13/12/2018 02:13new

Máte nejasnosti ohledně toho, jak studium v tomto programu probíhá?

Zajímá vás, co vás v rámci tohoto studia čeká?

Volíte mezi příbuznými programy a potřebujete více podrobností?

Tápete, jakým směrem se může po absolvování tohoto programu ubírat vaše kariéra?

Neváhejte se zeptat na cokoli, co vás ohledně náplně vybraného programu zajímá!


Toto fórum neslouží pro dotazy spojené s administrativou přijímacího řízení, ty směřujte na e-mail: prihlaska@muni.cz, nebo se podívejte na nejčastěji kladené otázky a odpovědi: http://is.muni.cz/prihlaska/faq/.

6/4/2021 13:57new

Dobrý den,

mám zájem o nmgr. jednooborové studium učitelství českého jazyka a literatury pro střední školy, ale bakalářské studium jsem absolvovala v oboru žurnalistika, kterou teď studuji i jako navazující magisterské studium. Do budoucna bych se ale chtěla zaměřit spíše na korektorskou profesi, a proto bych se ráda přihlásila na výše zmíněný obor na FF. Chtěla bych se proto zeptat, zda si myslíte, že je vhodné se na tento obor přihlásit i přesto, že jsem neabsolvovala jeho bakalářské studium (např. z hlediska přijímaček, zvládání studia apod.)

Moc děkuji za odpověď.

Vážená paní kolegyně,
z charakteristiky programu, jak ji máme uvedenu na webu, plyne: "Tento program je určen studentům, kteří absolvovali bakalářské studium českého jazyka a literatury a kteří usilují o získání učitelské kvalifikace." Vaše nynější bakalářské studium bohužel bohemistické průpravě dostatečně neodpovídá. Musela byste mít ukončené bohemistické studium - klidně i z jiné fakulty či univerzity.

Srdečně zdraví
Zuzana Urválková
3/2/2022 09:29new
Dobrý den,
uvažuji o tom, že bych si pro navazující magisterské studium zapsal Učitelství českého jazyka a literatury v kombinaci s Učitelstvím historie. Chtěl jsem se ale zeptat, jak je to v oboru Učitelství s volením kvalifikační (diplomové) práce u hlavního a vedlejšího oboru? Chápu to správně tak, že pokud bych měl jako hlavní obor český jazyk a literaturu, nemohl bych psát kvalifikační práci na historii a naopak?
Děkuji za odpověď.
Vážený pane kolego,
pokud budete mít jako hlavní plán učitelství češtiny, tak píšete diplomovou práci na češtině, vedlejší plán byste pak měl na historii, kde diplomovou práci nepíšete. Budete-li mít hlavní historii, bude tomu s češtinou naopak. Více zde:
https://is.muni.cz/auth/predmety/studijni_plan?plan_id=24595
Srdečně zdravím!
Z. Urválková
23 February at 14:23new
Dobrý den,

chtěl bych si zapsat kombinaci učitelství angličtiny a češtiny, teď se jen rozhoduju, co si dám jako hlavní.
S tím souvisí má trochu heretická otázka. Můžu psát diplomku na češtině v anglickém jazyce?

Děkuji