rozvrh "poskládá". Existují samozřejmě doporučené studijní plány, jichž se doporučujeme držet, ale nejsou striktně vyžadovány. K rozvrhům samotných studentů bohužel nemáme přístup, to mají jen oni sami, ale ukázku doporučeného studijního plánu pro specializaci chorvatština najdete např. zde: https://www.phil.muni.cz/pro-uchazece/bakalarske-studium/24284-jihoslovanska-a-balkanska-studia

Rozklikněte si sekci "Předměty - příklad průchodu studiem" a vyberte chorvatštinu, rozbalí se Vám doporučená skladba předmětů po semestrech. Na téže stránce naleznete i podrobnější informace o předmětech.

Pokud Vám mohu ještě nějak pomoci, neváhejte se zeptat, případně pište na pilch@phil.muni.cz.

Zdraví
Pavel Pilch
Daniel Zajác
26. 2. 2021 01:27nové

Mockrát děkuji za odpověď.

Co se týče rozsahu, u většiny předmětů je mi vše jasné, až na předměty Jazykový kurz B1 až B6. Například u předmětu Jazykový kurz B1 je uvedeno "Šest hodin cvičení týdně", znamená to tedy, že se jedná o cvičení, které probíhá každý den v týdnu (jeden den dokonce dvakrát)?

Pokud bych se tedy řídil doporučenou skladbou předmětů, znamená to, že v prvním semestru mě bude čekat 7 předmětů, které zaberou 18 vyučovacích hodin týdně?

Ještě jednou děkuji za Vaši vstřícnost a rychlost odpovědí.
26. 2. 2021 07:06nové

Dobrý den,
jde o šest hodin týdně celkem, bývá to rozděleno na dva bloky po 2 a 4 hodinách, čili do dvou dní.

Ano, počítáte to správně, kdybyste si zapsal to, co je v tom ukázkovém plánu, bylo by to 16 hodin povinných předmětů + 2 h povinně volitelného, v prvním semestru.

Zdraví Pavel Pilch