Timea Kováčová
12 February at 17:41new
Dobrý deň,
Predpokladám, že ak si podávam prihlášku na združené štúdium, musím splniť kritériá pre obidva zvolené obory.
Chcela by som sa opýtať, čo sa stane v prípade, že by som vyhovela kritériám iba jednému?
Konkretne ide o Anglický jazyk a literatúra v kombinácií s oborom Mediálni studia a žurnalistika. Kedže každé zastreštuje iná fakulta, sú tam iné podmienky prijatia. Teda ak by som napríklad splnila percentil v testoch Scio, ktoré sú súčasť príjmačiek na FSS ale nespravila úspešne TSP, ktoré mi treba na Anglický jazyk a literatúru, mohla by som študovať odbor na ktorý ma vzali samostatne ako jednooborové štúdium? Alebo potrebujem mať samostatnú prihlášku?
15 February at 11:17new
Dobrý den, v případě sdruženého studia musíte splnit přijímací kritéria na oba obory. V rámci jedné přihlášky si můžete zvolit až 3 různé preference studijních kombinací z nabídky. Je tedy možné zvolit třeba jako druhou preferenci hlavní studijní obor i jako jednooborové studium (pokud je takto dostupný v nabídce). Tím si zvýšíte šance na přijetí.
Co se týče další přihlášky, tak na jeden hlavní studijní obor je možné podat pouze jednu přihlášku.
Lukáš Gruber
17 February at 21:16new
Dobrý den, 

chci si dát přihlášku na mezifakultní sdružené studium, konkrétně obor Politologie (hlavní) na FSS a obor Hospodářská politika (vedlejší) na ESF. 

Již jsem dělal OSP a dosáhl jsem v nich výsledku, který mi zaručuje přijetí na Hospodářskou politiku bez přijímací zkoušky. 

Jak mám tuto skutečnost zahrnout do e-přihlášky, když se mi v přihlášce ukazují kritéria prominutí jen pro Politologii a o prominutí přijímací zkoušky na Hospodářskou politiku není ani zmínka?

Chápu správně, že pro příjetí do sdruženého studia musím splnit kritéria pro přijetí na obě fakulty? 

18 February at 15:20new
Dobrý den, ano, je to tak, že v rámci sdruženého studia musíte splnit podmínky pro přijetí jak na hlavní, tak i na vedlejší studijní program.
Co se týče Vámi uvedeného případu, doporučuji obrátit se s dotazem přímo na studijní oddělení ESF.
Podmínky pro prominutí přijímací zkoušky na Vámi uváděný obor na ESF naleznete zde: https://www.econ.muni.cz/pro-uchazece/bakalarske-studium/prominuti-prijimaci-zkousky. Na odkaze je i link na žádost o prominutí přijímací zkoušky.