23. 11. 2018 13:10nové

Máte nejasnosti ohledně toho, jak studium v tomto programu probíhá?

Zajímá vás, co vás v rámci tohoto studia čeká?

Volíte mezi příbuznými programy a potřebujete více podrobností?

Tápete, jakým směrem se může po absolvování tohoto programu ubírat vaše kariéra?

Neváhejte se zeptat na cokoli, co vás ohledně náplně vybraného programu zajímá!


Toto fórum neslouží pro dotazy spojené s administrativou přijímacího řízení, ty směřujte na e-mail: prihlaska@muni.cz, nebo se podívejte na nejčastěji kladené otázky a odpovědi: http://is.muni.cz/prihlaska/faq/.

Magdaléna Šperlingová
16. 1. 2019 22:16nové
Dobrý den, zajímalo by mě více podrobností ohledně daného studia a s jakým sdruženým programem by studium bylo vhodné spojit? Dívala jsem se na výsledky přijímacího řízení z minulých let a mnoho studentů tam mělo jako druhý předmět hospodářskou politiku, tak by mě zajímalo, proč? Děkuji za odpovědi.
17. 1. 2019 09:19nové

Dobrý den,

na tomto odkazu najdete všechny možné kombinace, kde je Španělský jazyk a literatura hlavní studijní plán: https://www.phil.muni.cz/pro-uchazece/bakalarske-studium/24362-spanelsky-jazyk-a-literatura#moznosti

Kombinace Španělština-Hospodářská politika může být oblíbená kvůli eventuálnímu lepšímu uplatnění na pracovním trhu.

S pozdravem,
Daniel Vázquez
Tereza Budošová
4. 2. 2019 18:48nové
Dobrý den.
Mám otázku ohledně informací na stránce filozofické fakulty - bakalářský obor Španělský jazyk a literatura. Po rozkliknutí oboru se píše v prvním odstavci, že je předpokládaná úroveň španělštiny B1, ale v dolním odstavci o předpokladech přijímacího řízení jsou požadavky, jak jsem tedy pochopila, pro navazující magisterské studium (C1, pohovor, ...). A tak se chci zeptat, zda-li se opravu jedná jen o chybu v systému a podmínky přijetí jsou, jak už bylo napsáno dříve v roce 2018, předpokládaná úroveň jazyka B1, TSP a oborový test. Moc děkuji za odpověď.
Budošová
22. 2. 2019 10:22nové

Dobrý den,

omlouvám se, že odpovídám až teď. Byla to opravdu chyby na stránkách FFMU. Oborový test na bakalářské studium předpokládá úroveň B1, tedy podmínky jsou skutečně stejné jako v roce 2018.

S pozdravem,
Daniel Vázquez
4. 1. 2020 11:54nové

Dobrý den,¨

chtěla bych se zeptat, když budu tento semestr ve Španělsku na erasmu a nebudu mít šanci stihnout přiletět na přijímací zkoušky, je zde nějaká možnost dělat přijímací zkoušky např. v září?

Děkuji za odpověď.
Monika Lorencová
16. 2. 2022 05:26nové
Dobrý den,
pokud si podám přihlášku na hlavní obor Španělštinu a sdružený Angličtinu oborová zkouška se skládá z obou dvou jazyků? Jak prosím zkouška probíhá?
Moc děkuji za odpověd.
16. 2. 2022 11:01nové

Vážená paní Lorencová,

pro každý studijní plán (ŠJ a AJ) budete skládat oborový test zvlášť. Pro studijní plán Anglický jazyk a literatura platí tyto informace: https://www.muni.cz/bakalarske-a-magisterske-obory/24410-anglicky-jazyk-a-literatura#prijimaci-rizeni Pro Španělský jazyk a literatura tyto: https://www.muni.cz/bakalarske-a-magisterske-obory/24362-spanelsky-jazyk-a-literatura#prijimaci-rizeni

S pozdravem,
Daniel Vázquez
Kristýna Suchomelová
1. 2. 2022 22:35nové

Dobrý večer,

chtěla bych se zeptat, jestli je možné žádat o prominutí přijímací zkoušky v případě, že jeden z profilových předmětů, v němž jsem dosáhla průměru do 1,5, je hudební ateliér. Studuji gymnázium s uměleckou profilací se zaměřením na hudební obor a klasický předmět, označený jako hudební výchova, na mé škole není.

Moc děkuji za odpověď a přeji hezký večer.

Kristýna Suchomelová
3. 2. 2022 12:17nové

Vážená paní Suchomelová,

těší nás Váš zájem o studium na naší fakultě.
Ano, předmět hudební ateliér budeme akceptovat jako ekvivalent předmětu hudební výchova. Splňujete-li i ostatní podmínky pro prominutí přijímací zkoušky, můžete požádat o prominutí také na základě prospěchu z tohoto předmětu.

Budete-li se chtít zeptat na cokoliv dalšího, neváhejte nás kontaktovat.

S pozdravem

Mgr. Lucie Martínková
Referentka pro přijímací řízení do bakalářských studijních programů
Kristýna Suchomelová
6. 2. 2022 10:40nové

Dobrý den,

moc děkuji za odpověď.

Pěkný den

Kristýna Suchomelová
Kristýna Suchomelová
7. 2. 2022 11:12nové

Dobrý den,

ráda bych se zeptala ještě na jednu věc. Na webových stránkách je v Přihlášce ke studiu uvedeno, že středoškolský prospěch mohu doložit i takto: "1. vepište prospěch do tabulky v e-přihlášce, tabulku vytiskněte a nechte potvrdit střední školou". Tabulku v e-přihlášce však samostatně vytisknout nejde. Znamená to, že mám vytisknout celou e-přihlášku a škola mi dá podpis a razítko přímo k té tabulce s prospěchem, která je v e-přihlášce? Děkuji moc za odpověď.
9. 2. 2022 08:45nové

Vážená paní Suchomelová,

tisk tabulky s prospěchem z e-přihlášky je možný v části Rekapitulace přihlášky - Studium, zkoušky a dokumenty, viz přiložený obrázek. Tímto způsobem tabulku vytisknete se všemi potřebnými údaji a můžete nechat potvrdit střední školou.

Budete-li se chtít zeptat na cokoliv dalšího, neváhejte nás kontaktovat.

S pozdravem

Mgr. Lucie Martínková
Referentka pro přijímací řízení do bakalářských studijních programů

Vlákno: DELE/
Adela Sadloňová
13. 2. 2021 08:42nové

Dobrý deň,

obraciam sa na Vás s otázkou ohľadom certifikátu DELE. Na skúšku som prihlásená už dlhšie, no pre súčasnú situáciu sa termíny neustále presúvajú. Najbližší bude 9.4. Za predpokladu, že sa vtedy skúška skutočne zrealizuje a v prípade jej úspešného zloženia stihnem poslať žiadosť o odpustenie prijímacieho konania včas?

Vopred ďakujem za odpoveď
15. 2. 2021 13:23nové

Dobrý den,

děkujeme za Váš zájem. Bohužel od roku 2021/22 přijímací řízení není možné prominout na základě certifikátu DELE.

Více informací najdete zde: https://www.muni.cz/bakalarske-a-magisterske-obory/24362-spanelsky-jazyk-a-literatura#prijimaci-rizeni

S pozdravem,
Daniel Vázquez
Nicol Rafajová
2. 2. 2021 09:14nové
Dobrý deň, chcela bych som sa spýtať, ako bude tento rok prebiehať odborná skúška pre štúdium Španielsky jazyk a literatúra - či bude prebiehať písomnou formou alebo formou ústneho pohovoru, prípadne čo bude obsahom ústneho pohovoru a či sa dá naň nejako pripraviť. Vopred ďakujem za odpoveď.

Dobrý den. Děkuji za zájem. Podmínky pro přijetí najdete na této stránce: https://www.muni.cz/bakalarske-a-magisterske-obory/24362-spanelsky-jazyk-a-literatura#prijimaci-rizeni

Prijímací zkouška se letos bude skládat z oborového testu a ústního pohovoru.

S pozdravem,
Daniel Vázquez
Aneta Bočková
21. 2. 2019 13:44nové
Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, zda by v žádosti o prominutí přijímací zkoušky hrál roli fakt, že jsem strávila 18 měsíců ve Španělsku jako dobrovolník? Také jsem se umístila v celonárodním kole španělské olympiády v první desítce před 3 lety. Má cenu žádat o prominutí, nebo bude jednodušší se dostavit na přijímačky?
Mockrát děkuji za odpověď,
Aneta Bočková
22. 2. 2019 10:16nové

Dobrý den,

žádost o prominutí určitě dává smysl. Účast na celonárodním kole olympiády může být důvod pro prominutí přijímací zkoušky.

S pozdravem,
Daniel Vázquez
Viktória Janočková
1. 1. 2019 18:44nové
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať ak budem mať maturitu z úrovne B2 zo španielčiny, tak mi treba ešte aj certifikát DELE, aby som bola prijatá bez prijímačiek?

Dobrý den,

úroveň maturitních zkoušek jednotlivých SŠ lze těžko ověřovat, proto maturita ze španělštiny zatím neslouží k prominutí oborového testu. Nicméně, jestli opravdu máte znalosti španělštiny na úrovně B2 nebudete mít potíže přijímačky udělat.

S pozdravem,
Daniel Vázquez
Viktória Janočková
2. 1. 2019 18:23nové
Ďakujem za odpoveď, ešte by som mala jednu otázku. Okrem certifikátu DELE sa dá urobiť aj SIELE, ktorý je vlastne to isté iba sa robi elektronicky. Takze ak budem mat SIELE mohla by som byť taktiež prijatá bez prijímačiek?

Dobrý den,

diplomy SIELE Global nebo SIELE S2 na úrovně B1 by mohly sloužit k prominutí přijímacího oborového testu. Doporučuji však, abyste ověřila, že se tyto zkoušky dají absolvovat plně online.

Připomínám ještě, že prominutí oborového testu neznamená prominutí Testu studijních předpokladů.

S pozdravem,
Daniel Vázquez

Ještě s dovolením doplním:

Jelikož diplom SIELE není uveden v podmínkách pro přijetí bez přijímací zkoušky, musela byste podat žádost o prominutí přijímací zkoušky, která bude individuálně posouzena. Obecně platí, že pokud nebudete splňovat některou z podmínek pro přijetí
bez přijímací zkoušky, musíte se přijímací zkoušky (včetně TSP) zúčastnit.

S pozdravem,
Daniel Vázquez
Viktória Janočková
5. 1. 2019 12:27nové
Ďakujem pekne za odpoveď.
Jakub Matula
1. 11. 2018 22:48nové

Dobrý den,
chci zeptat, jak to je s prominutím přijímacího řízení u oboru Španělský jazyka a literatura? Na vašich stránkách k tomuto oboru píšete, že s maturitní zkouškou za 2 nebo lépe z konkrétních předmětů se řízení promíjí, ale na odkazu http://www.phil.muni.cz/wff/home/prijimaci/bakalarske/index_html se o tom nic nepíše.

Děkuji za odpověď, Jakub Matula.
8. 11. 2018 23:14nové

Dobrý den,

děkuji za zájem. Oficiální informace jsou těmi, které jste našel na uvedeném odkazu. Mohl byste mi, prosím, poslat odkad, kde jste četl, že se oborový test promine na základě maturitní zkoušky?

Za laskavost předem děkuji a zdravím,
Daniel Vázquez