nové
Daniel Lašan
Dobrý den.
Hlásím se na přírodovědeckou fakultu obor Chemie se zaměřením na vzdělávání a mám tam 2 specialiace. Byla mi prominuta přijímací zkouška ve specializaci Chemie + Matematika se zaměřením na vzdělávání, ale pro mojí druhou specializaci Chemie + Biologie se zaměřením na vzdělávání mi ještě nebyla poslána pozvánka k přijímacímu řízení(Testy TSP).
Tak bych rád poprosil o radu co teď mám dělat.
Předem děkuji za odpověď.
nové
Dobrý den,

v přihlášce č. 3942957 je Vám prominuta přijímací zkouška na Vámi zvolenou 1. variantu studijního plánu, tj. Chemie + Matematika se zaměřením na vzdělávání. Rozhodnutí o přijetí ke studiu této kombinace studijních plánů bude vystaveno včetně pozvánky k zápisu po zasedání přijímací komise, které se uskuteční 17.5.2019. Z tohoto důvodu další Vámi uvedené varianty v e-přihlášce nebudou dále zohledněny a nebudete pozván k přijímací zkoušce.
nové
Daniel Lašan
Dobrý den,

omlouvám se za další dotaz. Takže, když mi byla prominuta moje 1. varianta studijního plánu, tak to znamená, že do té 2. varianty už vůbec nebudu započítán ?
Tudíž kdybych se náhodou rozhodl jít na mojí 2. variantu tak už nemůžu, protože mi byla prominuta ta moje 1. a ta je moje primární, jestli tomu správně rozumím.
Děkuji za odpověď.
nové
Dobrý den,

ano, rozumíte tomu správně. Pořadí preferovaných studijních plánů jste mohl volit pouze do konce února při podávání přihlášky, poté již nelze ze studijních plánů vybírat. Na každou podanou a zaplacenou přihlášku Vám bude nabídnut maximálně jeden zápis do studia, a to vždy do nejvyšší priority, do které můžete být přijat.

Teoreticky: Pokud byste nežádal o prominutí přijímací zkoušky a byl byste u přijímacích zkoušek velmi úspěšný tak, že byste mohl být přijat do všech Vámi preferovaných studijních plánů, byl by Vám nabídnut zápis pouze do Vaší 1. preference. Pokud by Vaše výsledky u přijímacích zkoušek stačily pouze na přijetí do Vaší 2. preference, byl by Vám nabídnut zápis do Vaší 2. preference, atd. Snad je to takto srozumitelné.
nové
Daniel Lašan
Dobrý den,

ano už tomu rozumím. Děkuju mockrát za vysvětlení a za odpověď.
nové
Martina Urbánková
Dobrý den,

Za jak dlouho můžu očekávat potvrzení o prominutí zkoušky na základě Scio testů?

Děkuji za odpověď, už začínám být lehce nervózní.

Urbánková
nové
Dobrý den,

přijímací zkouška u obou Vašich přihlášek na ESF Vám byla prominuta. Ve Vašich přihláškách již můžete vidět informaci, že jste přijata bez přijímací zkoušky.
nové
Miriam Gamanová
Dobrý deň,
Dňa 30.3. som úspešne absolvovala test VŠP. Dnes som sa informovala u spoločnosti SCIO o doručení môjho certifikátu. Bolo mi povedané, že mi nevedia zaručiť, že certifikát príde do 14.4.. Čo mám robiť v prípade, že mi ho nestihnú doručiť?
nové
Dobrý den,

zkuste se obrátit na Studijní oddělení ESF (studijni@econ.muni.cz).
nové
Viktória Janočková
Dobrý deň, dnes mi prišlo potvrdenie o odpustenie prijímacej skúšky, ale v prihláške mám prvotne španielsky jazyk a literatúru spoločne s anglickým jazykom a druhotne mám len samostatný španielsky jazyk. Takze teraz budem robiť prijímačky len z odborového testu z angličtiny? A keby som neprešla, tak aj tak budem prijatá na ten samostatný španielsky jazyk a literatúru? Ďakujem.
nové
Dobrý den,

nerada bych Vám sdělovala nepřesné informace, obraťte se proto prosím na Oddělení pro přijímací řízení na FF (prijimaci.rizeni@phil.muni.cz). Děkuji za pochopení.
nové
Markéta Horáková
Dobrý den, 30.3 jsem absolvovala test scio a dosáhla potřebného percentilu pro přijetí. Spolu s certifikátem od SCIA je nutné do 14.4 naskenovat žádost o prominutí. Na žádosti je napsáno "Přijimací zkouška bude prominuta do studijního programu se studijním plánem s prioritou preferuji nejvíce". Prominutí bych chtěla použít na program Hospodářská politika. CHtěla bych se tedy zeptat, kde v přihlášce najdu, že tento program preferuji nejvíce ? Dále mám na esf sdružený obor Veřejná ekonomika a správa + Francouzština. Jde to aplikovat zároveň i na Veřejné eko nebo jen na jeden z těchto dvou ekonomických programů ?

Děkuji Horáková
nové
Dobrý den,

ve Vaší přihlášce č. 3905726 do programu Hospodářká politika máte pouze jeden preferovaný studijní plán, a to jednooborové studium programu Hospodářská politika, prezenčně.

Ohledně Vašeho druhého dotazu - požádat o prominutí přijímací zkoušky můžete u více Vašich přihlášek. Vaši druhou přihlášku na ESF máte podanou do sruženého mezifakultního studia s Pedagogickou fakultou. Nerada bych Vám sdělovala nepřesné informace, ohledně specifik prominutí se tedy prosím obraťte na příslušnou fakultu. Kontakty najdete na https://is.muni.cz/podpora/studijni.
nové
Monika Jonášová
Dobrý den,
30.3. jsem psala testy OSP a dosáhla požadovaného percentilu na můj obor. Při žádání o prominutí př. zkoušky musím naskenovat zaslaný scio certifikát do 14.4. Chtěla bych se však zeptat co dělat pokud mi tento certifikát nestihne do 14.4. dojít?
Děkuji za odpověď
nové
Dobrý den,

certifikát Scio je k žádosti o prominutí přijímací zkoušky nutné doložit nejpozději do 14.4.2019. Jeho včasné obdržení prosím řešte se společností Scio. Uchazeče o studium na ESF MU by pravděpodobně měli v rozesílání certifikátů prioritizovat.
nové
Monika Mihaliková
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať, že ak mi píše že prijatá bez prijimaci skousky na základe výsledku scio(ekonómia), ale aj tak mi prišla pozvanka na prijimaci skousky, čo brat tuto pozvánku nejako do úvahy alebo nie?
Ďakujem za odpoved
nové
Dobrý den,

do programu Ekonomie jste byla přijata bez přijímací zkoušky. Pozvánku k TSP tedy můžete považovat za bezpředmětnou.
nové
Monika Mihaliková
Ďakujem za odpoveď
nové
Kateřina Suchá
Dobrý den,
chci se zeptat, zda je již známý červnový termín zápisu ke studiu (ECON)?

Předem děkuji za odpověď.
nové
Dobrý den,

termín zápisu do bakalářských programů na ESF teprve bude upřesněn (na https://www.econ.muni.cz/pro-uchazece/bakalarske-studium/jak-se-prihlasit).
nové
Dobrý den,
zvažuju podání nové přihlášky a momentálně přemýšlím, jestli by nebylo lepší začít až v jarním semestru.
Vím, na kterých fakultách je to možné, ale už nejsem schopná dohledat přesné obory (a předpokládám, že to nejsou všechny). Je tedy v tento okamžik možné někde nalézt seznam oborů, které umožňují nástup od jarního semestru?

Předem děkuju za odpověď.
nové
Dobrý den,

nabídka navazujících magisterských programů, do kterých je možné nastoupit ke studiu od jarního semestru, je vždy omezená. Seznam nabízených programů pro jarní běh 2020 bude uveřejněn k 1.9.2019 v e-přihlášce. Pokud máte zájem pouze o některý specifický program, můžete se zkusit dotázat přímo na katedře, na které je vyučovaný, zda nebude v nabídce i pro jarní běh přijímacího řízení.
Vlákno: Prominuti PZ
nové
Ľubica Cenknerová
Dobrý deň,
pozerala som dnes v e-prihláške výsledok odpustenia PZ a píše sa tam, že je neprominuta pre nesplnenie požiadaviek. Berie sa to tak, že na daný program už nebolo možné prijať ďalších študentov bez PZ? Ďakujem.
nové
Dobrý den,

"přijímací zkouška neprominuta pro nesplnění požadavků" znamená, že jste nesplnila všechna požadovaná kritéria pro prominutí přijímací zkoušky (podrobně je najdete vypsané na http://www.sci.muni.cz/cz/PriBc/Prominuti-prijimacich-zkousek). Pokud byste všechna kritéria pro prominutí splňovala, ale přijímací zkouška by Vám nemohla být prominuta z kapacitních důvodů, v e-přihlášce byste měla zaznamenáno, že Vám PZk nebyla prominuta z kapacitních důvodů.
nové
Ľubica Cenknerová
Dobrý deň,
ako som mohla nesplniť podmienky pre prominutí keď som poslala všetky potrebné dokumenty? Môžem sa nejako dozvedieť, čo som podľa nich nesplnila? Ďakujem
nové
Dobrý den,

obraťte se prosím na Studijní oddělení PřF (studijni@sci.muni.cz).
nové
Radka Havlasová
Dobrý den,

přihlásila jsem se na kombinovanou formu studia navaz. magistr - Učitelství anglického jazyka. U přihlášky mám jako předepsané zkoušky jen test z anglického jazyka a test ze základů věd o člověku. Nenašla jsem však nikde zmínku o TSP. Znamená to tedy, že můj obor TSP nevyžaduje? Také jsem nikde nevypátrala, jakým způsobem bude zveřejněn termín a místo konání přijímacích zkoušek. Našla jsem jen nějaký obecný seznam na stránkách univerzity, ale data přijímacích zkoušek nesouhlasí s datem ukončení podávání přihlášek ke studiu. Náš konečný termín pro podávání přihlášek je 30.4., kdežto přijímací řízení je na těchto stránkách uvedeno v posledním týdnu - 22-28.4. Mám tedy očekávat e-mail s podrobnějšími informacemi? Děkuji za odpověď a přeji hezký den.
nové
Dobrý den,

TSP je přijímacím testem výhradně pro bakalářské programy, navazujícího magisterského studia se netýká. Předmětem přijímací zkoušky do NMgr. programu Učitelství anglického jazyka pro ZŠ jsou testy Základy věd o člověku a Anglický jazyk (viz "Podmínky přijetí" na https://www.muni.cz/uchazeci/navazujici-magisterske-studium/vyberte-si-obor/23863-ucitelstvi-anglickeho-jazyka-pro-zakladni-skoly).

Ohledně termínů - pravděpodobně se díváte na termíny pro bakalářské studium. Termíny pro NMgr. programy najdete vypsané na https://www.muni.cz/uchazeci/navazujici-magisterske-studium/terminy-prihlasek-a-prijimacek. O přesném místě a času konání přijímacích zkoušek Vás bude informovat fakulta, buď písemně nebo elektronicky nahráním pozvánky k přijímacím zkouškám do Vaší e-přihlášky.
nové
88.101.103.*
Dobrý den,
v e-přihlášce mám napsáno, že mi na základě mé žádosti byla prominuta přijímací zkouška. Ve výsledcích přijímacího řízení je napsáno, že o přijetí ještě nebylo rozhodnuto. Proto bych se Vás chtěla zeptat, zda můžu v tomto případě počítat s tím, že přijata budu, nebo jestli se může stát, že prestože mi byla přijímací zkouška prominuta, přijata nebudu.

Děkuji

nové
Dobrý den,

pokud Vám přijímací zkouška byla prominuta, pak do daného programu budete přijata. Status přijetí se ve Vaší přihlášce objeví nejpozději po zasedání přijímací komise na příslušné fakultě.
nové
Adam Garaj
Dobrý deň,
chcel by som sa opýtať, či je už známy aspoň približný termín zasadnutia prijímacej komisie, a teda kedy bude známy výsledok prijímacieho konania, keď mi bola prijímacia skúška prepáčená.

Za odpoveď ďakujem.
nové
Dobrý den,

termín zasedání přijímací komise na PřF teprve bude upřesněn (viz www.sci.muni.cz/cz/PriBc/Prihlaska-terminy). Výhledově by se mělo jednat o květen nebo červen.
nové
Markéta Štekrtová
Dobrý den,

nemůže se tedy stát, že bych nebyla přijata z kapacitních důvodů, když mám v kolonce "Prominutí přijímací zkoušky" napsáno prominuta? Nebo se bude přihlížet k TSP, které píšu na jiné fakultě?

Předem moc děkuji
nové
Dobrý den,

přijímací zkouška do sdruženého studia Biologie + Geografie a kartografie se zaměřením na vzdělávání Vám byla prominuta, do tohoto studia tedy budete přijata. Pokud byste vykonala TSP (např. kvůli Vaší jiné přihlášce), tak to Vaše přijetí do sdruženého studia Biologie + Geografie nijak neovlivní.
nové
Juraj Kmotorka
Dobrý deň,
Čo mám robiť v prípade, že sa v teste vyskytne otázka ktorá je nepresne zadaná a nie som si istý či je to úmyselný chyták alebo nepozornosť autora otázok.
Príklad:
Aké množstvo energie sa uvoľní pri rozštiepení jednej molekuly ATP na ADP + P:
a)50kJ
...
...
...
e)žiadna odpoveď nie je správna

V tomto prípade je ťažké rozhodnúť či ide o chyták - 50kJ sa uvoľní pri rozkladu 1 mólu ATP, nie 1 molekuly, takže správne by malo byť e).
Na druhú stranu je možné, že sa autor len neúmyselne nesprávne vyjadril, a teda v tom prípade by bola považovaná možnosť a) za správnu.

Mal by som teda v tomto hypotetickom prípade zadať a) alebo e) a v prípade rozporu zaslať odvolanie proti výsledkom prijímacieho konania?
Ďakujem za odpoveď.
nové
Vážený pane uchazeči,
přijímací testy na Lékařskou fakultu Masarykovy univerzity podléhají několikanásobné důkladné kontrole a revizi, aby otázky byly vždy jednoznačné a odpovídaly středoškolské chemii. Citovaný typ otázky nespadá do SŠ učiva, je naprosto nevhodný pro přijímací testy. Navíc, kolik energie se uvolní při konkrétní reakci, není důležité, taková data nejsou požadována ke zkoušce. Situaci dále komplikuje i skutečnost, že hodnoty změny Gibbsovy energie pro hydrolýzu ATP a dalších makroergních fosfátů se v literatuře liší v závislosti na reakčních podmínkách a přesnosti měření, proto nemá smysl takové hodnoty testovat.
nové
Tatiana Mečiarová
Dobrý deň, podala som si prihlášku na 3 odbory na MU a na 2 z nich som bola prijatá bez prijímacích skúšok. Na skúšky by som však chcela ísť kvôli tretiemu odboru. Je možné aby výsledok týchto skúšok nejako ovplyvnil výsledok prijímacieho konania aj v odboroch kde mi už boli prijímacie skúšky odpustené?
Ďakujem
nové
Dobrý den,

přijímacích zkoušek pro program Experimentální a molekulární biologie se zúčastnit můžete, prominutí přijímací zkoušky na Vašich ostatních přihláškách to nijak neovlivní.
nové
Dobrý deň,

som študentkou Teórie Interaktívnych Médií na FF MUNI a som v druhom ročníku. Chcem sa len opýtať, či je možné zvoliť si a začať študovať druhý odbor (tiež na FF) popri tomu môjmu?
nové
Dobrý den,

ano, je to možné. Přihlášky do bakalářských programů pro rok 2019/2020 ale bylo možné podávat jen do 28.2.2019.
nové
Ďakujem pekne za odpoveď. Čiže keď som ten dátum prepásla už nie je nijako možné prihlásiť sa k štúdiu?
nové
Dobrý den,

bohužel, je to tak. Dodatečně podávat přihlášky není možné. Přihlásit se můžete znovu až v příštím akademickém roce od listopadu do února.
nové
Lucie Žáčková
Dobrý den, podala jsem si přihlášku na studium Sociální pedagogika a volný čas (pedagogická fakulta) v kombinaci s Psychologií(fakulta sociálních studií). V přihlášce jsem si měla vybrat možnost, zda chci psát OSP+ZSV, nebo TSP+ZSV. Vybrala jsem si OSP+ZSV, musím absolvovat i TSP(kvůli pedagogické fakultě), nebo mi stačí OSP?
Předem děkuji za odpověď.
Lucie Žáčková
nové
Dobrý den,

pro přijetí do sdruženého studia musíte úspěšně vykonat přijímací zkoušky předepsané pro oba programy. Ve Vašem případě tedy musíte vykonat OSP, ZSV i TSP.
nové
Antonie Pecinová
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jestli je v případě přijetí i jiný termín zápisu než v červnu. Bohužel v červnu se dostavit nemohu, tak by mě zajímalo, zda to bude možné i v září.
Dekuji za odpověď
nové
Dobrý den,

fakulty často nabízí náhradní podzimní termíny zápisů, popřípadě k zápisu do studia můžete zmocnit jinou osobu prostřednictvím formuláře plné moci. Až budete ke studiu přijata, informace o těchto možnostech se dozvíte v pozvánce k zápisu.
nové
Daniel Krátky
Dobrý ďeň, chcel by som požiadať o odpustenie prímacích skúšok na základe IQ testu Mensa SR, ale ešte nemám certifikát a do 28.2. ho nestíham poslať. Chcem sa spýtať, ako mám v takomto prípade postupovať.
nové
Dobrý den,

jako odpověď na Váš dotaz si dovolím citovat informace uvedené na webu Fakulty informatiky na https://www.fi.muni.cz/admission/entry-exam-pardon.html.cs:

"Co když budu znát výsledky SCIO testu, SOČ, olympiády nebo IQ testu až po 28. 2. 2019, kdy je poslední den pro podání žádosti o prominutí přijímací zkoušky?
Vyplňte formulář žádosti, do ní uveďte kdy se testu či soutěže zúčastníte a podejte žádost (elektronicky nebo poštou) nejpozději do 28. 2. 2019. Výsledek doložte později, nejpozději však do dne konání TSP. U SCIO testů a IQ testu v ČR, si výsledky zjišťuje fakulta, pokud jste k tomu dali společnosti souhlas."
nové
Ema Holubová
Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať či je možné ešte doplniť tieto dokumenty alebo ich nahradiť. Ide o to, že po odoslaní som sa dostala na krajské kolo olympiády a rada by som to doplnila do motivačnych aktivít. Ak áno, je potrebné to znova odoslať aj s potvrdenými známkami a žiadostou a pruvodkou, prípadne s ďalšími dokumentami ( diplomy z iných motivačných aktivít) alebo stačí len pruvodka a potvrdenie o krajskom kole?

Ďakujem za odpoveď.
nové
Dobrý den,

domluvte se prosím přímo na Studijním oddělení PřF (studijni@sci.muni.cz), jak ve Vašem případě postupovat. Děkuji za pochopení.
nové
Markéta Horáková
Dobrý den, chtěla bych se zeptat zdali je možné nějak řešit přesun konání tsp z důvodu krytí s jiným testem.

Děkuji Horáková
nové
Dobrý den,

náhradní termíny TSP se nevypisují. Pokud se hlásíte do našich studijních programů, které vedle TSP vyžadují i oborové testy, tak ty by se Vám s TSP překrývat neměly. Pokud by se tak stalo, kontaktujte nás prosím na našem e-mailu pro uchazeče prihlaska@muni.cz. Děkuji.
nové
Markéta Horáková
A i když jsou vypsané dva datumy pro konání tsp 27-28.4 , nejde se přesunout např z 27 na 28 ?
nové
Preferovaný termín a místo konání TSP máte možnost zvolit v e-přihlášce, zvolit můžete až 3 preference. Pokud ovšem máte podané přihlášky do programů, které vyžadují oborové testy (které se také konají o víkendu 27. - 28.4.2019), pak Vám bude přidělen termín TSP ve stejný den, jako budou probíhat oborové testy. Oborové testy se konají výhradně v Brně a jejich termín nelze zvolit. Náhradní termíny se nevypisují.
nové
Marie Grimová
Dobrý den, chci požádat o prominutí přijímací zkoušky na základě motivační aktivity, konkrétně olympiády. V podmínkách prominutí přijímací zkoušky je napsáno, že lze požádat jen pokud se jedná o krajské nebo celostátní kolo. Není tam však uvedeno, jestli stačí účast v daném kole olympiády nebo je nutné být úspěšným řešitelem nebo do jakého umístění je možné o prominutí požádat. Dále není uvedeno, v jaké podobě je třeba poslat dokumenty potvrzující výsledky z olympiády. Postačuje kopie diplomu ověřená školou nebo výsledková listina soutěže nebo jaká je jiná, přípustná podoba potvrzující výsledky? Díky.
nové
Dobrý den,

v případě olympiády je potvrzujícím dokumentem diplom nebo potvrzení o účasti na olympiádě. Být "úspěšným řešitelem" ani dosáhnout určitého umístění není podmínkou, stačí účast v krajském nebo celostátním kole. K písemné žádosti je potřeba spolu s prospěchem doložit ověřenou kopii diplomu nebo potvrzení o účasti na olympiádě (postačí potvrzené střední školou).

Písemnou žádost o prominutí přijímací zkoušky na PřF s dokumenty potvrzujícími splnění kritérií je třeba zaslat na adresu Studijního oddělení PřF nejpozději do 28.2.2019 (viz http://www.sci.muni.cz/cz/PriBc/Prominuti-prijimacich-zkousek).