23. 11. 2018 13:10nové

Máte nejasnosti ohledně toho, jak studium v tomto programu probíhá?

Zajímá vás, co vás v rámci tohoto studia čeká?

Volíte mezi příbuznými programy a potřebujete více podrobností?

Tápete, jakým směrem se může po absolvování tohoto programu ubírat vaše kariéra?

Neváhejte se zeptat na cokoli, co vás ohledně náplně vybraného programu zajímá!


Toto fórum neslouží pro dotazy spojené s administrativou přijímacího řízení, ty směřujte na e-mail: prihlaska@muni.cz, nebo se podívejte na nejčastěji kladené otázky a odpovědi: http://is.muni.cz/prihlaska/faq/.

Pavlína Papežíková
22. 12. 2018 14:39nové

Dobrý den,
lze studovat tento obor bez přidruženého oboru (pouze s dalším studijním oborem MU, ale bez zaměření na vzdělávání)? Případně lze zvolit Biologii se zaměřením na vzdělávání jako hlavní studijní obor a Chemii se zaměřením na vzdělávání jako vedlejší?

Předem děkuji za odpověď

Zdraví Pavlína Papežíková
3. 1. 2019 11:32nové
Dobrý den,
v programu Biologie se zaměřením na vzdělávání je možné studovat pouze v rámci sdruženého (dvouoborového) studia, tedy s dalším programem. V navazujícím magisterském studiu umožňujeme studentům odborných biologických programů souběžné studium Učitelství biologie.
Programy Biologie se zaměřením na vzdělávání a Chemie se zaměřením na vzdělávání mají symetrické studijní plány. Během studia si můžete vybrat, jestli budete dělat bakalářskou práci z biologie nebo z chemie.
S pozdravem
Mgr. Iveta Hodová, Ph.D.
6. 11. 2019 00:45nové
Dobrý den.
Je možné studovat tento obor spolu s oborem Fakulty sportovních studií Tělesná výchova a sport, jakožto vedlejším studijním programem podobně jako to jde například s Fyzikou zaměřenou na vzdělávání ?
Předem děkuji za odpověď.
Vojtěch Míka
6. 11. 2019 08:48nové
Dobrý den,
program Biologie se zaměřením na vzdělávání nenabízíme v kombinaci s Tělesnou výchovou a sportem. Biologii se zaměřením na vzdělávání je možné na PřF studovat jako sdružené studium s Matematikou, Geografií a kartografií, Fyzikou, Informatikou a Chemií se zaměřením na vzdělávání.
S pozdravem
Iveta Hodová
Michaela Štefaníková
3. 12. 2019 12:50nové
Dobrý den, chci se zeptat zda je možné na MUNI studovat kombinaci biologie - anglický jazyk tak, aby absolvent mohl učit oba předměty na SŠ.
Děkuji a přeji hezký den
Michaela Štefaníková
4. 12. 2019 10:56nové
Dobrý den,
program Biologie se zaměřením na vzdělávání nenabízíme v kombinaci s anglickým jazykem. Bylo by problematické zajistit průchod studiem, zejména sestavení rozvrhu. Biologii se zaměřením na vzdělávání je možné na PřF studovat jako sdružené studium s Matematikou, Geografií a kartografií, Fyzikou, Informatikou a Chemií se zaměřením na vzdělávání.
S pozdravem
Iveta Hodová
Marcela Hamplová
28. 9. 2020 20:47nové
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda v oboru Přírodopis/Biologie se zaměřením na vzdělávání lze najít uplatnění pouze ve škole atp. nebo i v přírodovědných institucích (např. ochrana přírody, zoologické zahrady atp.) ?? Děkuji za odpověď.
Marcela Hamplová
29. 9. 2020 15:50nové
Dobrý den,
chtěla bych upozornit, že Biologii se zaměřením na vzdělávání musíte na Přírodovědecké fakultě studovat vždy s dalším programem v rámci sdruženého studia (s matematikou, s fyzikou, s chemií, s geografií a kartografií, případně s informatikou). Po absolvování bakalářského studia můžete působit jako asistent učitele, také ve volnočasových centrech apod. Pokud budete chtít učit na střední škole, musíte pokračovat v navazujícím magisterském studiu. Pokud byste se chtěla zaměřit např. na ochranu přírody, doporučuji zvážit studium bakalářského programu Ekologická a evoluční biologie. Po jeho absolvování můžete pokračovat v navazujících magisterských programech Ochrana přírody, Botanika nebo Zoologie.
Iveta Hodová
3. 2. 2021 00:26nové
Dobrý den,
rád bych se dotázal, z jakého důvodu nelze studovat v kombinaci program Biologie se zaměřením na vzdělávání a Anglický jazyk (FF)? Jiné obory na PřF (Matematika, Geografie) zaměřené na vzdělávání tuto možnost mají. Předem děkuji za zevrubnější odpověď.
3. 2. 2021 09:47nové
Dobrý den,
program Biologie se zaměřením na vzdělávání nabízíme na Přírodovědecké fakultě MU v rámci sdruženého studia s programy Matematika, Fyzika, Chemie, Geografie a kartografie se zaměřením na vzdělávání a Informatika ve vzdělávání. U těchto kombinací můžeme studentům garantovat možnost sestavit si rozvrh bez kolizí a umožnit jim bezproblémový průchod studiem ve standardní době. U jiných kombinací toto zajistit nelze, proto je nenabízíme.
S pozdravem
Iveta Hodová