23/11/2018 13:10new

Máte nejasnosti ohledně toho, jak studium v tomto programu probíhá?

Zajímá vás, co vás v rámci tohoto studia čeká?

Volíte mezi příbuznými programy a potřebujete více podrobností?

Tápete, jakým směrem se může po absolvování tohoto programu ubírat vaše kariéra?

Neváhejte se zeptat na cokoli, co vás ohledně náplně vybraného programu zajímá!


Toto fórum neslouží pro dotazy spojené s administrativou přijímacího řízení, ty směřujte na e-mail: prihlaska@muni.cz, nebo se podívejte na nejčastěji kladené otázky a odpovědi: http://is.muni.cz/prihlaska/faq/.

Ondřej Mazák
12 April at 11:19new

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, je reálné studium jednooborového programu Portugalský jazyk a literatura a zároveň sdruženého programu Veřejná politika a lidské zdroje (maior) spolu s Německým jazykem a literaturou (minor)? Obojí na MUNI, obojí prezenční. Jedná se mi hlavně o tvorbu rozvrhu, ale i o další technické věci.

K tomu se váže druhá otázka na uznání kreditů z již absolvovaných předmětů, které jsou společné pro oba programy. Například předmět Úvod do literární teorie je jak v programu Portugalský jazyk a literatura, tak i v programu Německý jazyk a literatura. Stačí mi jej tedy absolvovat jen jednou v jednom ze dvou programů a následně mi budou kredity uznány za jeho splnění i v programu druhém? Hádám, že samotný proces uznání by asi byl trochu složitější než popisuji, ale spíš jde o to, zda-li to jde.

K tomu se pak váže poslední otázka týkající se univerzitního základu. Stačilo by jej v mém případě absolvovat jen jednou?

Předem děkuji za odpověď a přeji pěkný den.