Eliška Hasalíková
13 hodnové
Dobrý den,
Chtěla bych se zeptat na jednu drobnost na stránce Bodové hranice a počty přijatých z minulých let. V posledním sloupci je totiž napsáno: Body posledního přijatého, ale na jiných fakultách (např. ekonomická fakulta) je v tomto sloupci percentil posledních přijatých. Jde tedy o percentil nebo o počet bodů získaných v TSP?
Děkuji
24. května v 09:40nové
Dobrý den. Jsem přihlášena na navazující magisterské studium Učitelství pro ZŠ Francouzský jazyk. Chtěla bych se zeptat, kdy se dozvíme datum zkoušky. Viděla jsem více různých variant skrz momentální situaci, tak jsem trochu zmatená, jelikož nevím, zda je něco už oficiální. Dekuji
27. května v 10:40nové
Dobrý den,
přidávám se k dotazu. Mám totožnou situaci s učitelstvím ČJ, ale termíny jsou v ISu jiné než na stránkách fakulty. Filosofická fakulta již do e-přihlášek termíny vypsala. Chápu, že vzhledem k situaci je těžké něco takového organizovat, ale přece jenom je konec května a původně se přijímačky na PdF odložily na začátek září - nyní jsou zase psané na konci června.
Za jakoukoli odpověď děkuji.
29. května v 22:42nové
Dobrý den, dle informací na webu fakulty bude termín oborových přijímacích zkoušek pro navazující magisterské studium v období 1.-7. září. Pozvánky s konkrétním termínem budou vloženy do e-přihlášek.
Víz: https://www.ped.muni.cz/pro-uchazece/oborove-prijimaci-zkousky
Magdalena Tomášková
22. května v 14:39nové
Dobrý den, hlásím se na magisterské studium učitelství na základní škole - aj. Na jiné škole mám přijímací řízení v červnu a zápis 4. 9., což bych v tuto dobu měla dělat přijímačky u vás. Chtěla bych se zeptat, zda jde dělat přijímačky dříve z důvodu toho, abych věděla, zda mám jít k zápisu na druhou školu nebo ne. Nevím, jak to pak funguje, kdybych se zapsala na jinou školu a poté chtěla přejít do Brna, děkuji.
změněno 23. května v 22:39 nové
Dobrý den, stanovený termín přijímacího řízení měnit nelze. I když byste šla k zápisu na jinou školu a byla pak přijata na Masarykovu univerzitu, můžete si vybrat, na kterou univerzitu nakonec fakticky nastoupíte. S tím by neměl být žádný problém.
Dennis Dekař
12. května v 19:12nové
Dobrý den, měl bych dotaz ohledně podmínek k přijetí ke studiu. V příloze je napsáno, že percentil úspěšnosti je 20, ale může se tedy stát, že bych například dosáhl percentil 40, ale stejně bych nebyl přijat ke studiu ?
17. května v 16:50nové
Dobrý den, ano to se stát může. Záleží vždy na tom, kolik dalších uchazečů by bylo před Vámi s ještě lepším percentilem. Pak záleží na tom, jestli byste se ještě "vlezl" do kapacity programu. Pokud ne, nebyl byste přijat z kapacitních důvodů.
Anna Trhlíková
19. dubna v 20:05nové
Dobrý den, píši s dotazem, co znamená číslo 114,8 na anglickém jazyce se zaměřením na vzdělávání z výsledku testu roku 2019. Jedna se o kombinaci bodu z oborových testu a TSP? Pokud ano, jakym způsobem jsou oba testy hodnoceny? Pak mám ještě dotaz ohledně přijímacího řízení na český jazyk se zaměřením na vzdělávání. Není tam uveden potřebný percentil k přijetí. Lze někde zjistit jaký byl?
Dekuji, Trhlíková
7. května v 09:46nové
Dobrý den. K angličtině: Uvádí se jen a pouze v pro jednooborové studium, kde je určeno jedno pořadí. Jde o součet hodnot percentilů TSP a testu z AJ. U dvouoborových studií není stanoveno jedno pořadí pro kombinaci, ale samostatné pořadí pro každý program. Proto není možné hovořit o potřebném percentilu přijetí u češtiny (ta je výhradně dvouoborová). Obecně na PdF platí, že hranicí úspěchu je percentil 20,00 v TSP. Za studijní oddělení přeji hodně úspěchů u zkoušek!
Matěj Adámek
17. února v 12:43nové

Zdravím, chtěl bych být učitelem němčiny a dějepisu na střední škole, ale jsem trochu zmatený a chci se zeptat, jak mám postupovat.
Podle informací na detailech oboru úplně nevím, co si vybrat, aby mě to navedlo na navazující magisterský program Učitelství pro střední školy, který je na filozofické fakultě.
V informacích o bakalářském studiu na PedF se píše doslova:

"Po ukončení bakalářského studia máte možnost pokračovat ve dvouletém navazujícím magisterském studiu a získat tak plnou kvalifikaci pro výuku němčiny na základní škole.
Těší vás práce se staršími žáky? Po ukončení navazujícího magisterského studia můžete získat kvalifikaci pro výuku na střední škole v jednoletém rozšiřujícím studiu v rámci programu celoživotního vzdělávání,"

což mě zmátlo. Je možné přihlásit se na bakalářské studium na PedF obor Německý jazyk a literatura se zaměřením na vzděláváni + Dějepis a poté studovat Učitelství (NJ + Dějepis) pro střední školy na Filozofické fakultě? Nebo musím absolvovat ty 2 roky v navazujícím mag. programu na PedF+ 1 další rok na PedF pro střední školy? Nebo mám radši jít na FF zrovna, obor Německý jazyk a literatura + Historie a poté Učitelství pro střední školy?

Děkuji předem za odpověď!
18. února v 15:24nové

Dobrý den,

možné jsou obě varianty:
a) můžete vystudovat bakaláře na PedF a následně pokračovat na navazujícím magisterském studiu na FF.
b) nebo vystudovat bakaláře na FF a pak navázat na FF na magistra.

Volba je tedy na Vás.
Matěj Adámek
18. února v 20:23nové
Děkuji. Nevím ale, co by bylo lepší. Jaké výhody/nevýhody jednotlivá varianta má? Poradil byste mi, prosím?
22. února v 14:43nové
S tím Vám bohužel poradit nedokáži. Musíte se rozhodnout sám. Doporučuji pročíst si informace k jednotlivým studijním programům na webu univerzity.
Zuzana Kaščáková
14. února v 21:21nové
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či v prípade prijatia na kombinované štúdium Speciální pedagogiky je možný prestup na prezenčné, či uz po 1. alebo 2. semestri. Ďakujem za odpoveď
15. února v 11:33nové
Dobrý den, tento problém je třeba řešit přímo se studijním oddělením Pedagogické fakulty. Mail: prijimacky@ped.muni.cz.
Natálie Burgetová
11. února v 14:32nové
Dobrý den,
podala jsem přihlášku na obor Francouzský jazyk pro hospodářskou činnost a zažádala o prominutí přijímacího řízení. Nedávno jsem složila zkoušku DELF B2, ale certifikát, který fakulta vyžaduje mi do konce února nestihne přijít. Je možné zaslat pouze potvrzení o složení zkoušky?
Předem děkuji za odpověď.
11. února v 15:55nové
Dobrý den, pro upřesnění konkrétního postupu ve Vašem případě doporučuji obrátit se přímo na studijní oddělení Pedagogické fakulty. Mail: prijimacky@ped.muni.cz.
Anežka Pavlasová
1. února v 21:34nové
Dobrý den chci se zeptat zda jsou na obor učitelství v mateřských školách pouze TSP testy nebo zda jsou tam i nějaké oborové testy (pokud ano, tak mě zajímá, co zahrnují, jaké je bodování a podobně)


Předem děkuji za odpověď.

2. února v 19:12nové
Dobrý den, na Vámi uváděný studijní program je podmínkou přijetí pouze test TSP.
Anežka Pavlasová
2. února v 20:16nové
Děkuji mockrát.