23. 11. 2018 13:10nové

Máte nejasnosti ohledně toho, jak studium v tomto programu probíhá?

Zajímá vás, co vás v rámci tohoto studia čeká?

Volíte mezi příbuznými programy a potřebujete více podrobností?

Tápete, jakým směrem se může po absolvování tohoto programu ubírat vaše kariéra?

Neváhejte se zeptat na cokoli, co vás ohledně náplně vybraného programu zajímá!


Toto fórum neslouží pro dotazy spojené s administrativou přijímacího řízení, ty směřujte na e-mail: prihlaska@muni.cz, nebo se podívejte na nejčastěji kladené otázky a odpovědi: http://is.muni.cz/prihlaska/faq/.

Zuzka Malíčková
7. 11. 2020 09:42nové

Dobrý den,
měla bych zájem o nmgr. o jednooborové studium se specializací, konkrétně Literárněvědná bohemistika. Já teprve budu na jaře 2021 dělat státnice a na tento obor se nastupuje už na jaře 2021. Je tedy možné se na tento obor přihlásit? Popř. bych se chtěla zeptat na termíny, kdy se koná přijímací řízení a do kdy se zapisuje do studia a do kdy musím mít doložený titul bc. (Jestli jsem vůbec schopna se vlézt do termínů jak s mými SZZ, tak s věcmi ohledně nmgr.)

Děkuji za odpověď.
9. 11. 2020 14:07nové
Dobrý den,
nmgr. obory lze začít studovat 2x ročně, tj. na podzim i na jaře. Pokud byste tedy dělala bc. státnice v jarním semestru 2021, pak byste nmgr. program se specializací Literárněvědná bohemistika začala studovat od podzimu 2021. Pokud jde o informace k termínům přijímaček, obraťte se, prosím, přes následující mail na Mgr. Hanu Žižkovou, Ph.D.
program-24479@mail.muni.cz
1. 4. 2021 12:29nové

Dobrý den,

mám zájem o nmgr. jednooborové studium se specializací na jazykovědnou bohemistiku, ale bakalářské studium jsem absolvovala v oboru žurnalistika, kterou teď studuji i jako navazující magisterské studium. Do budoucna bych se ale chtěla zaměřit spíše na korektorskou profesi, a proto bych se ráda přihlásila na výše zmíněný obor na FF. Chtěla bych se proto zeptat, zda si myslíte, že je vhodné se na tento obor přihlásit i přesto, že jsem neabsolvovala jeho bakalářské studium (např. z hlediska přijímaček, zvládání studia apod.)

Moc děkuji za odpověď.
2. 4. 2021 13:31nové
Milá Eliško,
myslím, že Vás má odpověď zklame: žurnalistika není příbuzný obor ke studiu navazujícího magisterského programu jazykovědné bohemistiky. Píšete, že by Vás zajímala korektorská profese, ale naše jazykovědná bohemistika je pokročilé teoretické studium lingvistiky. Snad tedy najdete vhodnější navazující magisterský obor.
Hezký den
Hana Žižková
Natálie Adamcová
3. 4. 2021 09:40nové
Dobrý den,

jsem studentkou jednooborového studijního programu Sdružená uměnovědná studia. Po dokončení státnic bych se ráda zaměřila na užší studium literatury. Je možné přijetí na navazující magisterské studium v oboru Český jazyk a literatura se specializací Literárněvědná behemistika/Literatura a mezikulturní komunikace? 

Předem děkuji za odpověď.

7. 4. 2021 13:38nové
Milá Natálie,
LMK lze studovat jako program v kombinaci
s programem dalším, ne jako specializaci. V tomto případě tedy varianta
LMK vedlejší.
Hezký den
Hana Žižková
7. 4. 2021 13:38nové
LMK = Literatura a mezikulturní komunikace