nové
90.64.121.*
Dobrý deň,
mám doma tieto dve kalkulačky a zaujíma ma či sú povolené na prijímacie skušky vzhľadom na ich funkcie alebo je potrebné zakúpiť jednoduchší model.
https://www.planeo.sk/katalog/1245360-casio-fx-82-ce-x-kalkulacka.html
https://www.planeo.sk/katalog/1245364-casio-fx-991-ce-x-kalkulacka.html
Ďakujem za odpoveď.
nové
Dobrý den,

informujte se prosím na Studijním oddělení Lékařské fakulty (prihlaska@med.muni.cz). Děkuji za pochopení.
nové
Lukáš Král
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli u přijímacích zkoušek ve fyzice budou povoleny tabulky a kalkulačka, díky.
nové
Dobrý den,

tabulky u přijímacích testů na LF povoleny nejsou, běžná kalkulačka ano.
nové
185.219.167.*
Dobrý den
Chtěl bych se zeptat, jak je to v případě že budu psát testy z dvou bakalářských oborů, ale jeden je z biologie, chemie a fyziky (obor: Dentální hygiena) a druhý jen z biologie a chemie (obor: Laboratorní diagnostika ve zdravotnictví). Budu psát dva různé testy, nebo jen jeden z biologie, chemie a fyziky a ten se započítá do obou?
nové
Dobrý den,

každý předepsaný oborový test vykonáte pouze jednou, výsledky se Vám pak započítají do obou Vašich přihlášek.
nové
Martin Glíž
Dobrý den,

rád bych se zeptal z jakých známek na vysvědčení se vypočítává aritmetický průměr pro prominutí přijímací zkoušky, zda jde o průměr všech známek z povinných předmětů i chování, či pouze o výběr určitých předmětů podstatných pro Lékařskou fakultu, či do určitého počtu předmětů, aby nedošlo k markantním rozdílům mezi studenty z odborných škol, kteří mají větší počet předmětů než například gymnázia.

Děkuji,
S pozdravem
Martin Glíž
nové
Dobrý den,

dovolím si citovat dokument "Přijímací řízení na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity pro akademický rok 2019/2020" (viz body 3.2 a 3.3 na http://www.med.muni.cz/dokumenty/pdf/prijimaci_rizeni_2019_podminky_schvalene_as_lf_181016.pdf):

3.2: "Výsledný průměr všech známek uvedených na závěrečných vysvědčeních za poslední tři celé roky studia a pololetním vysvědčení za čtvrtý rok studia musí být pro obor Všeobecné lékařství nižší nebo roven 1,100. [...]"

3.3: "Uchazeč absolvoval výuku všech tří profilových předmětů biologie, chemie a fyzika v délce alespoň jednoho roku v průběhu posledních dvou let studia na SŠ. Uchazeč nebyl klasifikován po dobu středoškolského studia z předmětů biologie, chemie a fyzika známkou horší než 2 (chvalitebně)."

Podrobné pokyny k prominutí přijímací zkoušky na LF naleznete v dokumentu odkazovaném výše.
nové
Adéla Teturová
Dobrý den,
ráda bych se zeptala, jak to je v případě, že bych si poslala více přihlášek na bakalářské obory. Konkrétně na fyzioterapii a ortoptiku. Obory mají přijímací řízení ve stejný den, tak by mě zajímalo jestli se výsledky přijímacích testů počítají i ve druhém oboru.
Předem díky za odpověď.
S přáním hezkého dne
Adéla Teturová
nové
Dobrý den,

každý předepsaný test absolvujete pouze jednou a Váš výsledek se Vám zapíše do obou Vašich přihlášek.
nové
Lucie Jurášková
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jakým způsobem musí střední škola ověřit a potvrdit vysvědčení (co musí obsahovat), které se posílá s formulářem pro upuštění od přijímací zkoušky. Děkuji.
nové
Dobrý den,

ověření střední školou znamená, že Vám kopii Vašeho vysvědčení vystaví přímo ředitelství/kancelář Vaší školy a pravost kopie potvrdí originálním razítkem a podpisem.
nové
Lucie Jurášková
Dobrý den,
děkuji za odpověď. Chtěla jsem se ještě zeptat, jestli kopie vysvědčení mohu donést sama a může je potvrdit ředitelka školy?
Děkuji.
nové
Dobrý den,

to záleží na Vaší škole. Pokud Vám Vaše SŠ potvrdí kopie, které si necháte vystavit jinde než přímo ve škole, pak to na naší straně není problém.
nové
Tereza Osvaldová
Dobrý den,
prosím o informaci, jaký je rozdíl mezi studováním fyzioterapie na lékářské fakultě oproti sportovní (jak z hlediska předmětů, tak pozdějšího uplatnění, případně vlastní praxe). Děkuji
nové
Dobrý den,

informace k programu Fyzioterapie na Lékařské fakultě najdete na https://www.muni.cz/bakalarske-a-magisterske-obory/23406-fyzioterapie.

Informace k programu Fyzioterapie na Fakultě sportovních studií najdete na https://www.muni.cz/bakalarske-a-magisterske-obory/16623-fyzioterapie.

Pokud Vás zajímají podrobnější informace, obraťte se prosím na Studijní oddělení příslušné fakulty.