Olamide Faith Daniel
změněno 12. září v 16:06 nové

Good day, I wish to apply for the MUNI Newcomer scholarship as seen on the school website. I submitted my application and I have paid the application fee, I currently await the faculty's decision on my application. While that is waiting, I want to know how and when I can apply for the scholarship because I tried to access the scholarship link, but I saw too many, so I do not know the specific one that represents the newcomers scholarship. Is it before the general application closes? or after admission has been granted? Or is the scholarship awarded automatically to students? These are my questions.

Thank you,
Olamide Daniel.
13. září v 19:36nové

Dear Daniel,

please send your query to the International Relations Office of the faculty you wish to study at and follow their instructions. Thank you.

Here is the list of contacts: https://www.muni.cz/en/admissions/bachelors-and-masters-studies/contact-information.

Linda Krajsová
communicator for admission procedure
27. července v 12:15nové

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat jestli je možné někde dohledat, jestli a případně kolik studentů bylo dobráno po řádných zápisech?

Jedná se mi hlavně o navazující magisterské kombinované studium:
• Speciální pedagogika- logopedie, surdopedie
• Logopedie.

Děkuji

S pozdravem

Eliška Dudrová
27. července v 16:36nové
Dobrý den,
prosím obraťte se s Vaším dotazem na danou fakultu. Seznam kontaktů naleznete zde: https://is.muni.cz/podpora/studijni?lang=cs
Natalie-Ann Doubravská - komunikátor přijímacího řízení
Rdovan Mihálik
14. července v 19:37nové
Dobrý deň, chcel by som sa opýtať či budú zverejnené informácie o "posune čiary" po riadnych zápisoch a poprípade kedy. Pretože v informáciach bolo napídané 13-14 července a dodnes som žiadnu informáciu neobdržal.
18. července v 11:42nové
Dobrý den,
v případě dobírání uchazečů pod čarou Vás fakulta sama osloví.
Natalie-Ann Doubravská - komunikátor přijímacího řízení
Anna Beránková
19. července v 08:44nové
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli nás fakulta osloví i v případě, že se bodová hranice neposune?
20. července v 19:52nové
Dobrý den,
v takovémto případě Vás fakulta sama neosloví.
Natalie-Ann Doubravská - komunikátor přijímacího řízení
Jan Šilar
22. července v 17:28nové
Dobrý den, kdy zhruba bych měl očekávat ono oslovení, že jsem dodatečně přijat? Děkuji za odpověď
26. července v 15:33nové
Dobrý den,
fakulta Vás případně osloví po zápisech, tedy již v následujících dnech.
Natalie-Ann Doubravská - komunikátor přijímacího řízení
Anna Beránková
19. srpna v 12:11nové
Dobrý den, jen jsem se chtěla zeptat, jestli je možnost, že ještě v září dojde k posunu čáry u všeobecného lékařství?
23. srpna v 16:05nové

Vážená slečno Beránková,
dle vyjádření studijního oddělení Lékařské fakulty je kapacita programu díky abnormálně vysoké zápisovosti zcela zaplněna a k posunu čáry nedošlo a určitě nedojde.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Renata Kráčmarová
30. června v 09:10nové
Dobrý den,
ráda bych se prosím zeptala, kdy se do e-přihlášek vkládá rozhodnutí o přijetí/nepřijetí? Body z přijímacích zkoušek byly vložené minulý týden.
Mockrát děkuji za odpověď.
4. července v 11:44nové
Dobrý den,
rozhodnutí o přijetí/nepřijetí Vám bude importováno do Vaší e-přihlášky do sekce "Informace k přijímacímu řízení" do rubriky “Výsledky přijímacího řízení”. Termín zasedání přijímací komise na Vaší fakultě byl 30. 6. 2023 Rozhodnutí, případně návrh na přijetí, Vám bude importováno nyní v následujících dnech po zasedání přijímací komise.
Natalie-Ann Doubravská - komunikátor přijímacího řízení
Jana Mrkosová
22. června v 09:52nové
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda se mohu posunout v přijímacím řízení na 1. prioritu, když jsem byla přijata na 3. prioritu? Konkrétně v 1. prioritě mám podanou přihlášku na Historii a ČJ, ve 3. prioritě pro jistotu jsem si dala jen hlavní obor Historii, na který jsem přijata. Na ČJ nejsem přijata z kapacitních důvodů. Je pro mě důležité, abych studovala oba obory. Mám šanci se posunout na 1. prioritu po zápisu, neboť všichni studenti na ČJ určitě nenastoupí?
Děkuji. J. Mrkosová
25. června v 00:49nové

Dobrý den,
prosím, kontaktujte s tímto dotazem studijní oddělení Filozofické fakulty na adrese prijimaci.rizeni@phil.muni.cz. Děkuji.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Adam Svitek
21. června v 21:10nové
Dobrý den. Jsem přijat na obor a přišel mi dokument o tom, že jaké věci mám udělat po zápisu. Jednou z nich je ztotožnění osoby a tou je přihlášení se přes Identituobčana.cz nebo gov.cz a nejpozději do 31.7., avšak pokud nemám ještě založenou Identitu občana, mám to udělat co nejdříve. Jsem ze Slovenska, proto nemám žádné české dokumenty. Je třeba, abych si ji zakládal a byl jako český občan? Pokud ano, jakým způsobem je pro mě nejlepší to udělat? Máte-li zkušenosti se slovenskými studenty, jak oni postupovali při Ztotožnění osoby po zápisu? Je nutné si to udělat co nejdříve, mám-li i například starý občanský průkaz vydaný na Slovensku bez platného elektronického čipu a podpisu?
25. června v 00:54nové

Dobrý den,
návod jak postupovat v případě ověření osobnosti skrz portál identitaobcana.cz, naleznete zde:
https://is.muni.cz/napoveda/jine/ztotozneni#ztotozneni_eidentita

Informační systém MU nabízí i možnost ověření totožnosti přes nahrávaný videohovor. Pořízený videozáznam se zaznamenanou podobou ověřované osoby a zaznamenaným dokladem totožnosti je následně předán ke kontrole na studijní oddělení.

Osoba bude pro ověření totožnosti potřebovat:
stolní počítač nebo notebook s webkamerou a mikrofonem či mobilní zařízení, občanský průkaz, pas, nebo jiný doklad totožnosti.

Aplikace uživatele celým procesem postupně provede, stačí následovat zobrazené pokyny. Osoba postupně potvrdí, že chce ověřit totožnost, zaznamená svůj obličej a doklad totožnosti. Po ukončení nahrávání je žádost o ztotožnění automaticky zpřístupněna pracovníkům studijního oddělení, příp. dalším pověřeným osobám. Je-li videozáznam v pořádku, je žádost o ztotožnění schválena a uživateli je zaslán automatický e-mail s odkazem pro nastavení nového primárního hesla do IS MU. Poté je celý proces úspěšně dokončen.
Pokud se uchazeč zapisuje k do studia prezenčně (osobně) přímo na fakultě, ověření je provedeno úředníkem ještě před jeho přihlášením do IS MU, a svoji totožnost v takovém případě více ověřovat nemusí.
V dalším se, prosím, obraťte přímo na studijní oddělení fakulty na adrese studijni@sci.muni.cz. Děkuji.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Kateřina Peková
19. června v 19:09nové
Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, kdy přesně proběhne adaptační kurz pro studenty speciální pedagogiky v administrativním roce 2023/2024? a popřípadě zda je povinný?
Děkuji za Váš čas a za odpovědi na můj nesmyslný dotaz.
Kateřina Peková

22. června v 00:14nové

Vážená slečno Peková,
Váš dotaz prosím směřujte přímo na studijní oddělení Pedagogické fakulty na adrese studijni@ped.muni.cz. Děkuji.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Samuel Griger
19. června v 12:03nové
Dobrý den,


Hlásím se na MUNI LAW a už je tomu skoro měsíc, co jsem vložil maturitní vysvědčení do přihlášky a mám tam dokonce napsáno že bylo potvrzeno studijním oddělením. Přesto mám však v přihlášce stále napsáno jen "Navržen na přijetí".

V mém okolí už většina lidí co nahrávala vysvědčení jinak než na poslední mají přijetí potvrzené (jsou z jiných fakult). Je to na právnické fakultě normální nebo bych se měl obávat toho že je něco špatně?

Samuel Griger
19. června v 13:07nové
Aktualizace: už jsem byl přijat
26. května v 14:33nové
Dobrý den,
na MUNI mám přihlášku na pedagogickou i filozofickou fakultu (kombinovaný obor aj + fj). Na pedagogickou jsem byla přijata, ale na ff ne z kapacitních důvodů. Jak píšete v Oznámení o výsledku, je možné, že se ne všichni zapíšou a místo se uvolní. Zápisové termíny se však liší, takže by mi mohlo propadnout moje místo na pdf a na ff bych se později nemusela dostat. Je možné se po zápisu zapsat do jiného programu a zrušit svůj zápis? Jak se mám zachovat v tomto případě?
29. května v 22:05nové

Dobrý den,
obecně bych Vám doporučila, abyste se zapsala ke studiu na Pedagogické fakultě, pokud máte o toto studium zájem, jelikož dobírání může, nebo nemusí nastat. Kdybyste vyčkávala, můžete ztratit možnost být přijata na Pedagogickou fakultu. Zapsat se můžete do více programů, kam budete přijata, v průběhu 1. semestru je nicméně možné zanechat studia písemným oznámením. Tento krok není zpoplatněn, nicméně se Vám neúspěšné studium započítá do celkové doby studia (tato nesmí přesáhnout standardní dobu studia + 1 rok), která je relevantní pro výpočet případných budoucích poplatků za studium.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Lucia Kubelová
25. května v 17:32nové
Dobrý deň,
Pri podávaní prihlášky som zvolila teóriu filmu (hlavný), a estetiku (vedlajší) odbor, v jednej prihláške ako kombinované štúdium. Odborový test pre film som nespravila, ale z testu z estetiky som dosiahla počet bodov na priatie. Prišlo mi vyhlásenie o neprijatí. Existuje možnosť odvolať sa s tým, že by som sa hlásila len na estetiku aj keď bola zvolená ako vedlajší odbor v prihláške? Ďakujem za odpoveď.
Petr Martin Kubinský
26. května v 00:17nové

Ahoj,

bohužel si myslím, že to možné není. Na MU je smysl podávat odvolání jen v případě, že přijímací řízení neproběhlo tak, jak mělo (např. byly porušeny podmínky). Při nesplnění podmínek přijímacího řízení jednoho oboru u přihlášky na sdružené studium dvou oborů to zpětně nejde změnit.
Každopádně posledních pár let v létě probíhalo na FF druhé kolo přijímaček. Doporučuji sledovat stránky FF, kde o tom v průběhu léta budou informace, pokud proběhne 😌
28. května v 09:46nové

Dobrý den,
pokud vykonáte přijímací zkoušku a v první prioritě máte zvolené sdružené studium, situace může vypadat následovně: A) splníte veškeré požadavky pro přijetí u hlavního i vedlejšího programu do takové míry, že se vejdete do kapacity programů, a tedy Vás čeká přijetí, nebo B) některé požadavky nesplníte. Pokud nesplníte požadavky pro přijetí u hlavního programu, bohužel končí přijímací řízení neúspěšně a již nemáte šanci na přijetí. V případě, že nesplníte požadavky pro přijetí u vedlejšího programu, končí přijímací řízení pro celou prioritu neúspěchem, ovšem to neznamená, že nemáte šanci na přijetí do hlavního programu, pouze jej musíte mít uvedený v některé z dalších priorit buď jednooborově, jednooborově se specializací, nebo v rámci sdruženého studia s jiným vedlejším programem, u kterého podmínky pro přijetí splníte.
A jak je již zde uvedeno, odvolání opravdu slouží k jiným účelům, odvolání má smysl podávat pouze tehdy, došlo-li v rámci přijímacího řízení k nějakému procesnímu pochybení ze strany univerzity (například Vám nebyl dán plný čas na napsání přijímací zkoušky), nepřijat/a z kapacitních důvodů, neprospěch u přijímací zkoušky či nepřijetí do Vámi požadované priority, tak nejsou relevantními důvody pro podání odvolání.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Jaroslava Pažoutová
23. května v 10:08nové
Dobrý den, 

v rámci své druhé priority (kombinace výtvarná výchova maior - anglický jazyk minor) jsem splnila podmínky pro přijetí do programu obou plánů, avšak u vyhodnocení prezenční formy studia jsem podmínku nesplnila. Je možné se ucházet o studium v kombinované či distanční formě?
Předem děkuji.

25. května v 02:33nové

Dobrý den,

byla jste navržena na přijetí pro Vámi zvolenou první prioritu - Výtvarná výchova a vizuální tvorba se zaměřením na vzdělávání (jednooborové prezenční studium). Pro tuto prioritu jste podmínky tedy splnila. Zároveň se jedná o Vaši 1. prioritu, která je ve vyhodnocení přijímacího řízení upřednostněna.

Nejsem si tedy jistá, zda zcela rozumím Vašemu dotazu. Prosím tedy o případné upřesnění. Rovněž však dodávám, že není možné, aby se uchazeč účastnil přijímacího řízení do studijního programu či formy studia, do které si nepodal přihlášku (resp. neoznačil příslušnou prioritu studijního plánu v dané přihlášce).

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Adéla Gütterová
21. května v 21:00nové
Krásný den, mám otázku ohledně doložení maturitního vysvědčení. Našla jsem informaci, že je nutné na poště nechat ověřit autorizovanou konverzi maturitního vysvědčení. Je nějaká možnost maturitní vysvědčení doložit osobně třeba na studijním oddělení? Díky
25. května v 02:26nové

Dobrý den,
je nutné, aby uchazeči vkládali autorizovanou konverzi maturitního vysvědčení do přihlášky, viz informace zde: https://www.ped.muni.cz/pro-uchazece/bakalarske-studium-a-magisterske-studium/casto-kladene-dotazy

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Monika Rejšková
21. května v 07:37nové

Dobrý den,

v případě, že mám přijímací řízení (kombinované studium- navazující magisterské) na různých školách vypsané na jeden a ten samý den, lze na Vaší fakultě vypsat náhradní termín PŘ nebo lze tento vypsaný termín posunout na jiný den?

Popřípadě jak by se dalo postupovat, když se v den konání řízení nemohu dostavit?

Předem děkuji za odpověď.

Monika Rejšková
22. května v 22:09nové

Dobrý den,
zda je náhradní termín přijímací zkoušky poskytován se prosím kontaktujte vždy u příslušné fakulty, každá si toto může stanovit jinak.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Vlákno: Odvolání/
Marie Nešporová
19. května v 18:56nové
Dobrý den,
Na mých přihláškách na pedagogickou fakultu mi již bylo sděleno, že jsem se nedostala z kapacitních důvodů, ale nenašla jsem informace ohledně přijetí a pořadí uchazečů. Mohu se zeptat jestli již byli informace zveřejněny?
20. května v 12:01nové

Dobrý den,
tyto informace z důvodu ochrany osobních údajů nejsou zveřejňovány, ovšem do e-přihlášky (sekce Výsledky přijímacího řízení a podsekce Dokumenty) Vám bude nahráno rozhodnutí o nepřijetí a v něm bude uvedeno Vaše pořadí a pořadí posledního přijatého uchazeče.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Michaela Kůřilová Zajíčková
19. května v 07:30nové
Hezký den,
asi trochu hloupý dotaz, ale jsem z toho trochu jelen :) V přihlášce mám uvedeno, že jsem byla navržena na přijetí na mnou zvolený obor. Brala jsem to tak, že jsem splnila podmínky přijímací zkoušky a že to ještě neznamená definitivní přijetí, respektive že to i tak může znamenat, že jsem se na školu nedostala. Ovšem v tabulce u percentilů je pak uvedená gratulace k úspěchu u zkoušky a termíny zápisů. Jak tomu mám tedy rozumět? Byla jsem přijata nebo mám ještě dál čekat na výsledek?
Moc děkuji za odpověď
19. května v 16:02nové

Dobrý den,
znamená to, že budete přijata, jakmile do příslušného termínu doložíte do e-přihlášky autorizovanou konverzi maturitního vysvědčení. Tyto informace a informace obecně o zápisu ke studiu najdete na přelomu května a června v e-přihlášce. Prosíme tedy o strpení. Děkujeme.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Anna Bidlová
31. května v 09:52nové
Dobrý den, asi mám také trochu stupidní dotaz, ale přesto ho položím: ráda bych našla odkaz na zmiňovaný zápis v mé e-přihlášce, ale nemohu se dohledat. Nevíte, kde bych ho mohla přesně najít? Děkuji a přeji hezký den:)
31. května v 14:25nové

Dobrý den,
najdete jej v sekci Výsledky přijímacího řízení a podsekci Dokumenty.

Linda Krajsová
5. června v 01:42nové

Ještě doplním, jestliže jste myslela odkaz na distanční zápis - zatím jste navržená na přijetí, nejdříve tedy musíte doložit maturitní vysvědčení, v Návrhu na přijetí máte tyto bližší informace. Po doložení bude vydáno rozhodnutí o přijetí a až následně Vám bude umožněn zápis v e-přihlášce.

Linda Krajsová
Adéla Sciskalová
29. června v 14:42nové
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat na distanční zápis v e-přihlášce. Včera jsem doložila autorizovanou konverzi maturitního vysvědčení a dnes ráno mi ji potvrdili. Změnilo se mi tedy z navržen na přijetí na přijatá, ale nemůžu ve své e-přihlášce najít, kde se mám zapsat do studia. Nevím jestli dělám něco špatně nebo to možná jen přehlížím?
Děkuji moc za odpověď. Hezký den.
1. července v 01:00nové
Dobrý den,
vyčkejte prosím na bližší informace ze strany fakulty.
Natalie-Ann Doubravská - komunikátor přijímacího řízení
Vlákno: Odvolání/
19. května v 06:54nové
Dobrý den,
V případě, že jsem nebyla přijata, ale nejsem moc pod čárou, mám čekat zdali se uvolní místa a pak budu automaticky přijata, nebo musím podávat nějaké odvolání? Děkuji za odpověď.
Michaela Kůřilová Zajíčková
19. května v 08:59nové
Hezký den, omlouvám se, že nejdu s odpovědí k vašemu dotazu, jen jsem se sama chtěla zeptat - kde jste našla informace ohledně přijetí a pořadí uchazečů? Moc děkuji a držím palce s odvoláním
19. května v 11:54nové
V mé epřihlásče přibyl dokument, který obsahoval hranice přijatých a jejich počty. Když jsem si rozklikla obor a sjela v přihlášce až dolů.
19. května v 15:59nové

Dobrý den,
ano, odvolání není třeba podávat, to slouží pouze pro případ, že ze strany univerzity došlo k nějakému procesnímu pochybení během přijímacího řízení (např. Vám k testu bylo poskytnuto méně času než ostatním apod.). V případě uvolnění místa pod čarou fakulta sama uchazeče osloví a přijme.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Nela Hlaváčová
18. května v 16:25nové
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak často přibližně bude probíhat výuka kombinované speciální pedagogiky? Je pravděpodobné že to bude každý pátek?
A je povinné na všechny přednášky chodit?
Předem děkuji za odpovědi.
18. května v 22:40nové

Dobrý den,
každá fakulta má kombinovanou formu studia nastavenou trochu jinak, proto se, prosím, pro přesné informace obraťte na studijní oddělení Pedagogické fakulty (prijimacky@ped.muni.cz). Děkuji.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Kristýna Ševčíková
16. května v 16:43nové
Dobrý den,
podle percentilu to vypadá, že bych se mohla dostat na 2. a 3. zvolený obor, ale ne na 1. Je v takovém místě možné nejdříve podat odvolání na 1. volbu a až když bude odvolání neúspěšné, přihlásit se na druhý zvolený obor? Pokud ano, je nějaký limit třeba kolikátá pod čarou musím být, případně jak své šance zjistím?
Moc děkuji za odpověď.
20. května v 12:03nové

Dobrý den,
limity žádné nejsou, ovšem odvolání má smysl podávat pouze tehdy, došlo-li v rámci přijímacího řízení k nějakému procesnímu pochybení ze strany univerzity (například Vám nebyl dán plný čas na napsání přijímací zkoušky), nepřijat/a z kapacitních důvodů, neprospěch u přijímací zkoušky či nepřijetí do Vámi požadované priority, tak nejsou relevantními důvody pro podání odvolání. V případě nenaplnění kapacity programu u řádného zápisu, může fakulta dobírat automaticky "posunem čáry", a tím umožnit zápis uchazečům nacházejícím se na nejbližších pozicích "pod čarou" (toto se však týká pouze uchazečů s odůvodněním "nepřijat(a) z kapacitních důvodů"). Tyto uchazeče následně fakulta přímo osloví, bohužel však není možné stanovit, zda se tak stane.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Natálie Bílková
15. května v 15:17nové
Dobrý den,

hlásím se na navazující magisterské studium z UHK a čekám na vypsání termínu přijímacího řízení pro obory Čeština jako cizí jazyk/Literárněvědná bohemistika. Má být během června, ale to zároveň státnicuji a nechci si pro státnice zvolit termín, který by se mohl krýt s přijímačkami. Kdy budou, prosím, termíny známy?

18. května v 22:43nové

Dobrý den,
Váš dotaz na termín prosím směřujte na studijní oddělení Filozofické fakulty na adrese prijimaci.rizeni@phil.muni.cz. Děkuji.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
12. května v 13:51nové
Zdravím, padl tady už stejný dotaz ale na jinou fakultu, věděl by někdo prosím, kdy zasedá přijímací komise na PED? Děkuji.
14. května v 17:37nové

Dobrý den,
zasedání přijímací komise na Pedagogické fakultě proběhne 17.5.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
David Kašpárek
9. května v 07:09nové
Dobrý den, ví se prosím, kdy zasedá přijímací komise esf? Většina dalších fakult má datum v přihlášce, esf však nikoliv. Děkuji
změněno 12. května v 12:38 nové

Dobrý den,
zasedání přijímací komise na Ekonomicko-správní fakultě proběhne 15. května.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení