23. 11. 2018 13:10nové
1/1

Máte nejasnosti ohledně toho, jak studium v tomto programu probíhá?

Zajímá vás, co vás v rámci tohoto studia čeká?

Volíte mezi příbuznými programy a potřebujete více podrobností?

Tápete, jakým směrem se může po absolvování tohoto programu ubírat vaše kariéra?

Neváhejte se zeptat na cokoli, co vás ohledně náplně vybraného programu zajímá!


Toto fórum neslouží pro dotazy spojené s administrativou přijímacího řízení, ty směřujte na e-mail: prihlaska@muni.cz, nebo se podívejte na nejčastěji kladené otázky a odpovědi: http://is.muni.cz/prihlaska/faq/.

Ondřej Boček
6. 2. 2019 17:17nové
1/1

Dobrý den,
Rád bych využil Vaší nabídky a položil jeden dotaz.

Jedná se o výběr oboru psychologie mezi Prahou a Brnem (v případě, že se dostanu na obě školy). Nejde mi teď ani tak o žebříčky jako spíše o zázemí a zaměření oboru. Upřímně, kariéru klinického psychologa neplánuji, mnohem více mě zajímá výzkum (ač v rámci humanitních věd má toto slovo jistý zvláštní nádech). Právě psychologie v Brně má přístup do HUME lab, což mi přijde úchvatné.

Tedy má otázka: Myslíte, že studium psychologie v Brně je, v rámci zaměření na výzkum, lepší než v Praze?

Děkuji za odpověď, ať už jakoukoli,
Ondřej Boček
13. 2. 2019 14:28nové
1/1
Vážený pane kolego,
na tuto otázku nelze jednoznačně odpovědět. Nepřísluší mi srovnávání a ani hodnocení studia psychologie na Psychologickém ústavu FF v Brně a na Katedře psychologie FF UK v Praze z Vámi uvedeného hlediska. Každé z pracovišť realizuje výzkumnou činnost - řeší výzkumné projekty. Více informací o výzkumu (projekty, vědecko-výzkumné zaměření...) na Psychologickém ústavu FF MU můžete nalézt webových stránkách:
https://psych.phil.muni.cz/vyzkum
Studenti psychologie na PsÚ FF mohou využívat služeb pracoviště FF MU HUME Lab při řešení svých diplomových úkolů. Máte-li zájem o podrobnější informace, můžete se obrátit na pana Mgr. Vojtěcha Juříka: 372092@mail.muni.cz
S pozdravem
Zdenka Stránská
Kristýna Šťastná
25. 6. 2019 14:00nové
1/3
Dobrý den,
chtěla bych se připravit na přijímačky na příští rok a tak pročítám různá diskuzní fóra. Narazila jsem na jeden komentář, kde jedna slečna psala "Pokud už někdo tuší, že by se chtěl po absolvování školy věnovat klinické psychologii, tak určitě doporučuju jít na filozofickou fakultu. Vím to z vlastní zkušenosti. Dělám praxi v ordinaci u klinického psychologa a požaduje zásadně diplom pouze z filozofické fakulty (jednooborová psychologie). Dochází tam na zapisování skupinové terapie absolvent FSS MUNI, ale bohužel to je tak vše, co může dělat s touto fakultou u klinického psychologa a to i přesto, že má velký talent a empatii. Proto pokud chcete dělat kliniku, volte na 100% FF. " Do jaké míry je to pravda? Nejsem ještě 100% rozhodnutá, kterým směrem bych se pak dále chtěla ubírat, nicméně bych si nerada zavřela dveře. Děkuji za odpověď a hezký den.
Ekaterina Gerasimova
18. 8. 2020 14:02nové
1/1
Dobrý den, kolik stojí školení na dané specializaci? Máte ubytovnu pro zahraniční studenty?
Gabriela Kummerova
1. 4. 2021 20:15nové
1/1
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda pro přijetí uznáváte i krom české maturity "A level" exams z anglických středních škol. Není tam totiž, samozřejmě, čeština.
S pozdravem
Gabriela Kummerová
9. 4. 2021 10:57nové
1/1
Dobrý den,
ano, uznáváme. Masarykova univerzita požaduje absolvování tří A-levels zkoušek (bez ohledu na jejich zaměření a získané hodnocení) a jejich doložení certifikáty General Certificate of Education, advanced level (GCE A levels), a to ve formě předepsané Směrnicí MU č. 2/2019. Více informací naleznete zde: Ověření předchozího zahraničního vzdělání | Filozofická fakulta MU (muni.cz). V případě dalších dotazů mne neváhejte kontaktovat.
S pozdravem,
Pavlína Zahradníčková
Petra Sedlářová
3. 5. 2023 17:10nové
Dobrý den, ráda bych se Vás zeptala z jakého důvodu se do výsledného počtu bodů započítává pouze dosažený počet z TSP a u oborového testu pouze člověk musí splnit minimální počet bodů. Chápu že pro studium na VŠ je třeba mít určité množství logického myšlení a znalost v anglickém jazyce. Když jde ale člověk studovat určitý obor, měl by prokázat, že by byl v tom oboru nejlepší. Informace nastudované na oborový test nejsou součástí studia psychologie na úrovni většiny SŠ. Dosažení dobrého výsledku značí taky o schopnosti si vyhledat potřebné informace k oboru a schopnosti sám sebe motivovat, tedy schopnosti emoční inteligence, které pouhý TSP nezohledňuje a přesto je to jeden z nejdůležitějších předpokladů pro obor psychologie. Modelový příklad: Panu Novákovi bude jistě užitečnější člověk, který rozpozná jeho schizofrenní stav a podle toho bude vědět jak mu pomoci, než že mu daný člověk vypočítá kolik je srdíčko mínus kolečko krát mráček plus šest. Nebyl by tedy pro tento obor více odpovídající výsledek v oborovém testu než v TSP? Hezký den
2. 5. 2023 20:30nové
Dobrý den,
zajímalo by mne zda-li je možnost vidět nějak svůj oborový test. Případně zjistit, kde jsem chybovala, protože mě dnes velmi překvapil výsledek, kterého jsem dosáhla (ne v dobrém bohužel). Přijímačkám jsem věnovala hodně času, a tak bych alespoň ráda věděla něco víc, než svůj percentil. Děkuji mnohokrát za odpověd. :)
Vlákno: Forma studia/
Sabina Strnadova
změněno 23. 1. 2023 21:27 nové
-1/1
Dobrý den, dá se prosím zvolit obor psychologie dálkovou formou? Vracím se po mateřské dovolené do práce a ráda bych u toho vystudovala obor psychologie, ale to mi neumožní prezenční formu studia. Děkuji za odpověď Strnadová
24. 1. 2023 08:51nové
1/1
Vážená paní Strnadová,
na Psychologickém ústavu FF MU realizujeme pouze prezenční formu studia, a to jak bakalářského, tak i navazujícího magisterského studijního programu Psychologie.
S pozdravem
Zdenka Stránská
Vlákno: FF vs. FSS/
17. 2. 2022 10:26nové
1/1
Dobrý den,
Chtěla bych se Vás prosím zeptat, jestli někdo dokážete aspoň trochu nastínit rozdíly mezi studiem psychologie na Filozofické fakultě a Fakultě Sociálních Studií. Případně jestli je možné po bakaláři na jiné fakultě jít studovat navazující magisterské studium.
Děkuji
Viktoria Okalova
16. 2. 2022 18:22nové
1/1
Dobrý deň
Chcela by som sa opýtať, či by ste mi vedeli povedať nejaký hrubý odhad minimálneho perecentilu z obidvoch častí príjmacej skúšky na ff odbor psychológia-bakalár, keďže minulé roky boli skúšky inou formou,
ďakujem pekne za odpoveď
změněno 17. 2. 2022 11:16 nové
1/1
Dobrý den, pro úspěšné složení oborové přijímací zkoušky musíte mít percentil 65 a více. Pokud překonáte tuto hranici, na konkrétní hodnotě už nezáleží, protože uchazeči úspěšní v oborovém testu jsou seřazeni jen podle jejich percentilu v TSP. Odhadnout percentil v TSP potřebný pro přijetí je obtížné bez znalosti počtu uchazečů v aktuálním přijímacím řízení, ale obecně je možno říct, že v minulých letech se pohyboval v rozmezí 70 - 80 (rok 2021 byl výjimka vzhledem k absenci oborového testu a vysokému počtu uchazečů).
Peter Perašín
16. 5. 2022 10:23nové
1/1
Dobrý deň, prosím Vás, je možné, že by boli prijatí aj študenti s percentilom TSP tesne pod 70? Odborné testy mi vyšli omnoho lepšie, podmienky som splnil, len ten tsp je natesno. A ak budem "pod čiarou", je ešte aspoň malá šanca k dodatočnému prijatiu? Muni je môj sen :) Ďakujem
Peťa Podolová
15. 3. 2019 10:40nové
1/3

Dobrý den,
ráda bych se zeptala na několik otázek.
1. Bere se u tohoto oboru ohled na vysvědčení, popřípadě účast ve Středoškolské odborné činnosti (SOČ)?
2. Úplně si nejsem jistá jaký je rozdíl, když studuji psychologii na MUNI na filosofické fakultě, nebo na fakultě sociálních studií.

Předem děkuji.