nové

Máte nejasnosti ohledně toho, jak studium v tomto programu probíhá?

Zajímá vás, co vás v rámci tohoto studia čeká?

Volíte mezi příbuznými programy a potřebujete více podrobností?

Tápete, jakým směrem se může po absolvování tohoto programu ubírat vaše kariéra?

Neváhejte se zeptat na cokoli, co vás ohledně náplně vybraného programu zajímá!


Toto fórum neslouží pro dotazy spojené s administrativou přijímacího řízení, ty směřujte na e-mail: prihlaska@muni.cz, nebo se podívejte na nejčastěji kladené otázky a odpovědi: http://is.muni.cz/prihlaska/faq/.

Vlákno: Mikrobiologie
nové
Petra F
12. ledna v 12:07
Dobrý den, jen bych se chtěla zeptat, jaké je uplatnění při studiu specializace mikrobiologie? Děkuji za odpověď.
nové
14. ledna v 09:37
Absolvent specializace Mikrobiologie (bc. studium) a navazujícího magisterského programu Mikrobiologie po teoretické i praktické stránce ovládá problematiku humánní a veterinární mikrobiologie, včetně epidemiologie. Podrobnější informace jsou přednášeny i v oblasti ekologie mikroorganizmů, významu mikroorganizmů pro životní prostředí a jejich využití v biotechnologiích a bioremediacích. Škála poskytovaných informací a získaných zkušeností dává dostatečnou záruku pro značnou adaptabilitu absolventa v různých oblastech obecné i aplikované mikrobiologie. Absolventi tohoto oboru proto nacházejí dobré uplatnění především v laboratořích ve zdravotnictví, potravinářském, chemickém i farmaceutickém průmyslu, ústavech AV ČR, v laboratořích zemědělských podniků a firem zaměřených na životní prostředí včetně úřadů Ministerstva životního prostředí na různých úrovních.(http://www.sci.muni.cz/ueb/studium/magisterske-studium/specialni-biologie/#mikrobiologie )
nové

Mikrobiologové mají velmi široké možnosti uplatnění - kromě základního nebo aplikovaného výzkumu mohou pracovat ve zdravotnictví (např. nemocniční mikrobiologické laboratoře nebo pracoviště hygienických stanic), ve veterinární medicíně, v oblasti zemědělství a ochrany životního prostředí (rozbory půd, vody apod.), v potravinářství (analýzy kvality potravin), nebo v biotechnologických a farmaceutických firmách.

Je však nutno mít na paměti, že k plnému tvůrčímu uplatnění je zapotřebí magisterské vzdělání, tedy i studium navazujícího magisterského programu Mikrobiologie.

Bakalářská kvalifikace totiž absolventům umožňuje podílet se na činnosti mikrobiologických pracovišť zejména rutinními laboratorními postupy.

Vlákno: Predmety
nové
Simona Murárová
20. 10. 2018 23:16
Dobrý deň, nikde som nenašla predmety k danému odboru. Mohli by ste mi prosím zaslať link, kde ich nájdem? Alebo neboli ešte zverejnené? Ak neboli, kedy budú prosím k dispozícií?
Ďakujem za odpoveď.
nové
změněno 30. 11. 2018 10:12
Dobrý den, předměty lze již vidět po rozkliknutí konkrétního studijního plánu z katalogu programů
viz https://is.muni.cz/program/23620