23. 11. 2018 13:10nové

Máte nejasnosti ohledně toho, jak studium v tomto programu probíhá?

Zajímá vás, co vás v rámci tohoto studia čeká?

Volíte mezi příbuznými programy a potřebujete více podrobností?

Tápete, jakým směrem se může po absolvování tohoto programu ubírat vaše kariéra?

Neváhejte se zeptat na cokoli, co vás ohledně náplně vybraného programu zajímá!


Toto fórum neslouží pro dotazy spojené s administrativou přijímacího řízení, ty směřujte na e-mail: prihlaska@muni.cz, nebo se podívejte na nejčastěji kladené otázky a odpovědi: http://is.muni.cz/prihlaska/faq/.

Lucie Zápotočná
20. 11. 2023 11:10nové

Dobrý den,
mám velký zájem o obor ukrajinská studia, protože jsem se před pár lety začala sama učit ukrajinštinu (mám tedy drobný jazykový základ), jelikož mi naprosto učarovala hudba v tomto jazyce. V posledních letech se také aktivně zajímám o politické dění na Ukrajině.
Mám dilema, jestli si mám vybrat ukrajinská studia jako jednooborové studium nebo jako hlavní obor ve sdruženém studiu. Chtěla bych se v této oblasti naučit a dozvědět co nejvíce, takže mám obavu, zda bych ve sdruženém studiu oproti jednooborovému ,,o něco nepřišla".

S pozdravem
Lucie Zápotočná
20. 11. 2023 12:19nové
Dobrý den, Lucie. Určitě bych Vám doporučila sdružené studium. Ukrajinská studia si můžete zvolit jako hlavní obor, kdy budete mít většinu předmětů ve stejném hodinovém penzu jako u jednooborového, jiné předměty si můžete zapsat jako volitelné. Určitě tak nepřijdete o nic, ale naopak si vedlejším oborem rozšíříte svoje budoucí pole působnosti. Kreditová zátěž je u sdruženého studia stejná jako u jednooborového, ale budete toho znát víc z různých oborů.
S pozdravem
Eva Reutová
Lucie Zápotočná
20. 11. 2023 11:23nové

Dobrý den,

mám velký zájem o obor ukrajinská studia, protože jsem se před pár lety začala sama učit ukrajinštinu (mám tedy malý jazykový základ), jelikož mi učarovala hudba v tomto jazyce. Společně s tím se také už několik let zajímám o politické dění na Ukrajině.
Mám ale dilema, jestli si mám vybrat ukrajinská studia jako jednooborové studium nebo jako hlavní obor ve sdruženém studiu. Ráda bych se v tomto oboru naučila a dozvěděla co nejvíce. Mám obavu, zda bych ve sdruženém studiu oproti jednooborovému ,,o něco nepřišla ".

S pozdravem
Lucie Zápotočná
Lucie Zápotočná
20. 11. 2023 11:43nové
Omlouvám se, měla jsem problém s odesláním dotazu, ale nakonec se poslal dvakrát.
Lucie Zápotočná
31. ledna v 07:12nové

Dobrý den paní magistro, stále přemýšlím nad různými kombinacemi mého studia, a tak jsem se chtěla zeptat na rozdíl v objemu učiva mezi ukrajinskými studii jako hlavním oborem a jako vedlejším oborem. Co se člověk naučí navíc v hlavním oboru oproti vedlejšímu?

S pozdravem

Lucie Zápotočná