nové
Denisa Konvalinová
Dobrý den,

dočetla jsem se zde, že pokud člověk studuje psychologii v dvouoborové kombinaci, nemůže se stát klinickým psychologem. V magisterském navazujícím studiu se dále mohu soustředit na tyto 3 zaměření, klinická psychologie a psychoterapie, psychologie práce a pedagogická a školní psychologie. Druhá dvě zaměření tedy dvouoborová psychologie neovlivní?

Děkuji.
nové
Přesnější by bylo říci, že na kvalifikaci "psycholog ve zdravotnictví" (tj. aby mohl pracovat tzv. "na pojišťovnu") je třeba vystudovat jednoobor jak v Bc, tak v NMgr.
Z žádného jiného hlediska to podstatné není. Profilace v NMgr ani PhD není podstatná, stále jde o jednoobor a doktorát je studium výzkumné, nikoliv profesní.
nové
Martin Veselý
Dobrý den,
rád bych se zeptal, kdy se dozvíme výsledky přijímací komise děkana FSS, která podle harmonogramu v mé e-přihlášce zasedá dnes - bude to rámcově ještě dnes, do několika dnů, nebo třeba až příští týden? Předem děkuji za odpověď.
nové
Dobrý den,

rozhodnutí o přijetí/nepřijetí pro programy na FSS budou do e-přihlášek importována koncem května (viz https://www.fss.muni.cz/pro-uchazece/bakalarske-studium/jak-se-prihlasit).
nové
Dobrý den,
Hlásím se na jednooborovou psychologii na Fss a v přihlášce mám, že bych chtěla, aby mi fakulta nabídla “jiný plán ve studijním programu“ pokud z kapacitních důvodů nebude možné mě přijmout na mnou zvolený studijní program. Chtěla bych se zeptat, jak to funguje v případě, že hranici 120 jsem překročila, ale je možné, že můj výsledek nestačí pro přijetí na jednooborovou psychologii.
Děkuji
nové
Dobrý den,

pokud splníte podmínky pro přijetí do nějakého studijního programu, ale (např. z kapacitních důvodů) nebudete přijata do žádného Vámi zvoleného studijního plánu (preference), může Vám fakulta nabídnout zápis do jiného, náhradního studijního plánu, do kterého jste se původně nepřihlásila.
nové
Květa Svobodová
Pokud mám v prihlasce zvoleny hlavni studijni program a potom jako druhou variantu nejaky dalsi, a byla bych prijata na tu prvni variantu, je mozne se rozhodnout pro tu variantu zalozni a studovat tuto? dekuji
nové
Dobrý den,

ne, to možné není. Studijní plány a jejich preferované pořadí si studenti závazně volí v období pro podávání přihlášek, tj. do konce února. Poté již se studijními plány nelze manipulovat ani z nich vybírat. Na každou podanou a zaplacenou přihlášku Vám bude nabídnuta maximálně jedna možnost zápisu, a to vždy do nejvíce preferovaného studijního plánu, do které můžete být přijata.
nové
Zuzana Mačátová
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda se při přepočtu percentilu ze ZSV od společnosti Scio klade větší váha části člověk a společnost a nebo jestli se počítá pouze s průměrným percentilem vypočítaným že všech oddílů testu. Děkuji.
nové
60 % ZSV + 40 % OSP, o váhách oddílů žádné info není, takže aritmetický průměr, viz https://www.fss.muni.cz/pro-uchazece/bakalarske-studium/prijimaci-rizeni
nové
Robert Škvařil
Dobrý den,
rád bych se Vás zeptal, zda-li je aktuálně možné změnit u své přihlášky na FSS variantu přijímacích testů ze ZSV+OSP na ZSV+TSP. Pokud to možné je, rád bych také věděl, do jakého data bude změna ještě umožněna.
Děkuji.
nové
Dobrý den,

skladbu přijímacích zkoušek pro programy na FSS již měnit nelze. Měnit preferenci TSP+ZSV / OSP+ZSV bylo možné pouze do konce období pro podávání přihlášek, tj. do konce února.
nové
Damilola Ezekiel Odubela
Dobrý den, jsem mezinárodní student, který požádal o magisterské studium. Udělal jsem veškerou potřebnou platbu a moje žádost ještě není schválena. prosím, chci, aby mě někdo osvětlil, co dál dělat. pozdravy
nové
Dobrý den,

s Vašimi dotazy se můžete obrátit na Studijní oddělení pro zahraniční uchazeče na FSS na admission@fss.muni.cz.
nové
78.102.244.*
Hezký den,
mám otázku ohledně přijímacího řízení na obor psychologie a následného uplatnění jakožto klinický psycholog. 

Jak vysoký percentil je, odhadem, potřeba, aby byl člověk na obor přijat? Lze spoléhat na výsledky loňského přijímacího řízení?

Když má student zájem o práci klinického psychologa, musí nutně studovat jednooborovou psychologii v bakalářském i magisterském studiu? Nestačí mu pouze magisterský titul z jednooborové a bakalářský z dvouoborové psychologie?

Děkuji za odpověď.

nové
výhradně jednooborově, viz https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2004-96#p22

Ještě před méně než 10 lety to šlo skutečně tak, že stačil jednooborový navazující magistr. Pak se kolem toho strhla aféra na základě nějakých osobních animosit a bylo prosazeno, že celé studium musí být jednooborové.

Spoléhat na loňské výsledky nelze, lze se jimi inspirovat.
nové
Kristýna Rozbrojová
Dobrý den,
v současné době jsem již studentkou prvního ročníku oboru sociologie, avšak chci si podat přihlášku na obor psychologie. Chci se zeptat, jestli si lze podat přihlášku na psychologii v kombinaci se sociologií, přesto, že ji již studuji, aniž bych tyto dva obory chtěla studovat samostatně. V elektronické přihlášce mě to při zadání upozorní, že to nelze podat na obor, který již studuji. Děkuji za odpověď.
nové
nebývalo to možné - hádám, že je stále třeba studium stejného oboru nejdříve ukončit, ale IMHO je optimálním řešením přestup, viz https://www.fss.muni.cz/media/6090/smernice-fss-c5_2013-o-zasadach-pri-schvalovani-prestupu.pdf
nové
Marek Štencel
Zdravim, v lednu jsem byl na prijimackach do navazujiciho magisterskeho studia psychologie. Bohuzel jsem neuspel, znam svuj vysledek z testu. Rad bych vsak videl otazky, ve kterych jsem chyboval a jejich spravne odpovedi. Je to mozne? Na koho se mohu obratit? Diky
nové
Dobrý den,

obraťte se prosím na Studijní oddělení FSS (studijni@fss.muni.cz).