8. 11. 2010 16:10nové
Dotazy specifické pro právnickou fakultu.
Kateřina Hrudková
10. 5. 2016 18:32nové
stačí můj percentil?
Dobrý večer,
Chtěla bych se prosím Vás zeptat, hlásím se na obor mezinárodněprávní obchodní studia. Můj percentil mi přijde dobrý, vzhledem k tomu, že loni byl poslední přijatý uchazeč s percentilem 60. Ale je to bez bonifikace a tu já bohužel nemám. A tak se ptám, mám šanci být přijata?a není možné zjistit kolikátá jsem v pořadí? Zda 50.či 250.? A je možné říci mi kolik se letos na tento obor přihlásilo lidí?
Moc děkuji za odpověď.
změněno 11. 5. 2016 11:27 nové

Dobrý den,

nezlobte s, ale na Vaši otázku není možné odpovědět.
Do přijímacího řízení vstupuj několik proměnných, a my známe pouze jednu - váš percentil. Neznáme výsledky ostatních, nevíme, kolik studentů se fakulta rozhodně přijmout letos.
Pokud se vám pořadí samo neobjeví v přihlášce, tak se jej nedozvíte (uvádění pořadí je specialitou PrF, zejména u Mgr. oboru).
Statistiky podaných přihlášek zatím nejsou zpracovány.
Kateřina Hrudková
11. 5. 2016 11:23nové
Aha, to jsem nevěděla. I tak děkuji za odpověď.
Petra Ulbrichtová
13. 5. 2016 15:42nové
Rozhodnutí o přijetí
Dobrý den,
zajímalo by mě, kdy bude zveřejněno rozhodnutí o přijetí na PrF, na webu jsou dvě data, 13. a 17.5. Které z nich platí? Děkuji.
Nikola Klásková
13. 5. 2016 16:01nové
Také by mě zajímalo.
Zuzana Hradecká
18. 5. 2016 20:55nové
kombinace oborů
Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, jestli lze skloubit Bc. obor na PrF. s oborem na PedF. také v kombinované formě, když přednášky budou pravděpodobně v pátek? Děkuji.
18. 5. 2016 21:00nové

Dobrý den,

je to na Vaši odpovědnost.
Přednášky nejsou povinné, nadto, výuka na PrF není nijak zvlášť časově náročná (není to rozhodně každý, a ani každý druhý pátek).
Zuzana Hradecká
19. 5. 2016 08:33nové
Pochopila jsem správně, že Bc obor mohu studovat bezplatně 3+1 rok? Jak je to s tím, kdybych jedno z oborů přerušila a po dokončení prvního pokračovala v druhém? Od kdy se platí poplatky za prodloužení? Ještě jednou děkuji za odpověď.
19. 5. 2016 08:37nové
Za stávající legislativní situace to je přesně takto.
Přerušené studium "neexistuje" (pro poplatkovou agendu), doba přerušení se do odstudované doby nepočítá.
19. 5. 2016 18:46nové
Jinak řečeno, "délka studia" neznamená jak dlouho člověk celkem studuje, ale jde o počet dní strávených v konkrétním studiu = každé se počítá samostatně.
Zuzana Hradecká
20. 5. 2016 15:27nové
moc děkuji za vysvětlení :)
Michaela Drozdová
19. 5. 2016 10:00nové
Program CŽV Právo
Dobrý deň, chcela by som sa spytat, či tu je niekto kto sa chystá do programu CŽV Právo ? Neprijali ma do riadneho magisterskeho štúdia, tak rozmyslam prave nad tym. Ak tu je niekto kto má podobný problem, popripade kto momentalne navštevuje tento program a mohol by mi poskytnúť viac informácii nech sa mi ozve na mail - miskathrush@gmail.com.
Ďakujem a prajem pekný deň.
Andrea Zgodová
11. 6. 2016 12:49nové
Kombinované studium
Dobrý den, byla jsem přijata na PF obor Vyšší justiční úředník - kombinované studium. Zároveň bych však chtěla studovat jinou VŠ. Je možné studovat na MUNI tento kombinovaný obor a zároveň jinou VŠ prezenčně? Dále jsem slyšela, že dálkově můžeme studovat pouze pokud k tomu máme určitý důvod?
Přišlo mi jednodušší se zeptat přímo Vás, děkuji předem za odpověď.
11. 6. 2016 14:50nové

Dobrý den,

kdokoliv může studovat jakýkoliv obor, v jakékoliv formě a může jich současně studovat libovolné množství.
Neexistuje žádné právní omezení, jste limitována pouz vašim časem.

Takže se klidně zapište na PrF a na tu druhou VŠ. Nikomu nic nemusíte ani nahlašovat.
Andrea Zgodová
12. 6. 2016 14:30nové
Děkuji moc za odpověď.
Eliška Rygrová
změněno 13. 6. 2016 09:34 nové
Obnova přijímacího řízení
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kdy jsou uveřejněny konečné výsledky přijímacího řízení po tom, co někteří na skolu nenastoupí a tudíž se poradí muze posunout.
Předem děkuji za odpověď.
13. 6. 2016 08:43nové
Přezkumné řízení

Dobrý den,

pořadí se může posunout kdykoliv do začátku semestru. Obvykle se tak ale děje do 1-2 týdnů po řádném termínu zápisu.
Jedná se o tzv. "obnovu přijímacího řízení" (děkanka fakulty přijme další skupinu uchazešů, v pořadí).

Dovolte mi jen poznámku - to není přezkumné řízení.
Přezkumné řízení běží samostatně, viz detailní informace na http://www.muni.cz/admission/bachelor_appeals/
Eliška Rygrová
13. 6. 2016 09:28nové
Tak to se moc omlouvám. Jeste bych se chtěla, zda se tyto "posuny" daji sledovat v e-přihlášce?
Děkuji
13. 6. 2016 10:38nové

Omlouvat se vůbec nemusíte :)
Jen jsem to chtěla vysvětlit, aby se předešlo příp. záměnám...

Pokud byste byla přijata, změní se rozhodnutí v e-přihlášce a budete obeslaná pozvákou k zápisu.

S ohledem na výsledek (resp. spíš. umístění) bych ale na přijetí nespoléhala.
Petra Petříková
20. 6. 2016 08:37nové
Digitální fotografování
Dobrý den,
v dopise, který mi z fakulty přišel, je napsáno, že digitální fotografování pro mou skupinu se koná od 9 - 12 hod. Chtěla jsem se tudíž zeptat, zda na uvedeném místě musím být přítomna už v 9 hod nebo se můžu dostavit až kdykoli v rozmezí uvedených hodin.
Děkuji za odpověď
20. 6. 2016 09:03nové

Dobrý den,

můžete se dostavit kdykoliv v daném rozmezí. Příp. pokud byste nestíhala, tak focení probíhá až do 15:00 (fotí se v kině Scala, kromě PrF také studenti FI).
Dagmar Havlíková
21. 6. 2016 13:20nové
Zápis
Jsem pozvána k zápisu zítra v 9:00. Chtěla bych se zeptat, jestli musím být na místě bezpodmínečně v 9:00, nebo by nevadilo menší zpoždění (cca půl hodiny). Přeci jen nevím, jak velké budou na D1 kolony, a proto bych ráda věděla, jak velkou si mám dát časovou rezervu.
Předem děkuji za odpověď
21. 6. 2016 14:06nové

Hezký den,

malé omeškání nebude ničemu vadit.

Pokud ale vyrazíte kolem 7 hodiny ráno, tak to v pohodě stihnete na 9 hodinu (dnes ráno jsem jela tu samou trasu jako pojedete zítra vy, a trvalo to 1:45hod, i s mírně hustým provozem v omezeních).
Hlavně to ráno nesjíždějte přes exit na Svitavy (190) a pak přes Pisárecký tunel (tam je to tak na 20 minut, v ranní špičce). Pokud budete mít navigaci (i google maps v mobilu), tak to uvidíte.
Petr Škvařil
21. 6. 2016 20:35nové
Zápis ke studiu

Dobrý den,
dnes jsem se zapomněl dostavit k převzetí rozhodnutí... Je možné přijít jindy prosím? :D

Díky za info
21. 6. 2016 21:44nové

Dobrý den,

nedostavení se k zápisu v přiděleném termínu bez řádné včasné omluvy se považuje za projevení nezájmu o studium, a vaše místo vám může propadnout. Doporučuji se dostavit zítra a vysvětlit celou situaci.
Pavel Vrabec
změněno 22. 6. 2016 14:45 nové
Zápis na PrF

Dobrý deň,

bol som prijatý na viacero odborov kombinovaného bakalárskeho štúdia na rôznych fakultách Masarykovej univerzity a teraz sa rozhodujem :).
Vo štvrtok 23.6.2016 je zápis na Právnickej fakulte, kde sa rozhodujem
medzi dvoma odbormi - 1. Verejná správa a 2. Teória a prax trestného a
správneho procesu. Stále nie som úplne rozhodnutý, preto prosím o odpoveď na
pomocnú otázku:
- odbor Verejná správa je možné po úspešnom ukončení bakalárskeho štúdia študovať ďalej v magisterskom štúdiu, pri odbore Teória a prax trestného a správneho procesu, ktorý ma láka viac, rovnaký odbor v magisterskom štúdiu nie je. Ak by som sa rozhodol pre bakalárske štúdium odboru Teória a prax trestného a správneho procesu a po jeho skončení by som chcel pokračovať v magisterskom štúdiu, je možné si zvoliť magisterský odbor Verejná správa?

Ďakujem pekne za odpoveď.
Vrabec
22. 6. 2016 14:57nové

Dobrý deň,

nMgr. štúdiom na PrF je možné nadviazať na akúkoľvek Bc. právnu špecializáciu, tzn. i na TPTSP.
Pokojne sa zapíšte na tento odbor.
Pavel Vrabec
22. 6. 2016 18:26nové

Dobrý deň,

ďakujem pekne :).

Vrabec
Veronika Suková
28. 6. 2016 13:59nové
Přijetí další skupiny uchazečů
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, do kdy by mělo být zveřejněno Rozhodnutí o přijetí další skupiny uchazečů (obor Právo)? Na stránkách fakulty byla tato rozhodnutí v minulých let zveřejněna 28.7.2015, 2.7.2014, 31.7.2012, proto by mě zajímalo, zda existuje letos termín do kdy má být rozhodnutí zveřejněno.
Děkuji.
28. 6. 2016 14:07nové

Dobrý den,

termín stanovený není.
Fakulta může rozhodnout kdykoliv od doby po zápisu do začátku semestru.
Andrea Hložková
29. 6. 2016 01:12nové

Dobrý den,

dá se někde dohledat, kolik zhruba čítala tato skupina dodatečně přijatých uchazečů v předchozích letech? Děkuji.
29. 6. 2016 08:52nové

Dobrý den,

v podstatě hezky souhrnně ne.
I kdyby, tak je to číslo zcela irelevnatní. Nic vám to neřekne k letošku. Letos může být přijato 50-100-150 dalších, nebo také nikdo.
5. 7. 2016 23:36nové
Pro úplnost bych doplnil, že do 1. semestru je aktuálně zapsáno 424 studentů. Fakulta chtěla přijmout studentů 450. Zohledníme-li i zářijové zápisy a případné trasfery z jiných fakult, byl bych bohužel k dalšímu dobírání uchazečů spíše skeptický.
Andrea Hložková
6. 7. 2016 21:34nové

Dobrý den,

děkuji za doplňující informace ohledně stavu přijatých studentů. Jen bych chtěla objasnit, co myslíte těmi případnými transfery z jiných fakult? Měla jsem za to, že přecházet z jiné fakulty nejde a musí se udělat znovu přijímací zkoušky formou TSP. Opravte mne, pokud se mýlím.

S pozdravem

Andrea Hložková
6. 7. 2016 22:09nové

Dobrý den,

ne, nemýlite se.
"Transfery" z jiných fakult formou "přestupu" již možné nejsou.

Uchazeč musí projít přijímacím řízením, být řádně přijat. Pokud byl na jiné fakultě ve vyšším ročníku, je možné jeho zařazení do příslušného semestru na PrF MU.
Jsou to však jednotky, jestli vůbec.