23/11/2018 13:10new
1/1

Máte nejasnosti ohledně toho, jak studium v tomto programu probíhá?

Zajímá vás, co vás v rámci tohoto studia čeká?

Volíte mezi příbuznými programy a potřebujete více podrobností?

Tápete, jakým směrem se může po absolvování tohoto programu ubírat vaše kariéra?

Neváhejte se zeptat na cokoli, co vás ohledně náplně vybraného programu zajímá!


Toto fórum neslouží pro dotazy spojené s administrativou přijímacího řízení, ty směřujte na e-mail: prihlaska@muni.cz, nebo se podívejte na nejčastěji kladené otázky a odpovědi: http://is.muni.cz/prihlaska/faq/.

Ondřej Boček
6/2/2019 17:17new
1/1

Dobrý den,
Rád bych využil Vaší nabídky a položil jeden dotaz.

Jedná se o výběr oboru psychologie mezi Prahou a Brnem (v případě, že se dostanu na obě školy). Nejde mi teď ani tak o žebříčky jako spíše o zázemí a zaměření oboru. Upřímně, kariéru klinického psychologa neplánuji, mnohem více mě zajímá výzkum (ač v rámci humanitních věd má toto slovo jistý zvláštní nádech). Právě psychologie v Brně má přístup do HUME lab, což mi přijde úchvatné.

Tedy má otázka: Myslíte, že studium psychologie v Brně je, v rámci zaměření na výzkum, lepší než v Praze?

Děkuji za odpověď, ať už jakoukoli,
Ondřej Boček
13/2/2019 14:28new
1/1
Vážený pane kolego,
na tuto otázku nelze jednoznačně odpovědět. Nepřísluší mi srovnávání a ani hodnocení studia psychologie na Psychologickém ústavu FF v Brně a na Katedře psychologie FF UK v Praze z Vámi uvedeného hlediska. Každé z pracovišť realizuje výzkumnou činnost - řeší výzkumné projekty. Více informací o výzkumu (projekty, vědecko-výzkumné zaměření...) na Psychologickém ústavu FF MU můžete nalézt webových stránkách:
https://psych.phil.muni.cz/vyzkum
Studenti psychologie na PsÚ FF mohou využívat služeb pracoviště FF MU HUME Lab při řešení svých diplomových úkolů. Máte-li zájem o podrobnější informace, můžete se obrátit na pana Mgr. Vojtěcha Juříka: 372092@mail.muni.cz
S pozdravem
Zdenka Stránská
Kristýna Šťastná
25/6/2019 14:00new
1/3
Dobrý den,
chtěla bych se připravit na přijímačky na příští rok a tak pročítám různá diskuzní fóra. Narazila jsem na jeden komentář, kde jedna slečna psala "Pokud už někdo tuší, že by se chtěl po absolvování školy věnovat klinické psychologii, tak určitě doporučuju jít na filozofickou fakultu. Vím to z vlastní zkušenosti. Dělám praxi v ordinaci u klinického psychologa a požaduje zásadně diplom pouze z filozofické fakulty (jednooborová psychologie). Dochází tam na zapisování skupinové terapie absolvent FSS MUNI, ale bohužel to je tak vše, co může dělat s touto fakultou u klinického psychologa a to i přesto, že má velký talent a empatii. Proto pokud chcete dělat kliniku, volte na 100% FF. " Do jaké míry je to pravda? Nejsem ještě 100% rozhodnutá, kterým směrem bych se pak dále chtěla ubírat, nicméně bych si nerada zavřela dveře. Děkuji za odpověď a hezký den.
Ekaterina Gerasimova
18/8/2020 14:02new
1/1
Dobrý den, kolik stojí školení na dané specializaci? Máte ubytovnu pro zahraniční studenty?
Gabriela Kummerova
1/4/2021 20:15new
1/1
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda pro přijetí uznáváte i krom české maturity "A level" exams z anglických středních škol. Není tam totiž, samozřejmě, čeština.
S pozdravem
Gabriela Kummerová
9/4/2021 10:57new
1/1
Dobrý den,
ano, uznáváme. Masarykova univerzita požaduje absolvování tří A-levels zkoušek (bez ohledu na jejich zaměření a získané hodnocení) a jejich doložení certifikáty General Certificate of Education, advanced level (GCE A levels), a to ve formě předepsané Směrnicí MU č. 2/2019. Více informací naleznete zde: Ověření předchozího zahraničního vzdělání | Filozofická fakulta MU (muni.cz). V případě dalších dotazů mne neváhejte kontaktovat.
S pozdravem,
Pavlína Zahradníčková