23. 11. 2018 13:10nové

Máte nejasnosti ohledně toho, jak studium v tomto programu probíhá?

Zajímá vás, co vás v rámci tohoto studia čeká?

Volíte mezi příbuznými programy a potřebujete více podrobností?

Tápete, jakým směrem se může po absolvování tohoto programu ubírat vaše kariéra?

Neváhejte se zeptat na cokoli, co vás ohledně náplně vybraného programu zajímá!


Toto fórum neslouží pro dotazy spojené s administrativou přijímacího řízení, ty směřujte na e-mail: prihlaska@muni.cz, nebo se podívejte na nejčastěji kladené otázky a odpovědi: http://is.muni.cz/prihlaska/faq/.

Vojtěch Čechura
6. 9. 2022 09:35nové

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jestli se v rámci Vašeho studijního programu dá specializovat na mykologii a vztahy mezi houbami a okolním prostředím, respektive asi na cokoli, co k tomu má alespoň trochu blízko. V nabídce předmětů jsem sice pár předmětů viděl, ale nejsem si jistý, jestli by se šlo soustředit na tuto konkrétní věc.

Předem děkuji za odpověď a přeji příjemný start akademického roku.
Vojtěch Čechura, Gymnázium Stříbro
12. 9. 2022 14:05nové
Dobrý den,
určitě se můžete na mykologii specializovat, jen počítejte, že u nás se dělají převážně makroskopické houby. Pokud byste se chtěl zaměřit na plísně, kvasinky apod., je lepší volit zaměření studia směrem k mikrobiologii.
S pozdravem
Iveta Hodová
Vojtěch Čechura
16. 9. 2022 08:42nové
Pěkný den, děkuji za odpověď, myslím, že je to pro mě takhle ideální, protože by mě bavily hlavně interakce s okolním prostředím a podobně, takže by to bylo vyhovující. Děkuju a mějte se fajn, Vojtěch Čechura, Gymnázium Stříbro.
Patrik Rajca
2. 12. 2022 13:27nové
Dobrý den,
mohl bych se zeptat zda je možné o požádání odpuštění TSP na průměr v rámci přihlášky na studium Ekologická a evoluční biologie?
9. 1. 2023 10:24nové
Dobrý den,
můžete, podrobné informace najdete zde: https://www.sci.muni.cz/pro-uchazece/bakalarske-studium/prijimaci-rizeni. Upozorňuji, že prominutí přijímací zkoušky není nárokové. Pokud bude podáno hodně žádostí o prominutí na základě kritéria prospěchu, obvykle bývá vyhověno jen uchazečům s nejlepším prospěchem.
Juliana Jakubová
10. 1. 2023 20:24nové
Dobrý večer, chcela by som sa opýtať či sa dá v rámci vášho študíjneho programu špecializovať na morskú biológiu a ak áno ako.
Ďakujem vopred za odpoveď.
11. 1. 2023 10:13nové
Dobrý den,
v rámci bakalářského programu Ekologická a evoluční biologie si od 2. ročníku můžete zvolit zaměření na botaniku nebo na zoologii. Téma bakalářské práce si studenti obvykle volí z nabídky jednotlivých pracovních skupin (Výzkum vegetace, Biosystematika rostlin, Hydrobiologie, Parazitologie, Výzkum bezobratlých, Výzkum obratlovců, Ekologie rašelinišť). Zaměření přímo na mořskou biologii nenabízíme. Pokud máte zájem zjistit více o studiu u nás, 21. a 24. 1. 2023 budou Dny otevřených dveří.
Iveta Hodová
Adam Svitek
1. 2. 2023 18:36nové
Mám otázku ohľadom profilových predmetov na študijný odbor Ekologie a evolucna biologie. Aké to sú alebo kde si môžem pozrieť ktoré to sú, potrebujem ich vyplniť v prihláške?
2. 2. 2023 09:09nové
Dobrý den,
pokud chcete požádat o prominutí přijímací zkoušky na základě prospěchu, pro program Ekologická a evoluční biologie jsou profilovými předměty biologie + 3 další (vybíráte z těchto předmětů: matematika, fyzika, biologie, chemie, zeměpis, informatika, anglický jazyk). Předměty, které uvedete, musí být vyučovány alespoň 2 roky, nezohledňují se semináře. Veškeré informace k podání žádosti najdete zde: https://www.sci.muni.cz/pro-uchazece/bakalarske-studium/prijimaci-rizeni
Pokud budete mít po prostudování další dotazy, napište mi.
S pozdravem
Iveta Hodová
Vlákno: Cizí jazyky/
Barbora Havlikova
23. 1. 2022 18:58nové
Dobrý den.
Chtěla bych se zeptat, jak je to s programem Ekologická a evoluční biologie a výukou cizích jazyků - dá se zkouška skládat i z jiného jazyka než angličtiny? V programu je totiž napsáno pouze "cizí jazyk", ale v předmětech jsem našla pouze AJ. Třeba v programu Životní prostředí a zdraví je rovnou napsaná angličtina, tak by mě zajímalo, jestli to není u tohoto programu jinak
24. 1. 2022 09:48nové
Dobrý den,
v bakalářském studiu musíte nejpozději do státní závěrečné zkoušky úspěšně absolvovat zkoušku z odborné angličtiny. V navazujícím magisterském studiu máte na výběr, musíte úspěšně absolvovat buď zkoušku z pokročilé odborné angličtiny, francouzštiny, němčiny, ruštiny nebo španělštiny. Více si o jazykové přípravě můžete přečíst v Katalogu biologie, str. 20 (PDF ke stažení zde: https://www.sci.muni.cz/katalog).