13. 5. 2016 19:05nové
Zápis ke studiu

Pokud nepotřebujete být studentem a jedná se o kombi na ESF, tak Vám termín může být "jedno", to máte pravdu :)

Výuka v kombi studiu je formou přednášek (tyto nejsou kapacitně omezené), takže mě žádné omezení nenapadá.
Hana Lokosová
13. 5. 2016 19:53nové
Velice děkuji za upřesnění:)
Lucie Šiborová
30. 6. 2016 09:38nové
Mělo by to být v pohodě i na PedF? Už jsem o zápis v září zažádala, tak snad jsem si to nazavařila. ;)Díky za názor.
Lucie Šiborová
30. 6. 2016 11:11nové

http://is.muni.cz/predmet/?kod=SP7BK_ZZDN
http://is.muni.cz/predmet/?kod=SP4BK_SOSP

Já jsem si právě všimla, že některé předměty jsou vedeny jako seminář, tak proto jsem se radši ptala. Místo bude asi na všechny podle toho, co jste psala.

Mějte se pěkně a díky za trpělivost. :)
30. 6. 2016 11:26nové
Je to sice formálně vedeno jako seminář, alm kapacita je nastavena tak, abyste se vešli všichni (dokonce byla z poloviny prázdná loni - první předmět), a má to právě jeden termín výuky, takže nejste nijak "škodná" na tom, že se v červenci vše zaplní a na vás nezbyde místo :)
Druhý předmět je také formálně veden jako seminář, a je to to samé, jako výše popsaný případ (a není dokonce vůbec kapacitně omezen).
Petr Střálka
15. 5. 2016 00:22nové

Dobrý den,

v souboru Zapis_prezencni_bakalarske_studium_2016_2017.docx je uvedeno, že v den zápisu probíhá fotografování studenta, které je povinné a není možné použít vlastní fotografii. Jak se řeší tato situace, pokud je zápis proveden skrze zmocněnce?
Děkuji :)
Barbara Krásenská
26. 5. 2016 10:06nové

Dobrý den,

budeme o zápisu ke studiu informováni skrze IS, nebo jiným způsobem? Je třeba nějak s fakultou interagovat, nebo si hlídat nějaké další datumy před samotným zápisem? Kdy bude probíhat zápis na Filozofickou fakultu na TIM? Děkuji za odpověď.
26. 5. 2016 11:21nové

Dobrý den,

bude vám doručena pozvánka k zápisu, klasickou poštou.
S ohledem na termín zápisu je fakulta bude rozesílat až během prvního týdne v červnu.

Harmonogram celého přijímacího řízení (termíny, data, zápisy...) naleznete na webu FF http://www.phil.muni.cz/wff/home/prijimaci/bakalarske/index_html
Také tam naleznte pokyny přijatým uchazečům v el. podobě.
Barbora Mášová
18. 5. 2016 09:01nové
Platba za studium

Dobrý den, pročítala jsem to tu. Ale odpověď na můj dotaz jsem nenalezla.
Mám za sebou Bc. studium prodloužené na 4 roky, zakončené neúspěšně.

Jsem teď přijata na obor Právo a právní věda do Mgr studia. V říjnu mi bude 26 let. Chápu správně, že si zaplatím celé studium?

Ještě by mě zajímalo, aktuálně nejsem student. Budu ode dne zápisu do 26. let znovu student? (Jde mi pouze o zdravotní, jestli si ho tam mohu alespoň těch pár měsíců neposílat.)

Děkuji Vám za odpověď.
18. 5. 2016 10:30nové

Dobrý den,

věk nemá s poplatky za studium nic společné. Je tak jedno, zda vám bylo, je nebo bude 26 let.
Věk se váže pouze k placení odvodů na zdravotní pojištění.
Do 26. roku za studenty platí stát, po 26. se student stává samoplátcem (nebo mu to hradí zaěstnavatel).
Studentem VŠ se stávate dnem zápisu, to platí.

Ad poplatky za studium.
Pro Mgr. právo platí (dle aktuální účinné legislativní situace), že bezplatná doba stdia je 5+1 rok, tzn. 6*365 dní, tzn. 2190 dní.
Do této dby se projeví to předešlé neúspěšné studium (počítano na dny).
Takže v zásadě nemusíte platit hned od začátku studia...
Zdeněk Brodňan
20. 5. 2016 14:56nové

Dobrý den,

celkem mám na VŠ "odstudováno" 5 let (3 Bc., 2 Mgr.), v současné době jsem přijat na Bc. obor právnické fakulty. Pokud vše dobře chápu, poplatky za studium se mě za těchto podmínek týkají již od počátku studia tohoto nového oboru.

V jaké výši jsou poplatky za studium na této fakultě?

Děkuji za Váš čas při odpovídání na stále se opakující dotazy.
20. 5. 2016 15:28nové

Dobrý den,

pokud jste studoval úspěšně (studium zakončeno ziskem titulu), tak to není to samé. Příklad výše pojednává o neúspěšném studiu.

V případě, že máte za sebou řádné studium (a žádné jiné neúspěšné kdekoliv na VŠ v ČR již ne), tak Vaše studium na PrF bude klasifikováno jak "další" studium - studium v témže stupni, ve kterém jste již dosáhl alespoň jedno absolutorium.
Poplatek za další studium je na MU v nulové výši (výjimkou je pouze Lékařská fakulta).

Máte tak k dispozici bezplatní dobu studia v délce standardní doby studia programu (tzn. 3 roky). Pouze pokud byste studium neukončil do 3 let (3*365 dní ode dne zápisu), teprve pak nastupuje poplatek za "delší" studium.
Zdeněk Brodňan
20. 5. 2016 16:24nové

Děkuji za rychlou odpověď a poprosím o upřesnění:

První tři roky bakalářského studia mám úspěšně zakončené, druhé dva roky magisterského neúspěšně. Znamená to tedy, že ty dva neúspěšné roky se mi "přičtou" k nadcházejícímu studiu, což znamená, že od druhého ročníku (2 roky předcházejícího + 1 rok aktuálního studia) bych již spadal do "delšího" studia?

A pokud bych nyní nastoupil na magisterský obor, započítaly by se mi opět pouze ty dva roky neúspěšného studia v magisterském programu, nebo i ty tři v bakalářském programu, byť byly zakončeny úspěšně?

Moc děkuji za Vaši trpělivost.
20. 5. 2016 17:32nové

Studium se vždy počítá na dny.
Takže nyní máte před sebou, v ideálním případě, 3*365 (1095) dní bezplatně.
Do této doby se promítne doba neúspěšného studia (zjistětě si to s přesností na dny).
Poplatek za "delší" studium (prodlouženou dobu studia) Vám bude vyměřen asi na konci prvního ročníku.

Neúspěšné studium se projeví v každém dalším započatém VŠ studiu (bez ohledu na jeho typ a stupeň).
Úspěšné ne (ne ve smyslu, že by bylo sankcionovatelné poplatek za delší studium).
Na některých VŠ je ale vyměřován poplatek i za další studium.
Ve Vašem druhém modelovém případě - máte Bc., chcete nyní navázat nMgr., by to ale další studium nebylo.
Jana Čížková
10. 8. 2016 11:26nové

Dobrý den,

prosím Vás, taky mám dotaz ohledně poplatku za studium. Mám za sebou úspěšně dokončené magisterské a doktorské studium a teď jsem se dostala na bakalářské studium na MU. Z Vašeho předchozího příspěvku bych pochopila, že poplatky za další studium platit nebudu. Narazila jsem ale na tuto stránku:

http://www.muni.cz/study/attributes/tuition_fees/info?lang=cs

Týká se mě tedy článek 5 a budu platit poplatky za další studium?

Moc děkuji za odpověď.
10. 8. 2016 13:33nové

Dobrý den,

ano, dopadá na vás článek 5 Přílohy č. 6 Statutu MU.

Poplatek za další studium podle článku 5 Přílohy č. 6 Statutu MU je vyměřován studentům, kteří již absolvovali bakalářské nebo magisterské studium a nyní studují ve svém dalším bakalářském nebo magisterském studijním programu. Netýká se studentů, kteří po absolvování jednoho bakalářského studia pokračují v magisterském navazujícím studiu.

Další studium je upraveno v zákoně o VŠ, §58 odst. 4, viz http://www.muni.cz/general/legal_standards/higher_education_act#58

Podle tabulky ze Statutu, viz písm. b) na http://www.muni.cz/general/legal_standards/statute?lang=cs#a6_12
to upravuje druhý sloupec s částkami - tzn. kromě LF jsou poplatky v nulové výši.
Veronika Hlavatá
změněno 25. 5. 2016 09:52 nové
Čipová karta versus ISIC

Dobrý den,

měla bych dotaz ohledně identifikačních karet a průkaz ISIC. Jaký je mezi nimi rozdíl a proč se vydává pro prezenční studium - ISIC a pro kombinované studium čipová karta?

Je čipová karta nějakým způsobem znevýhodněna oproti ISIC průkazu?
Chápu to tak, že čipovou kartu využívám pouze v rámci univerzity, ale na jakékoliv akce mimo ni mi sleva uznaná není? Běžné snížené vstupné do kin, doprava, hrady-zámky, knihy a podobně tedy nefungují?

Předem děkuji za odpověď
25. 5. 2016 18:36nové
ISIC karta je pouze pro prezenční (denní) formu studia - viz přímo stránky ISIC
http://www.isic.cz/prukazy/prukaz-isic/ , univerzita to nemůže nijak ovlivnit - tedy ano, člověk nemá žádné slevy.... Pravděpodobně to vychází z předpokladu, že do kombinovaného jdou lidé, kteří pracují a mají vlastní příjem a tedy je netřeba tímto způsobem zvýhodňovat (můj odhad...)
25. 5. 2016 21:53nové
Univerzita to ovlivnit může. Např na UK kombinovaní na ISIC nárok mají (rozlišujícím kriteriem není totiž forma studia, ale hodinová dotace).
26. 5. 2016 07:20nové
Doplním, že se tou hraniční hodnotou hodinové dotace je "alespoň 50 % jako u stejného oboru v prezenční formě."
A to na MU nesplňuje ani jeden obor v kombinované formě studia.
26. 5. 2016 08:06nové
Aha, zareagovala jsem na příspěvek Vašeho kolegy a až teď jsem si přečetla Váš... Člověk se pořád dozvídá něco nového :-).
26. 5. 2016 08:04nové
Děkuji, to jsem nevěděla - vycházela jsem z webu ISIC, kde se explicitně hovoří o studentech zapsaných do denního studia - což je dle mého studium prezenční...
Ovšem - pokud má kombinované studium stejný počet kontaktních hodin jako prezenční - k čemu pak kombinované? (Ale to už je asi trochu jiná otázka...)
26. 5. 2016 09:46nové
Existuje víc modelů kombinovaného studia, jde prostě o přístup a "politické" rozhodnutí. Např. lze vůbec nepořádat kontaktní výuku s tím, že student může navštěvovat výuku prezenční bez počítání absencí (jako MFF UK), anebo lze prohlásit prezenční výuku za volitelnou část programu (některé fakulty UK a AFAIK to tak funguje i na FF MU)...
25. 5. 2016 18:47nové

Dobrý den,

univerzitní ISIC je karta prezenčního studenta, vydávaná pod licencí.
Studenti kombinovaného studia nemají na ISIC nárok, univerzita jim proto, pro potřeby studia/výuky (knihovny univerzitní, otevírání učeben, tisk...) vydáva čipovou kartu - kartu studenta (nemá to žádný speciální název).

Poskytování slev se řídi pouze pravidly třetích stran (poskytovatelé služb, dopravci, obchodníci...)
Obyvklým krokem je poskytování slev pouze studentům prezenční formy studia - student se obvykle prokazuje právě ISICem nebo potvrzením o studiu.
Jsou i poskytovatelé, kteří formu studia nerozlišují. To je ale mimo dosah univerzity či vydavatele karty ISIC, kdo, jak a zajakých podmínek se rozhodne slevy poskytovat.
Nikol Cápková
25. 5. 2016 22:17nové
Potvrzení o foniatrickém vyšetření
Dobrý večer,
chci se zeptat, zda je nutné zaslat potvrzení o foniatrickém vyšetření na obor Učitelství pro 1. stupeň základní školy. Na jiných VŠ to vyžadují.
Děkuji předem za odpověď.
26. 5. 2016 07:17nové

Dobrý den,

není to nutné. Pokud by bylo, bylo by to v pokynech jasně uvedeno.
Eva Čivrná
26. 5. 2016 15:01nové
Zápis ke studiu a jiné

Dobrý den,

ke své radosti jsem v e-přihlášce objevila, že jsem přijata hned na několik oborů. Bohužel ale moc nevím, co mám dělat dál.

Je potřeba nějakým způsobem potvrdit vybraný obor, nebo až při zápisu ke studiu, či si mám počkat na dopis s rozhodnutím o přijetí?

Mimo to, úplně se mi nedaří zjistit kdy bude onen zápis na FSS probíhat a jaké dokumenty jsou k němu potřeba. Mohla bych Vás poprosit o pomoc?

Můj poslední dotaz je směřován ke změně příjmení před nástupem k zápisu - Jaké dokumenty je potřeba předat škole a kde změnu hlásit, či co jiného je případně třeba?

Předem děkuji za odpověď,

Eva Čivrná
26. 5. 2016 16:57nové

Dobrý den,

nyní musíte vyčkat.
Fakulta zašle pozvánku k zápisu (příští týden).
Všechny pokyny budou obsahem této pozvánky.

Pokyny k zápisu viz přímo web FSS -> http://www.fss.muni.cz/media/12340/zapisy-nove-prijatych-uchazecu.pdf

Ad změna příjmení - kontaktujte přímo fakultu, prosím.
Jitka Vorálková
26. 5. 2016 23:24nové
Dobrý den,
to znamená, že pokud jsem nepřijatá z důvodu nedostatečné kapacity na kombinovaný obor na FSS, dozvím se, jestli jsem dodatečně přijatá až 31. srpna nejdříve?
27. 5. 2016 06:14nové

Dobrý den,

pokud jde o to kombi studium, tak ano, teprve po zápisu.
Na kombi obory (na FSS jsou celkem 3) se obvykle dodatečně nepřijímá.
Denisa Marynčáková
1. 6. 2016 14:19nové
Focení na kartu ISIC
Dobrý den, dnes mi přišel dopis o přijetí, ve kterém stojí, že po zápise ke studiu budeme fotografováni na průkaz studenta. Bohužel, v den zápisu budu mimo ČR, za sebe tedy posílám svého zmocněnce. Jak mám však postupovat v případě focení na kartu ISIC? Je možné domluvit si pořízení fotografie na jiný termín, v mém případě na termín zářijový?
Jitka Vaculová
3. 6. 2016 13:03nové
Zaslání ověřeného maturitního vysvědčení

Dobrý den,

na fakultu mám poslat notářsky ověřenou kopii maturitního vysvědčení. Je důležité v jaké obálce to zašlu? Jestli můžu mít obyčejnou a dokument může být přeložený, nebo to mám poslat ve větším formátu obálky?

Děkuji za odpověď