Vlákno: Odvolání/
Kristýna Soukupová
18. 5. 2016 16:09nové
První nepřijatý
Dobrý den, chtěla bych se prosím zeptat, na kombinaci oboru NJ+Spec.pedagogika dalkové studium brali 7 lidí a já jsem 8 a u kombinace NJ+Občanská výchova denní studium jsem 7 a brali 6. Je možnost, že někdo nedojde na zápis a bude tedy řada na mě? Děkuji za odpověď.
18. 5. 2016 16:16nové

Dobrý den,

nezlobte se, ale na toto se nedá spolehlivě reagovat.
Ano, je samozřejmě možné, že nedojdou všichni pozvaní.

Pouze podotknu, že podmínkou pro úspěšné absolvování přijímacích zkoušek na PdF letos je, abyste dosáhla alespoň percentil 20 v TSP - až poté můžete být (hypoteticky) přijata.

Pokud tuto podmínku nesplňujete, přijata být nemůžete, za žádnych okolností.
Proto máte ve svých přihláškach uvedeno "nepřijat(a) pro neprospěch u přijímací zkoušky".
Barbora Vacková
18. 5. 2016 16:50nové
Dodatečné přijetí
Dobrý den,
mám obdobný dotaz. Na obor Speciální pedagogika (kombinovaná forma studia) jsem skončila 10. pod čarou. Lze se někde dozvědět, jestli bylo v minulých letech umožněno dodatečné přijetí, pokud se někdo nedostavil k zápisu?
Předem děkuji za odpověď.
18. 5. 2016 17:11nové

Dobrý den,

v zásadě nelze. Neeviduje se statistika oborů, kde bylo dodatečně přijímáno.
I kdyby taková statistika existovala, byla by Vám k ničemu - omlouvám se za tu upřímnost.

To, že loni bylo přijato na obor 50 studentů, a poté bylo 20 dopřijato pro letošek neznamená vůbec nic.
1. letos může být kapacita oboru jiná
2. fakulta hned napoprvé přijme jiný počet studentů
3. složení přijatých studentů je jiné (tzn. se jich může zapsat mnohem více/méně, než loni)
4. i přes případné nezapsání všech pozvaných se děkan fakulty může rozhodnout letos nedobírat...

Tam je tolik proměnných, že jakékoliv výsledky z minulosti nemají žádnou korelaci k těm letošním.
Jitka Vorálková
20. 5. 2016 15:36nové
Dobrý den,
ten číselný údaj u mého nepřijetí znamená skutečné pořadí mezi účastníky, nebo kolikátá jsem pod čarou? A pokud je to to první, jak zjistím, kolikátá pod čarou sem?
20. 5. 2016 15:50nové

Dobrý den,

znamená to poradí mezi uchazeči o daný obor.
Fakulta zveřejní (cca za dva týdny) detailní informace a statistiku přijímacího řízení.
Jitka Vorálková
20. 5. 2016 18:26nové
A kde ostatni co tu píší zjistili, kde pod čarou stojí? Zřejmě nešlo o odhad...
20. 5. 2016 19:00nové
Každá fakula má vlastní postupy a zvyklosti.
Pořadí zveřejnila třeba také PrF - spolu se zápisem ze zasedání komise (kde je statistika dostupná). Nebo PdF, která zveřejnila počet prijatých a pořadí uchazeče.
FSS to, zatím, kompletně zveřejněno nemá.