23/11/2018 13:10new

Máte nejasnosti ohledně toho, jak studium v tomto programu probíhá?

Zajímá vás, co vás v rámci tohoto studia čeká?

Volíte mezi příbuznými programy a potřebujete více podrobností?

Tápete, jakým směrem se může po absolvování tohoto programu ubírat vaše kariéra?

Neváhejte se zeptat na cokoli, co vás ohledně náplně vybraného programu zajímá!


Toto fórum neslouží pro dotazy spojené s administrativou přijímacího řízení, ty směřujte na e-mail: prihlaska@muni.cz, nebo se podívejte na nejčastěji kladené otázky a odpovědi: http://is.muni.cz/prihlaska/faq/.

Michaela Hruska
1/4/2020 10:19new
Dobrý deň,
volám sa Michaela Hrušková a som absolventkou bakalárskeho štúdia na UK v Bratislave v odbore francúzsky a taliansky jazyk, preklad a tlmočníctvo.
Zaujal ma program Literatura a medzikultúrní komunikace. Mala by som na Vás zopár otázok ohľadom prihlásenia sa a štúdia :
1. Prijímate aj prihlášky od slovenských študentov?
2. Berie sa na skúškach do úvahy aj znalosť slovenskej literatúry alebo je nevyhnutná znalosť českej literatúry?
3. Ne predmetoch, ktoré sa týkajú prekladu je nevyhnutné mať dobrú znalosť českého jazyka a prekladať texty do češtiny?
Za odpoveď vopred ďakujem
S pozdravom
Michaela Hrušková
25/5/2021 14:59new
1/1
Dobrý den,
čekají mě přijímačky do magisterského studia a nejsem si úplně jistá, co mám očekávat. Můžete mi prosím trochu přiblížit, jak bude pohovor probíhat a na co je dobré se připravit? Také by mě zajímalo, co přesně by měl obsahovat seznam literatury, kterou si mám připravit. Jde například o knihy, které jsem četla v poslední době nebo mé oblíbené? Informace na webu jsou dosti strohé, tak budu ráda za jakékoli info 🙂 Děkuji JK
27/5/2021 13:30new

Dobrý den,

Mám podobný dotaz jako slečna Kučeříková. Také mě čeká přijímací řízení na tento obor a bohužel z informací, které jsou uchazečům poskytnuté na webu, moc moudrá nejsem. Bylo by tedy prosím možné nastínit, na co je třeba se na pohovor připravit? Zároveň bych se ještě ráda zeptala, kolik knih by měl daný seznam obsahovat.

Předem děkuji za odpověď
Valerie Šilhavá
8/6/2021 13:58new
Zdravím 🙂
vypadá to, že se zde odpovědi nedočkáme. Tak se chci zeptat, jestli se vám podařilo najít informace někde jinde. Já jsem se ničeho nedopátrala a jsem z toho dost nervózní. 🤷‍♀️
JK
8/6/2021 14:18new
Bohužel, nikde nic, zkoušela jsem napsat dotaz i do skupin na FB, že by poradili přímo studenti, ale ani tam jsem neměla úspěch, tak tedy nevím, kde se ještě zkusit zeptat 😕 Také jsem z toho docela nervózní, byla bych moc ráda, kdyby to vyšlo, tak snad i takhle bez informací se nám povede úspěšně projít zkouškou🤞🏻😊
8/6/2021 14:31new
Milé kolegyně,
dnes k Vám dorazí email s detailnějšími informacemi k organizaci přijímacích zkoušek LMK.
Zadání výše označené za strohé je opravdu jednoduché: mějte po ruce seznam přečtených knih, abyste se při pohovoru mohli rychle zorientovat.
Srdečně zdraví
Petr Bubeníček
8/6/2021 17:48new
Hezký den, pane docente,
moc děkuji za reakci, nervózní mysl má tendenci hledat složitosti.
Na viděnou při pohovoru.
Jana Kučeříková
8/6/2021 17:52new
Tak už víme, snad proto budeme klidnější a u zkoušky se zadaří 😊
Přeji hodně štěstí a snad se i shledáme už jako studentky tohoto oboru 😊🤞
2/6/2021 18:50new
3/3

Dobrý den,
mám dotaz ohledně seznamu literatury, který je třeba připravit k přijímacímu řízení. Co by měl seznam obsahovat? Jakým způsobem se mu budeme při pohovoru věnovat? Je potřeba ho někam odesílat předem?
Také bych ráda věděla jakékoli přesnější informace o tom, jak bude pohovor probíhat a jak se na něj připravit.

Děkuji za odpověď.