3. 6. 2016 19:05nové
Zaslání ověřeného maturitního vysvědčení

Dobrý den,

pokud jde o tu AJ (a zřejmě žádost o prominutí), tak klidně použite A5 formát obálky a dokument přeložte. Není to problém.
Veronika Stixová
změněno 3. 6. 2016 19:38 nové

Dobrý den,

chtěla jsem se pouze zeptat, zda maturitní vysvědčení musí být ověřeno pouze u notáře nebo stačí nechat si udělat kopii na poště, úřadě přes Czech point? Mockrát děkuji za odpověď.
3. 6. 2016 19:40nové

Dobrý den,

oba typy jsou úředním oveřením a mají (v tomto případě) stejné účinky.
Je tak jedno, zda máte ověření u notáře, na MěÚ, na Czechpointu nebo i střední školou.
Alexandra Paulínyová
5. 6. 2016 17:05nové
Dobrý deň,
stačí keď na zápis prinesiem maturitné vysvedčenie overené strednou školou ?
5. 6. 2016 17:45nové

Dobrý deň,

v pokynoch k zápisu, ktoré sú už dávnejšie dostupné priamo z vašej e-prihlášky, tiež aj z webu FSpS, či Vám boli doručené priamo poštou, je napísané, že overenie SŠ je akceptované.
Takže áno, môžete mať overenie SŠ.
Ivana Pecová
6. 6. 2016 11:06nové
Prominutí oborového testu
Dobrý den,
u státní maturity jsem minulý rok prospěla ze všech tří částí na výbornou. Vyplňuji formulář s žádostí o prominutí oborového testu. Chtěla bych se zeptat, jestli mám v tomto případě doplňovat něco do závorky v SOČ celostátního kola: '(tématické zaměření........' nebo jestli mám nechat místo prázdné.
Děkuji předem za odpověď.
6. 6. 2016 11:24nové

Dobrý den,

vyplňte pouze relevantní informace, pro Váš obor se k SOČ nepřihlíží.
Nora Júlia Levická
6. 6. 2016 18:33nové
Žiadosť o odpustenie prijímacích skúšok z AJL
Dobrý deň, chcela by som sa bližšie informovať o postupe, ktorý sa má vykonať, ak chcem požiadať o odpustenie prijímacích pohovorov na katedru Anglického jazyka a literatúry. Vzhľadom na to, že v rámci maturitných skúšok som splnila katedrou požadované kritériá, rada by som túto možnosť využila. Podľa informácii v maily je nutné zaslať notársky overenú kópiu maturitného vysvedčenia spoločne s univerzálnou žiadosťou. Chcela by som sa informovať práve ohľadom žiadosti a jej vypĺňania: keďže sa jedná o univerzálny formát, ako mám postupovať pri jej vypĺňaní? Ktoré údaje sú pre katedru relevantné?
Za Vašu odpoveď ďakujem.
7. 6. 2016 07:24nové

Dobrý deň,

vyplňte všetky údaje, ktoré sú vám dostupné (napr. učo či semester samozrjeme neuvádzate).
Michaela Palečková
8. 6. 2016 20:15nové
Žiadosť o odpustenie prijímacích skúšok z Aj
Dobrý večer!
Chcela by som sa Vás spýtať, či mám prísť na oborový test z anglického jazyka zajtra 9.6., keďže som splnila všetky podmienky na to, aby som ho nemusela písať, avšak maturitné vysvedčenie som mohla poslať najskôr tento pondelok, to jest 6.6. 2016. Ešte som nedostala vyrozumenie o jeho prijatí. Preto sa pýtam, či mám prísť na oborový test z Aj aj keď som Vám žiadosť aj s úradne overenou kópiou maturitného vysvedčenia poslala.
Za skorú odpoveď vopred ďakujem.
8. 6. 2016 20:51nové

Dobrý deň,

deadline pre odoslanie žiadsti je až 15. 6. 2016.
S ohľadom na nárast zásielok v týchto dňoch je spracovanie časovo náročné. Ak ste zásielku odoslali v pondelok zo SR, najskôr mohla byť doručená práve dnes (a to za ideálnych podmienok). Takže fakulta ju zatiaľ nemusela stihnúť všobec spracovať.

Pokiaľ ste podmienky pre odpustenie OT určite splnili, tak chodiť nemusíte. OT vám bude odpustený.
9. 6. 2016 08:27nové
Maturitní vysvědčení
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jestli je potřeba k zápisu ke studiu donést ověřenou kopii maturitního vysvědčení, když už jsem maturitní vysvědčení jednou posílala (studuji v rámci celoživotního vzdělávání).
Děkuji za odpověď a přeji pěkný zbytek dne :)
9. 6. 2016 08:35nové

Dobrý den,

je to nutné.
Doklad se zakládá do osobní složky studenta k danému studiu, je to podmínka dle zákona o VŠ.
9. 6. 2016 09:05nové
Děkuji za odpověď.
Hana Čechlovská
změněno 19. 7. 2016 16:55 nové
Krytí termínů

Dobrý den,
dle výsledků z TSP jsem již přijata na obor Aplikovaná informatika s tím, že se k zápisu mám dostavit 21. 6. 2016. Dnes jsem dělala OT na obor Český jazyk se specializací na pc lingvistiku a nejsem si moc jistá tím, že výsledky zveřejní dřív než 21. 6. 2016.
Mohla byste mi s tím, prosím, nějak pomoci? Už jsem mírně zoufalá.

Děkuji,

Čechlovská
9. 6. 2016 21:42nové

Dobrý den,

zapište se na FI.
Po přijetí na FF zrušte své studium na FI a zapište se na FF.
Jiné řešení, kvůli kolizi, není.
Hana Čechlovská
19. 7. 2016 16:59nové

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jestli mám zrušit studium na FI dřív, než se zapíši na FF. Vadilo by něčemu, kdybych byla zapsána na obou fakultách a studium na FI ukončila až po zápisu na FF?

Předem děkuji za odpověď. :)
19. 7. 2016 18:36nové

Dobrý den,

jelikož je, nyní, rozdíl asi 1-2 dny, tak je to už jedno.
Studium na FI můžete ukončit kdykoliv, je ve Vašem zájmu, aby to bylo co nejdřív - počítá se totiž každý den, čas od zápisu do ukončení je tzv. neúspěšné studium.
Kristýna Šťastná
9. 6. 2016 23:35nové
Ověření kopie maturitního vysvědčení
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda stačí kopie maturitního vysvědčení oveřená pouze od školy, kde jsem maturitní zkoušku složila, nebo zda je nutné úřední ověření.
Děkuji za odpověď,
Kristýna Šťasná
10. 6. 2016 08:18nové

Dobrý den,

stačí ověření SŠ, pokud není v pozvánce explicitně uvedeno notářské ověření.
Jozef Mikušinec
10. 6. 2016 09:42nové
Zápis na štúdium
Dobrý deň,
chcel by som sa spýtať ohľadom zápisu, ktorého sa asi nebudem môcť zúčastniť. Na stránkach píšete, že je možné splnomocniť rodiča, aby šiel za mňa. Ale je tam aj napísané, že súčasne zo zápisom prebieha povinné fotenie nových študentov. Znamená to, že ak idem na MUNI po prvý krát, musím sa zápisu zúčastniť osobne?
Ďakujem za odpoveď
10. 6. 2016 09:48nové

Dobrý deň,

môžete zmocniť kohokoľvek plnoletého (rodiča, kamaráta...)

Fotenie absolvujete inokedy, až budete sobne v Brne. Štandardné úradné hodiny ÚVT viď http://www.ics.muni.cz/cs/katalog-sluzeb/zakladni-informace/fotografovani-osob-a-prukazy
Fotka sa používa do univerzitnej siete a na ISIC. Do doby, než sa odfotíte, Vám teda ISIC nebude môcť byť vydaný (vyzdvihnete si ho proste v septembri, až začne semester).
Tereza Humpoličková
25. 6. 2016 14:58nové

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat jestli někde najdu vzor této plné moci, protože vím, že některé VŠ ho mají na svých stránkách.

Děkuji za odpověď
25. 6. 2016 16:06nové

Dobrý den,

některé fakulty vzor PM mají, na webu (obě vaše fakulty určitě ano).
Tereza Humpoličková
28. 6. 2016 13:16nové
Dobrý den,
PM Přírodovědecké fakulty jsem našla, ale na stránkách LF ji nemůžu najít. Myslím, že jsem hledala všude (stránky LF i IS). Kde přesně se tento vzor nachází?
Děkuji za odpověď
28. 6. 2016 13:26nové

Dobrý den,

omlouvám se, fakulta zřejmě vzor v mezičase stáhla.
Klidně můžete využít vzor PřF a pozměnit příp. nějaké identifikační znaky.
Veronika Dudová
změněno 14. 6. 2016 12:06 nové
Změna trvalého bydliště

Dobrý den,
v průběhu června jsem si změnila trvalý pobyt a při zápise budu mít již nový OP s jinou adresou. V přihlášce mám uvedenou stále původní adresu s komentářem, že údaje byly převedeny do IS a mám žádat tam. Ale přístup do IS dotasnu až při zápise 27.6.2016. Mám napsat na studijní oddělení e-mail se změnou bydlistě? A ještě jeden menší dotaz... Kopii maturitního vysvědčení stačí doložit první stranu, nebo musí být oboustranně (na zadní straně jsou pouze vysvětlivky slovního hodnocení)?

Mockrát Vám děkuji za odpověď.
14. 6. 2016 12:09nové

Dobrý den,

TP si změníte po zápisu, v IS.
Nyní Vám nic změneno být nemůže, nejste zatím student (až dnem zápisu).
Změna TP nemá vliv na zápis.

Stačí doložit první stranu.
Veronika Dudová
14. 6. 2016 12:32nové
Mockrát Vám děkuji za informace, pěkný den.
Ivana Futáková
15. 6. 2016 13:12nové
ověřená kopie diplomu

Dobrý den,

nikde nemůžu najít informaci o datu kdy mám jako uchazeč NMgr. studia doložit ověřenou kopii diplomu z Bc. studia. Děkuji za odpověď.

S pozdravem
Ivana
15. 6. 2016 15:07nové

Dobrý den,

pokud nebylo v pokynech při podání přihlášky uvedeno jinak, tak ji předložíte u zápisu ke studiu.
18. 6. 2016 09:46nové
navazující magisterské studium - přijímací řízení
Dobrý den,
podala jsem si přihlášku na Magisterské navazující studium v oboru Dějin umění.
Tento týden jsem skládala závěrečnou státní zkoušku a uspěla ve stanovených mezích abych nemusela absolvovat přijímací řízení.
Dnes jsem ale narazila na informaci, že v případě některých oborů je nutné posílat žádost o prominutí přijímací zkoušky. Otázka tedy zní, je nutné ji zasílat i v mém případě? Mohu ji případně poslat po termínu přijímacích zkoušek?
Děkuji za odpověď.
18. 6. 2016 10:29nové

Dobrý den,

všechny pokyny k přijímacímu řízení jsou dostupné na webu FF -> http://www.phil.muni.cz/wff/home/prijimaci/magisterske/prij-riz-do-nav-mag-stud

Pokud tam nenaleznete odpověď na svoji otázku, kontaktujte přímo OPPŘ FF MU, kontakt viz odkazovaná stránka, hned první odkaz.
Tomáš Bendžala
22. 6. 2016 07:14nové
Platba za štúdium po absolvovaní štúdia v SR

Dobrý deň.

Chcem sa opýtať, ako je to so študentami, ktorí v minulosti študovali na vysokej škole na Slovensku. Mám za sebou 3r. nedokončené štúdium na LF UPJŠ a 3r. Bc. úspešne absolvované (Urgentná zdravotná starostlivosť). Budem musieť za štúdium na LF MU niečo doplácať?

Ďakujem.
22. 6. 2016 08:09nové

Dobrý deň,

matriky študentov sa vedú oddelene, v rámci štátu.
V ČR tak máte čistú študijnú históriu, pokiaľ budete študovať riadne, nebudete platiť nič.