Vlákno: Odvolání/
Martin Doležel
4. 5. 2016 10:47nové
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat kolik uchazečů o obor speciální edukace bezpečnostních složek bylo přijato na odvolání v roce 2015, nebo kde je možné tyto informace najít.
Martin Třináctý
12. 5. 2016 19:39nové

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, zda má cenu podávat odvolání, a je tedy šance na přijetí, pokud jsem byl těsně za hranicí pro nepřijetí z kapacitních důvodů.

Děkuji
12. 5. 2016 19:43nové

Dobrý den,

detailní informace o "odvolání", tzn. žádosti o přezkum rozhodnutí o nepřijetí ke studiu, naleznete na http://bit.ly/appealsMUNI

Prosím, prostudujte si pokyny tam uvedené.

Obecně, pokud nemáte relevantní důvod zpochybňující průběh přijímacího řízení, nebo nepoukážete na nějakou skutečnost, která by byla v rozporu se zákonem, nemá podání této žádosti význam. Bude zamítnuta jako nedůvodná.

Ještě k té hranici.
Je to asi nešťastné formulováno, ale percentil 55 je hranicí pro úspěšné absolvování přijímací zkoušky.
Viz také Vaše rozhodnutí "nepřijat(a) pro neprospěch u přijímací zkoušky"
Monika Langová
13. 5. 2016 22:46nové
Dobrý den, má cenu si podávat odvolání na ESF na obor Podniková ekonomika a management, když jsem 677?
14. 5. 2016 07:20nové

Dobrý den,

pro jistotu se zeptám - klikl jste na odkaz v příspěvku, na který přímo reagujete?
Nebo si ten příspěvek alespoň přečetl?

Jako odpověď Vám totiž pouze zkopíruji to, co tam je již napsáno, nic jiného Vám k tomu napsat ani nemohu.

"Detailní informace o "odvolání", tzn. žádosti o přezkum rozhodnutí o nepřijetí
ke studiu, naleznete na http://bit.ly/appealsMUNI

__Prosím, prostudujte si pokyny tam uvedené.__

Obecně, pokud nemáte relevantní důvod zpochybňující průběh přijímacího řízení,
nebo nepoukážete na nějakou skutečnost, která by byla v rozporu se zákonem, nemá
podání této žádosti význam. Bude zamítnuta jako nedůvodná."
Sabina Presová
16. 5. 2016 17:05nové
Dobrý den,
Nepodařilo se mi dostat na práva o jeden percentilový bod a ráda bych zkusila odvolání. V obecný informacích o postupu při rozhodování o žádostech o přezkoumání rozhodnutí děkana o nepřijetí ke studiu (odkaz na stránku jsem měla v přihlášce) se píše, že volněná místa po uchazečích, kteří odřekli přijetí ke studiu, mohou být obsazována dalšími uchazeči dle lepšího pořadí dosaženého u přijímací zkoušky, bez ohledu na to, zda uchazeč podal žádost o přezkoumání rozhodnutí děkana nebo nikoli. Takže to chápu dobře, že je zcela zbytečné psát odvolání? A jak poznáme změnu pořadí? Bude se postupně aktualizovat nebo k datu 5.8. 2016 uvidíme nové uspořádání? A prosím o kolik míst je možnost posunu? Předem děkuji za odpověď.
16. 5. 2016 18:21nové

Dobrý den,

stejné informace naleznete i na odkazu v příspěvku, na který reagujete (je to copy+paste oficiálních univerzitních pokynů a pravidel).

Chápete to správně, je to zcela zbytečné - pokud nemáte důvod, který zpochybní správně právní stránku procesu rozhodovaní orgánu (děkanky), tzn. nějaký rozpor se zákonem, porušení zákona.

Pokud, a zda vůbec, se děkanka PrF rozhodne přijmout další studenty v pořadí - o tom se rozhodne teprve po řádném termínu zápisu.
Termín 5. 8. 2016 je zasedání přezkumné komise - ta se zabývá výhradně podanými žádostmi o přezkum (to jsou žádosti těch, kteří neodolají podání "odvolání").
O dodatečné posunu bývá rozhodnuto již v průběhu července, těsně po zápisu.
Spekulovat, o kolik míst by to bylo, kdyby to bylo... to nelze.
Petra Hubálková
18. 5. 2016 19:26nové

Dobrý den, chci se zeptat, zda má cenu se odvolávat, moc se v tom nevyznám.. Mám podanou přihlášku na EFS Verejné eko a správa, pořadí na oboru 108, počet přijatých 98. V TSP jsem měla 50,.. a min. je 54,.. A na PrF obor Mezinárodněobchodně právní studie mám uvedeno, že jsem se umístila od 116 místa do 116 místa, poslední přijatý 87.
A pro odvolání by mi maturitní vysvědčení s vyznamenáním nepomohlo ? Mám jak z Učt, ZSV a Eko za 1 a prostě mi to přijde nespravedlivé, že se tam dostanou lidi, kteří oboru vlastně vůbec nerozímí....

Děkuji
18. 5. 2016 20:16nové
Hezký den přeji,

zkusím se zeptat - rozklikla jste si ten opakovaný odkaz, který se objevuje v předchozích příspěvcích?
Ten, kerý pojednává o oprávněnosti žádosti o přezkum rozhodnutí? http://bit.ly/appealsMUNI
(mj. na něj máte odkaz i přímo ve své e-přihlášce na PrF a také ESF). 

Pro jistotu to sem uvedu:
V přezkumném řízení nelze přihlížet k důvodům, které nejsou v rozporu vydaného rozhodnutí o nepřijetí ke studiu s výše uvedenými předpisy, byť by šlo o důvody upřímně míněné a pravdivé.
Důvodem pro změnu rozhodnutí o nepřijetí zejména nemůže být:
  • velký zájem o studium zvoleného oboru
  • rodinná tradice
  • výborné výsledky v předchozím studiu (pokud nejsou uvedeny jako kritérium pro přijetí ke studiu děkanem fakulty pro příslušný obor)
  • předchozí praxe v oboru, jazykové a jiné zkoušky (pokud není stanoveno v podmínkách přijímacího řízení)
  • absolvování přípravných kurzů
  • subjektivní pocity a dojmy týkající se organizace a průběhu přijímacího řízení, případně přípravných kurzů
  • pozdní příchod (i zdůvodněný) na přijímací zkoušku
  • momentální zdravotní indispozice
  • sociální situace
Rektor má ze zákona o vysokých školách pravomoc změnit pouze takové rozhodnutí o nepřijetí ke studiu, které bylo vydáno v rozporu se zákonem, vnitřním předpisem vysoké školy, nebo její součásti, anebo podmínkami přijetí ke studiu v příslušném studijním programu.

Takže ne, vysvědčení Vám nepomůže.
Přijímací zkoušky jsou pro všechny zájemce o studium stejně, všichni máte stejné podmínky. Rozhoduje se pouze na základě výsledku přijímacích testů.
Tvrzení, že na dané obory jsou přijati studenti, kteří oboru nerozumí, je dosti odvážné...