Vlákno: Prihláška/
Adam Danček
18. května v 16:40nové
Dobrý den, mohl bych se zeptat, podal sem si prihlasku na lekarskou fakultu ale nevím ji najít, v soubore moje prihlášky tam není. Dakujem za pomoc.
23. května v 22:19nové
Dobrý den, zřejmě při přihlašování zadáváte přihlašovací údaje, které jste použil někdy v minulosti, když jste si podával jinou přihlášku. Vaše aktuální přihláška má číslo 4004997. Zkuste jej tedy použít s aktuálním heslem při přihlašování se do Vaší e-přihlášky. Případně přetrvávajících problémů si můžeme zapomenuté přihlašovací údaje resetovat.
Lucie Horáková
16. dubna v 16:47nové
Dobrý den,
v přihlášce mám psáno, ze přijímací zkouška je prominuta. Na email mi přišla zprava od FF s různými informacemi, kde také bylo “blahoprejeme přijatým” a tam psáno, ze prvních 500 s prominutou zkouškou už bylo přijato.
V přihlášce mám ale stále “dosud nerozhodnuto”. Vím, ze se má konat komise, po které nám výsledky přidělí, ale stále nevím, jestli to tedy mohu brát jako ze jsem prijata, nebo i přesto, ze mám zkoušku prominutou, prijata nejsem. Je to porad nejistota a docela zmatenost, jak to tedy je. Na studijní oddělení už jsem psala email několikrát, avšak bez odezvy.
Děkuji moc za pripadnou odpověď.
17. dubna v 15:01nové
Dobrý den, v tomto případě je skutečně nutné vyčkat na informace ze studijního oddělení. Případně průběžně sledujete svou e-přihlášku, do níž bude rozhodnutí o výsledku přijímacího řízení vloženo.
21. dubna v 10:06nové
Můžu se zeptat, na jaký program se hlásíte, že tam berou 500 lidí?
Lucie Horáková
21. dubna v 11:28nové
Myslela jsem tím na celou Filozofickou fakultu, ne na jeden program. Pochopila jsem to tak, že bylo přijato 500 uchazečů z různých programů.
21. dubna v 11:57nové
Jo, to dává smysl, díky za odpověď.
Nikola Paulová
27. března v 00:11nové
Dobrý deň,
v mojej e-prihláške som si vyplnila žiadosť o prominutí přijímací zkoušky a následne doložila všetky potrebné dokumenty. Po rozkliknutí prihlášky sa tam píše, že vyhodnotenie mojej žiadosti by malo prísť do 23.3.2020. Ak sa na mojej prihláške nepíše, že mi bola táto žiadosť schválená, znamená to automaticky, že bola zamietnutá? Vopred ďakujem.
31. března v 21:14nové
Dobrý den, v současné době již máte ve Vaší e-přihlášce vložené rozhodnutí stran Vaší žádosti o prominutí přijímací zkoušky.
Marie Ingrová
4. března v 16:57nové
Dobrý den,
v mojí e-přihlášce se mi objevilo, že mi byla přijímací zkouška prominuta, ale hned pod tím je v kolonce „Výsledek přijímacího řízení“ uvedeno „Dosud nerozhodnuto“. Znamená to tedy, že jsem přijata, nebo musím ještě čekat na rozhodnutí?
Děkuji za odpověď.
12. března v 08:53nové
Dobrý den,, rozhodnutí o přijetí ke studiu a pozvánku na zápis obdržíte po zasedání přijímací komise. Stane se tak nejpozději v průběhu měsíce května.
Monika Rihošková
23. března v 11:19nové
Dobrý deň,
mám rovnakú situáciu. Môžem teda rátať s tým, že prijatá budem, alebo sa môže stať že aj napriek tomu, že mi přijímací skouška bola prominuta (uvedené v prihláške), by som priatá nebola (napr. z kapacitných dôvodov a pod.) ?
Ďakujem za odpoveď.
26. března v 08:04nové
Platí výše uvedené. Případné detaily si můžete ještě ověřit na studijním oddělení příslušné fakulty.
Kristína Schmidtová
28. května v 10:20nové
Dobrý deň,
ja mám ten istý problém, požiadala som si o prominutí prijímacej skúšky, ktorá mi byla prominutá ale "Výsledek prijímacího rízení" je uvedené "Dosud nerozhodnuto". Tak teda neviem ci som prijatá a či sa mám pripravovať na príjmacie skúšky. Už som písala viacero mailov, aby som sa informovala, ale nedostala som jasnú odpoveď, tak sa teda obraciam tu.
Vopred Ďakujem.
včera v 19:38nové
Dobrý den, pokud Vám byla přijímací zkouška prominuta, absolvovat ji nebudete. Rozhodnutí o přijetí Vám bude do Vaší e-přihlášky vloženo s největší pravděpodobností do konce června.
Anna Zemanovičová
26. února v 19:15nové

Dobrý den.

Založila jsem si původně přihlášku se třemi kombinacemi:
1) Španělský jazyk a literatura jednooborově
2) Španělský jazyk (hlavní) a Anglický jazyk (vedlejší)
3) Španělský jazyk (hlavní) a Psychologie (vedlejší)

Potom jsem si přečetla, že pokud budu přijata na studijní plán s
preferencí číslo 1, standardně není možné, abych se později zapsala do
studia dle studijního plánu s nižšími preferencemi.

Tak jsem přihlášku zrušila, abych si později mohla případně mezi plány
vybrat a nyní mi nejde přihlásit jednotlivé studijní plány samostatně.

Mám podanou jen přihlášku na Španělský jazyk jednooborově a teď mi
nejdou přihlásit ty ostatní výše zmíněné. (Systém mi píše: "Do tohoto
programu již máte založenou přihlášku č. 4052996. Nelze založit více
přihlášek do jednoho programu.")

Prosím o radu.

Děkuji.
29. února v 10:28nové
Dobrý den, na jeden studijní program lze podat pouze jednu přihlášku. Ve Vašem případě tedy máte jen možnost zvolit si priority preferencí až tří různých kombinací studijních oborů.
Vlákno: E-přihláška/
Jakub Ošťádal
26. února v 17:14nové
Mám podanou a již i zaplacenou přihlášku do programu Tělesná výchova a sport specializace Speciální edukace bezpečnostních složek. Chtěl jsem si zde podat ještě jednu přihlášku, a to do programu Tělesná výchova a sport s kombinací z PdF Zeměpis se zaměřením na vzdělání. Při zadání nové přihlášky mi program píše, že „Nelze založit více přihlášek do jednoho programu.“. Lze tedy již zaplacenou přihlášku ještě upravit o druhý obor? Pokud ano, jak na to? Pokud ne, lze převést uhrazený poplatek na nově založenou přihlášku a původní zrušit??? Děkuji za odpověď.
29. února v 10:37nové
Dobrý den, na jeden konkrétní studijní program lze podat pouze jednu přihlášku. Ve Vašem případě byste tedy mohl využít pouze možnosti vybrat si různé kombinace programu Tělesná výchova a sport jako další priority. Při zakládání přihlášky lze vybrat až tři preferované kombinaci z nabídky, která je nadefinovaná.
Timea Kováčová
23. února v 14:58nové
Dobrý deň, hlásim sa na odbor, ktorý umožňuje odpustenie príjmacej skúšky, pokiaľ mám priemer do 1,5 zo 4 profilových predmetov, pričom musím daný predmet absolvovať aspoň 2 roky. Môj problém je, že som bola študovať v zahraničí v druhom polroku tretieho ročníka a teda nemám koncoročnú známku z občianskej náuky (základy spoločenských vied). Je možné v takomto prípade napr. napísať polročnú známku? Mám aj vysvedčenie zo zahraničia, kde som absolvovala predmet Psychológia a mám toto vysvedčenie úradne preložené takže by som vedela napísať prípadne túto známku ako koncoročnú avšak neviem či by mi to bolo uznané. Alebo v tomto prípade nemám nárok na odpustenie príjmacej skúšky? Ďakujem za info, s pozdravom Timea Kováčová
29. února v 10:40nové
Dobrý den, žádost si můžete podat a fakulta ji posoudí. Je třeba, aby Vám vše potvrdila Vaše střední škola. Podrobné informace k podání žádosti naleznete na webu příslušné fakulty.
Antonie Motyčková
23. února v 09:49nové
Dobrý den, podávám přihlášku na obor Podniková ekonomie a management a to ve formě kombinované i prezenční. Dneska jsem odesílala žádost o prominutí přijímací zkoušky a jedno z políček je zaškrknutí nesprávné volby. Mám naskenovat 2 dokumenty, kdy v jednom je zaškrknuté prezenční studium a v druhém kombinované? Nebo to stačí poslat jenom jednou?
Děkuji za odpověď
29. února v 10:41nové
Žádost stačí poslat pouze jednou.
Petr Vojtičko
16. února v 19:40nové
Dobrý den, když si chci podat přihlášku na fakultu sportovních studii na obor SEBS a sportovní management a jako hlavní prioritu zvolim obor SEBS, znamená to, ze když bych se dostal na oba obory automaticky budu muset jít na SEBS?
A ještě bych se chtěl zeptat zda se výsledek FSPS testu bude počítat na oba obory nebo zda test budu muset psát dvakrát?
Děkuji za odpověď
18. února v 15:12nové
Dobrý den,
SEBS i management sportu jsou specializace studijního programu Tělesná výchova a sport. Pokud si tedy zvolíte jako 1. prioritu specializaci SEBS a jako 2. prioritu specializaci management sportu, budete v případě úspěchu u přijímacích zkoušek přijat na svou 1. prioritu.
Co se týče Vaší druhé otázky - přijímací zkoušky budete skládat pouze jednou, jelikož podmínky přijetí jsou stejné pro obě specializace studijního programu Tělesná výchova a sport.
Timea Kováčová
12. února v 17:41nové
Dobrý deň,
Predpokladám, že ak si podávam prihlášku na združené štúdium, musím splniť kritériá pre obidva zvolené obory.
Chcela by som sa opýtať, čo sa stane v prípade, že by som vyhovela kritériám iba jednému?
Konkretne ide o Anglický jazyk a literatúra v kombinácií s oborom Mediálni studia a žurnalistika. Kedže každé zastreštuje iná fakulta, sú tam iné podmienky prijatia. Teda ak by som napríklad splnila percentil v testoch Scio, ktoré sú súčasť príjmačiek na FSS ale nespravila úspešne TSP, ktoré mi treba na Anglický jazyk a literatúru, mohla by som študovať odbor na ktorý ma vzali samostatne ako jednooborové štúdium? Alebo potrebujem mať samostatnú prihlášku?
15. února v 11:17nové
Dobrý den, v případě sdruženého studia musíte splnit přijímací kritéria na oba obory. V rámci jedné přihlášky si můžete zvolit až 3 různé preference studijních kombinací z nabídky. Je tedy možné zvolit třeba jako druhou preferenci hlavní studijní obor i jako jednooborové studium (pokud je takto dostupný v nabídce). Tím si zvýšíte šance na přijetí.
Co se týče další přihlášky, tak na jeden hlavní studijní obor je možné podat pouze jednu přihlášku.
Lukáš Gruber
17. února v 21:16nové
Dobrý den, 

chci si dát přihlášku na mezifakultní sdružené studium, konkrétně obor Politologie (hlavní) na FSS a obor Hospodářská politika (vedlejší) na ESF. 

Již jsem dělal OSP a dosáhl jsem v nich výsledku, který mi zaručuje přijetí na Hospodářskou politiku bez přijímací zkoušky. 

Jak mám tuto skutečnost zahrnout do e-přihlášky, když se mi v přihlášce ukazují kritéria prominutí jen pro Politologii a o prominutí přijímací zkoušky na Hospodářskou politiku není ani zmínka?

Chápu správně, že pro příjetí do sdruženého studia musím splnit kritéria pro přijetí na obě fakulty? 


18. února v 15:20nové
Dobrý den, ano, je to tak, že v rámci sdruženého studia musíte splnit podmínky pro přijetí jak na hlavní, tak i na vedlejší studijní program.
Co se týče Vámi uvedeného případu, doporučuji obrátit se s dotazem přímo na studijní oddělení ESF.
Podmínky pro prominutí přijímací zkoušky na Vámi uváděný obor na ESF naleznete zde: https://www.econ.muni.cz/pro-uchazece/bakalarske-studium/prominuti-prijimaci-zkousky. Na odkaze je i link na žádost o prominutí přijímací zkoušky.
Alice Čermáková
4. února v 17:04nové
Dobrý den,
chci se zeptat, zda hraje v přijímacích kritériích (v šancích na přijetí) nějakou roli, pokud si vyberu např. Environmentální studia + něco vedlejší nebo něco hlavní + vedlejší Environmentální studia. Musím splnit stejné podmínky přijetí na Enviro, ať už bude jakožto hlavní nebo vedlejší?
9. února v 10:10nové
Dobrý den, obecně platí, že v případě sdruženého studia musíte splnit přijímací kritéria jak na hlavní, tak na vedlejší studijní program.
Lucia Hamarová
4. února v 16:22nové
Dobrý deň,
podávam si prihlášku na Pedagogickú fakultu-Francouzský jazyk se zaměřením na vzdělávání a žiadam o prominutí prijimacích zkoušek. Momentálne som študentkou 5.ročníka francúzskeho bilingválneho gymnázia. Vo 4.ročníku som absolvovala maturitnú skúšku z francúzskeho jazyka t.j. francúzsku maturitu s certifikátom francúzskeho ministerstva školstva „Attestation C1“, ale kompletné maturitné vysvedčenie budem mať k dispozícii až v máji (kvetnu) tohto roku. Neviem ako mám postupovať, keď toto vysvedčenie je potrebné k prominutí prijímacích zkoušek. Mám žiadať od školy nejaký výpis, ten si dať overiť a poslať spolu s prihláškou alebo stačí keď ho prinesiem až pri zápise k štúdiu?
Ďakujem za informácie
9. února v 10:05nové
Dobrý den, s tímto dotazem se obraťte přímo na studijní oddělení Pedagogické fakulty na mail: prijimacky@ped.muni.cz.
Anežka Pavlasová
3. února v 17:41nové
Dobrý den. Podala jsem si přihlášku na obor učitelství pro mateřské školy a to jak na prezenční formu tak i na kombinovanou (podala jsem si tedy jakoby “2 přihlášky” ale měla jsem je vypsané v jedné přihlášce pod sebou) avšak platila jsem jen 600,- je to možné? Je to proto že je to jeden obor? Nebo jsem někde udělala chybu? Děkuji.
9. února v 10:08nové
Dobrý den, v tomto případě jste si zvolila více priorit v rámci jedné přihlášky. Na jeden hlavní studijní obor lze totiž podat pouze jednu přihlášku.
Znamená to, že v případě úspěchu u přijímačích zkoušek budete přijata na svou první prioritu. Pokud by Vám body na 1. prioritu nestačily, ale stačily pro přijetí na 2. prioritu, budete přijata na druhou prioritu.
Tereza Perdochová
1. února v 19:14nové

Dobrý den,

Chtěla bych se přihlásit na FSpS. Mám podanou přihlášku do programu Tělesná výchova a sport specializace Management sportu. Chtěla bych si zde podat ještě jednu přihlášku, a to do programu Tělesná výchova a sport s kombinací z PdF Zeměpis se zaměřením na vzdělání. Při zadání nové přihlášky mi však program píše, že „Nelze založit více přihlášek do jednoho programu.“. Lze si tedy podat více přihlášek do jednoho programu, případně jak, či nikoliv?

Děkuji za odpověď.

2. února v 18:47nové
Dobrý den, na jeden hlavní studijní program si můžete podat pouze jednu přihlášku. Následně můžete zvolit až 3 různé priority kombinací z dostupné nabídky, již uvidíte při zadávání přihlášky. V rámci kombinace hlavního studijního programu Tělesná výchova a sport s vedlejším studijní programem pak můžete zvolit například Vámi uváděný zeměpis .
Jen musíte mít na mysli, že v případě úspěchu u přijímacích zkoušek nelze mezi prioritami volit. Budete přijata vždy na tu nejvyšší, na níž budete mít dostatečný výsledek.
Volbu pořadí priorit je tedy třeba dobře rozmyslet.
Michaela Drápalová
1. února v 10:36nové
Nejde mi přiložit vyplněné čestné prohlášení k již uložené žádosti o prominutí přijímací zkoušky.
Také bych ráda žádost upravila, ale uložená žádost nejde odebrat a upravit. Co mám dělat?
1. února v 13:13nové
Dobrý den, nejlepší bude, když se obrátíte přímo na studijní oddělení příslušné fakulty.
Fumiya Kimura
10. ledna v 13:08nové
Dear person in charge of admission procedure,

Hello. I am Fumiya Kimura from Japan. Now I am preparing for application to the master degree program of Business Management.At same time, I am applying for nostrification in another public university because my Therefore, here are only PDF files of certificate of graduation and transcript of academic records in English version with apostille stamp. It means I already sent them to the university and have waited for recognition result. 
On application procedure, do I need to upload the PDF files? Or do I have to upload new copies of certificate of graduation and transcript of academic records both in English and Japanese versions? 

Best regards,
Fumiya Kimura
12. ledna v 19:46nové

Dear Sir/Madam,

please contact study department of the Faculty of Economics and Administration at: admission@econ.muni.cz. They will let you know which form of documents is appropriate.
30. 12. 2019 17:29nové

Dobrý den,

chteěla bych se zeptat, kdy bude uveřejněn termín přijímacího řízení na obor Andragogika. Děkuji
1. ledna v 11:33nové
Dobrý den, veškeré informace o termínech přijímacích zkoušek a další informace k přijímacímu řízení naleznete vložené ve své e-přihlášce s dostatečným předstihem.
Julie Vitoulová
25. 11. 2019 15:16nové
Dobrý den, chtěla bych zažádat o prominutí přijímací zkoušky na základě prospěchu ( obor antropologie , přírodovědecká fakulta). V přihlášce se píše, že na stránce Moje přihlášky mám použít tisk středoškolského vysvědčení. Bohužel ať hledám jak hledám, nemohu to nikde najít a nevím si rady.
29. 11. 2019 14:20nové
Dobrý den,
ráda bych se přidala k dotazu - pokud jsem již odmaturovala, platí možnost zažádat o prominutí přijímací zkoušky i pro mne? Pokud ano, lze místo potvrzení ze SŠ (nemám možnost potvrzení získat) zaslat kopie vysvědčení? Děkuji za odpověď.
30. 11. 2019 20:36nové

Dobrý den,

o prominutí přijímací zkoušky na Přírodovědecké fakultě mohou požádat pouze ti uchazeči, kteří skládají maturitu v jarním termínu aktuálního školního roku nebo v roce předchozím. Viz "Prominutí přijímací zkoušky" na https://www.sci.muni.cz/pro-uchazece/bakalarske-studium/prijimaci-rizeni.
změněno 2. 12. 2019 19:17 nové

Dobrý den,

k tisku výpisu známek, které jste do Vaší e-přihlášky vyplnila, se dostanete následovně:

Moje přihlášky > Rekapitulace přihlášky (v šedém pruhu na spodu přihlášky) > odstavec "Studium, zkoušky a dokumenty" > Středoškolské vysvědčení: Vyplněno (tisk).
2. 12. 2019 10:15nové
Dobrý den, můj dotaz se týká přijímacího řízení na FF, zde jsem v pokynech odpověď na mojí otázku nenašla.
Děkuji za reakci.
4. 12. 2019 12:58nové

Dobrý den,

Filozofická fakulta nemá prominutí přijímací zkoušky omezeno věkem ani rokem maturity, můžete si tedy o prominutí zažádat, i když jste maturovala již před více lety. Podrobnosti k prominutí přijímací zkoušky na FF naleznete popsané v sekci "Zajímá mě možnost prominutí přijímací zkoušky" na https://www.phil.muni.cz/pro-uchazece/bakalarske-studium/casto-kladene-dotazy.

Pro příště Vás poprosím fakultně-specifické dotazy vkládat přímo do diskusního fóra pro danou fakultu. Seznam jednotlivých vláken pro přijímací řízení najdete na https://is.muni.cz/auth/discussion/prijimacky/. Děkuji za pochopení.