Alena Kladivová
08 September at 13:57new
Dobry den, kdy bude termin projednani odvolani na KS Bc. obor logopedie? Dekuji.
09 September at 10:05new

Dobrý den,
11.9. zasedá poradní komise rektora ve věci odvolání na Pedagogické fakultě. Rozhodnutí o odvolání Vám bude doručeno v týdnu následujícím po odvolání.

Hezký den
Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Alena Kladivová
10 September at 14:38new
Dekuji za informaci.
last modified 29 July at 17:47 new

Dobrý den, chtěl jsem se jen zeptat. Ukončil jsem bakalářské studium a nyní mam podanou přihlášku na navazující magisterské studium obor učitelství pro základní školy - němčina. V přihlášce mám stále "dosud nerozhodnuto", tak jsem se chtěl zeptat, zda takhle čeká více lidí co navazují nebo kdy se toto řeší?

Děkuji předem za všechny ohlasy.
31 July at 00:11new

No předpokládám, že pokud přijímačky do navazujícího studia jsou začátkem září (do těch programů, kde se konají i ty "odborné") a zápis do studia koncem září, bude zasedat jedna přijímací komise někdy v tom mezidobí a nebudou to drobit zvlášť pro programy "bez dodatkových testů". Nehledě k tomu, že i na té němčině může jít někdo ke státnicím až v září.

Pokud to "dosud nerozhodnuto" svítí tam, kde pak bude rozhodnutí o přijetí, tak by to mělo být v pořádku (i kdyby byl někde níže například údaj o tom, že přijímací zkouška byla odpuštěna/vykonána na určitý počet bodů), protože formálně musí zkrátka rozhodnout přijímací komise.

V případě nejasností je zde studijní oddělení, vypadá to, že přijímací řízení má na starosti paní/slečna Bednářová: https://www.ped.muni.cz/student/studijni-oddeleni .
31 July at 21:22new
Dobrý den,
přijímací komise bude zasedat v polovině září.
Alena Kladivová
16 July at 14:01new
Dobry den, nebyla mi v testu varianta 2 uznana spravna odpoved 34 b. Mela jsem zaskrtnuto (je videt i v archu), ale pocitano 0. Zjistila jsem, ze jsem nebyla prijata z kapacitnich duvodu. Domnivam se, ze se jedna o procesni chybu. Chci podat odvolani, ale neznam cislo jednaci. Prijde mi vyrozumeni pisemnou formou s c.j.? Dekuji za odpoved. Alena
23 July at 23:07new
Vážená slečno Kladivová,
číslo jednací naleznete v pravém horním rohu textu rozhodnutí o nepřijetí, které je vloženo ve Vaší e-přihlášce.
Klára Zouharová
15 July at 05:16new
Dobrý den,
Včera jsem v e-přihlášce zjistila, že jsem byla přijata, ale nedostala jsem žádné další informace, co mám dělat teď (jak to je se zápisem,...), tak jsem se chtěla zeptat, zda se tyto informace budou ještě někam posílat nebo se dají zjistit někde jinde. Předem děkuji za odpověď.
23 July at 23:08new
Vážená slečno Zouharová,
nyní, prosím, vyčkejte na pozvánku k zápisu, kde budou uvedeny všechny potřebné informace.
Anna Drašnarová
14 July at 23:33new
Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jestli letos budou na uvolněná místa po zápise dobíráni další studenti, kteří se z kapacitních důvodů nedostali. 

Předem děkuji za odpověď. 

Veronika Kalendová
20 July at 10:50new
Připojuji se k dotazu.
Julie Votoupalová
20 July at 10:55new
Také se připojuji k dotazu.
23 July at 23:10new
Vážená slečno Drašnarová,
fakulta o této věci bude rozhodovat po uplynutí všech termínů zápisu.
Anna Drašnarová
05 August at 22:22new
Dobrý den,
děkuji za odpověď. Ještě bych se chtěla zeptat, kdy jsou (popřípadě byly) termíny zápisů a jestli nám pak dá někdo vědět, jestli se dobírají další uchazeči či nikoliv.
07 August at 19:52new
Dobrý den,
termíny zápisu již proběhly, ale zatím není určeno, kdy se o této věci rozhodne. V případě přijetí na základě nenaplněné kapacity programu Vás bude fakulta sama informovat o dodatečném přijetí.
Barbora Sedlářová
14 July at 17:21new
Dobrý den,
mám podané přihlášky na Pedagogickou fakultu a dnes jsem se dozvěděla, že jsem nepřijata z kapacitních důvodů. Zajímalo by mě, zda se bude zveřejňovat pořadí jednotlivých uchazečů, pokud ano, kdy?
Děkuji.
23 July at 23:15new
Vážená slečno Sedlářová,
pořadí uchazečů se nezveřejňuje, jedná se o osobní údaj. Informace k Vašemu umístění naleznete v textu rozhodnutí o nepřijetí. Rozhodnutí je dostupné ve Vaší E-přihlášce v rubrice "Výsledek přijímacího řízení" podsekce "Dokumenty".
Lucie Horáková
30 June at 15:47new
Dobrý den,
kdy prosím zasedá přijímací komise?
Děkuji, L. Horáková
Monika Polívková Opekarová
30 June at 21:02new
Dobrý den,
také by mě zajímalo...
Děkuji a přeji krásný den
Monika Polívková
Veronika Kalendová
01 July at 07:42new

Hezký den,

připojuji se k dotazu.

Děkuji.

Veronika Kalendová
Simona Kociánová
01 July at 15:21new
Dobrý den,
v přihlášce mám napsáno, že komise bude zasedat 14.7.
Hezký den
01 July at 16:53new
Dobrý den, komise bude zasedat skutečně v polovině července. Výsledná rozhodnutí budou do e-přihlášek vkládána v druhé polovině července.
Kateřina Šulcová
26 June at 21:02new
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, kam bych měla napsat, popřípadě zavolat, když jsem objevila chybu při sčítání bodů z mého oborového testu. Ve výsledcích v mé e-přihlášce je totiž uvedena odpověď jako špatně napsaná, nicméně na skenu záznamového archu je zaškrtnuté správné pole. Děkuji, Šulcová
28 June at 16:02new
Dobrý den, můžete prosím upřesnit, o jakou položku se jedná? Při letmé prohlídce Vašeho odpovědního archu jsem chybu ve snímání nenalezl. Děkuji.
Eliška Hasalíková
31 May at 09:59new
Dobrý den,
Chtěla bych se zeptat na jednu drobnost na stránce Bodové hranice a počty přijatých z minulých let. V posledním sloupci je totiž napsáno: Body posledního přijatého, ale na jiných fakultách (např. ekonomická fakulta) je v tomto sloupci percentil posledních přijatých. Jde tedy o percentil nebo o počet bodů získaných v TSP?
Děkuji
06 June at 16:45new
Dobrý den, jedná se skutečně o percentil z TSP.
24 May at 09:40new
Dobrý den. Jsem přihlášena na navazující magisterské studium Učitelství pro ZŠ Francouzský jazyk. Chtěla bych se zeptat, kdy se dozvíme datum zkoušky. Viděla jsem více různých variant skrz momentální situaci, tak jsem trochu zmatená, jelikož nevím, zda je něco už oficiální. Dekuji
27 May at 10:40new
Dobrý den,
přidávám se k dotazu. Mám totožnou situaci s učitelstvím ČJ, ale termíny jsou v ISu jiné než na stránkách fakulty. Filosofická fakulta již do e-přihlášek termíny vypsala. Chápu, že vzhledem k situaci je těžké něco takového organizovat, ale přece jenom je konec května a původně se přijímačky na PdF odložily na začátek září - nyní jsou zase psané na konci června.
Za jakoukoli odpověď děkuji.
29 May at 22:42new
Dobrý den, dle informací na webu fakulty bude termín oborových přijímacích zkoušek pro navazující magisterské studium v období 1.-7. září. Pozvánky s konkrétním termínem budou vloženy do e-přihlášek.
Víz: https://www.ped.muni.cz/pro-uchazece/oborove-prijimaci-zkousky
Magdalena Tomášková
22 May at 14:39new
Dobrý den, hlásím se na magisterské studium učitelství na základní škole - aj. Na jiné škole mám přijímací řízení v červnu a zápis 4. 9., což bych v tuto dobu měla dělat přijímačky u vás. Chtěla bych se zeptat, zda jde dělat přijímačky dříve z důvodu toho, abych věděla, zda mám jít k zápisu na druhou školu nebo ne. Nevím, jak to pak funguje, kdybych se zapsala na jinou školu a poté chtěla přejít do Brna, děkuji.
last modified 23 May at 22:39 new
Dobrý den, stanovený termín přijímacího řízení měnit nelze. I když byste šla k zápisu na jinou školu a byla pak přijata na Masarykovu univerzitu, můžete si vybrat, na kterou univerzitu nakonec fakticky nastoupíte. S tím by neměl být žádný problém.
Dennis Dekař
12 May at 19:12new
Dobrý den, měl bych dotaz ohledně podmínek k přijetí ke studiu. V příloze je napsáno, že percentil úspěšnosti je 20, ale může se tedy stát, že bych například dosáhl percentil 40, ale stejně bych nebyl přijat ke studiu ?
17 May at 16:50new
Dobrý den, ano to se stát může. Záleží vždy na tom, kolik dalších uchazečů by bylo před Vámi s ještě lepším percentilem. Pak záleží na tom, jestli byste se ještě "vlezl" do kapacity programu. Pokud ne, nebyl byste přijat z kapacitních důvodů.
Anna Trhlíková
19 April at 20:05new
Dobrý den, píši s dotazem, co znamená číslo 114,8 na anglickém jazyce se zaměřením na vzdělávání z výsledku testu roku 2019. Jedna se o kombinaci bodu z oborových testu a TSP? Pokud ano, jakym způsobem jsou oba testy hodnoceny? Pak mám ještě dotaz ohledně přijímacího řízení na český jazyk se zaměřením na vzdělávání. Není tam uveden potřebný percentil k přijetí. Lze někde zjistit jaký byl?
Dekuji, Trhlíková
07 May at 09:46new
Dobrý den. K angličtině: Uvádí se jen a pouze v pro jednooborové studium, kde je určeno jedno pořadí. Jde o součet hodnot percentilů TSP a testu z AJ. U dvouoborových studií není stanoveno jedno pořadí pro kombinaci, ale samostatné pořadí pro každý program. Proto není možné hovořit o potřebném percentilu přijetí u češtiny (ta je výhradně dvouoborová). Obecně na PdF platí, že hranicí úspěchu je percentil 20,00 v TSP. Za studijní oddělení přeji hodně úspěchů u zkoušek!
Matěj Adámek
17 February at 12:43new

Zdravím, chtěl bych být učitelem němčiny a dějepisu na střední škole, ale jsem trochu zmatený a chci se zeptat, jak mám postupovat.
Podle informací na detailech oboru úplně nevím, co si vybrat, aby mě to navedlo na navazující magisterský program Učitelství pro střední školy, který je na filozofické fakultě.
V informacích o bakalářském studiu na PedF se píše doslova:

"Po ukončení bakalářského studia máte možnost pokračovat ve dvouletém navazujícím magisterském studiu a získat tak plnou kvalifikaci pro výuku němčiny na základní škole.
Těší vás práce se staršími žáky? Po ukončení navazujícího magisterského studia můžete získat kvalifikaci pro výuku na střední škole v jednoletém rozšiřujícím studiu v rámci programu celoživotního vzdělávání,"

což mě zmátlo. Je možné přihlásit se na bakalářské studium na PedF obor Německý jazyk a literatura se zaměřením na vzděláváni + Dějepis a poté studovat Učitelství (NJ + Dějepis) pro střední školy na Filozofické fakultě? Nebo musím absolvovat ty 2 roky v navazujícím mag. programu na PedF+ 1 další rok na PedF pro střední školy? Nebo mám radši jít na FF zrovna, obor Německý jazyk a literatura + Historie a poté Učitelství pro střední školy?

Děkuji předem za odpověď!
18 February at 15:24new

Dobrý den,

možné jsou obě varianty:
a) můžete vystudovat bakaláře na PedF a následně pokračovat na navazujícím magisterském studiu na FF.
b) nebo vystudovat bakaláře na FF a pak navázat na FF na magistra.

Volba je tedy na Vás.
Matěj Adámek
18 February at 20:23new
Děkuji. Nevím ale, co by bylo lepší. Jaké výhody/nevýhody jednotlivá varianta má? Poradil byste mi, prosím?
22 February at 14:43new
S tím Vám bohužel poradit nedokáži. Musíte se rozhodnout sám. Doporučuji pročíst si informace k jednotlivým studijním programům na webu univerzity.
Zuzana Kaščáková
14 February at 21:21new
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či v prípade prijatia na kombinované štúdium Speciální pedagogiky je možný prestup na prezenčné, či uz po 1. alebo 2. semestri. Ďakujem za odpoveď
15 February at 11:33new
Dobrý den, tento problém je třeba řešit přímo se studijním oddělením Pedagogické fakulty. Mail: prijimacky@ped.muni.cz.
Natálie Burgetová
11 February at 14:32new
Dobrý den,
podala jsem přihlášku na obor Francouzský jazyk pro hospodářskou činnost a zažádala o prominutí přijímacího řízení. Nedávno jsem složila zkoušku DELF B2, ale certifikát, který fakulta vyžaduje mi do konce února nestihne přijít. Je možné zaslat pouze potvrzení o složení zkoušky?
Předem děkuji za odpověď.
11 February at 15:55new
Dobrý den, pro upřesnění konkrétního postupu ve Vašem případě doporučuji obrátit se přímo na studijní oddělení Pedagogické fakulty. Mail: prijimacky@ped.muni.cz.
Anežka Pavlasová
01 February at 21:34new
Dobrý den chci se zeptat zda jsou na obor učitelství v mateřských školách pouze TSP testy nebo zda jsou tam i nějaké oborové testy (pokud ano, tak mě zajímá, co zahrnují, jaké je bodování a podobně)


Předem děkuji za odpověď.

02 February at 19:12new
Dobrý den, na Vámi uváděný studijní program je podmínkou přijetí pouze test TSP.
Anežka Pavlasová
02 February at 20:16new
Děkuji mockrát.