8. 11. 2010 16:20nové
Dotazy specifické pro fakultu informatiky.
Dominik Vodička
9. 5. 2016 12:29nové
TSP_dostačující percentil

Dobrý den,
vím, že je to možná předčasné a hlavně každý je nedočkavý a zvědavý zda bude přijatý. Chtěl jsem se také zeptat zda je nějaká možnost na přijetí v oborech Aplikovaná informatika a druhý obor mám síťové komunikace s výsledným percentilem 63,66? Když se dívám na minulý rok, tam byl poslední kolem 67.
Děkuji Vám za odpověď.

Dominik Vodička
9. 5. 2016 12:49nové

Dobrý den,

nezlobte se, ale to vám v tuto chvíli nesdělí nikdo, ani fakulta samotná.
Loni sice byl hraniční percentil 67, rok předtím ale 72.
Dominik Vodička
9. 5. 2016 12:51nové
Děkuji Vám za odpověď.
Dominik Vodička
12. 5. 2016 11:06nové
Nepřijetí z kapacitních důvodů
Dobrý den,
tak jsem bohužel obdržel informaci, že jsem z kapacitních důvodu nebyl přijat ke studiu. Chtěl bych se informovat, zda má smysl v mé situaci a s mým výsledkem žádat o tzv. "odvolání".
Děkuji za odpověď.
Dominik Vodička
12. 5. 2016 11:19nové

Dobrý den,

detailní informace o "odvolání", tzn. žádosti o přezkum rozhodnutí o nepřijetí ke studiu, naleznete na http://bit.ly/appealsMUNI

Prosím, prostudujte si pokyny tam uvedené.

Obecně, pokud nemáte relevantní důvod zpochybňující průběh přijímacího řízení, nebo nepoukážete na nějakou skutečnost, která by byla v rozporu se zákonem, nemá podání této žádosti význam. Bude zamítnuta jako nedůvodná.
Dominik Vodička
12. 5. 2016 15:38nové
Děkuji za informace, již jsem si podmínky nastudoval. A je možné, že např.se ku studiu zapíše nižší počet studentů než fakulta očekává a tím pádem by se mohlo změnit pořadí? Tato možnost je popsána i podmínkách, ale s tím, že fakulta nemusí obsadit uvolněná místa. Jaká je zkušenost z minulých let?
Dominik Vodička
12. 5. 2016 15:48nové

V praxi to funguje tak, že se rovnou vyšší počet přijímá.

Fakulta si přeje mít 500 studentů v oboru XY.
Přijme a k zápisu pozve 650 studentů, protože nikdy se nedostaví všichni pozvaní.
Počet je navýšen dle zkušeností fakulty z let minulých.

Pokud by se i přes to nedostavil a nezapsal signifikatní počet studentů (třeba se zapíše pouze 300 studentů), děkan fakulty může přijmout další v pořadí.

Mrzí mě to, ale na FI se za posledních několik let (7 minimálně) nestalo, že by bylo tímto způsobem "dobíráno".
Dominik Vodička
12. 5. 2016 16:49nové
Děkuji.