20. 5. 2016 19:00nové
Dodatečné přijetí
Každá fakula má vlastní postupy a zvyklosti.
Pořadí zveřejnila třeba také PrF - spolu se zápisem ze zasedání komise (kde je statistika dostupná). Nebo PdF, která zveřejnila počet prijatých a pořadí uchazeče.
FSS to, zatím, kompletně zveřejněno nemá.
Šárka Kodymová
20. 5. 2016 10:18nové
Odvolání VESP Veřejná správa a EKON Ekonomie
Dobrý den,
umístila jsem se 1 pod čarou na obor Ekonomie a 14 pod čarou na obor Právo - Veřejná správa. Má v těchto případech smysl podávat odvolání, pokud nemám důvod napadat výsledky ani průběh přijímacích testů? Zvýší mi odvolání šanci na dodatečné přijetí?
Děkuji za odpověď
Kodymová
20. 5. 2016 11:08nové

Dobrý den,

detailní informace o "odvolání", tzn. žádosti o přezkum rozhodnutí o nepřijetí ke studiu, naleznete na http://bit.ly/appealsMUNI

Prosím, prostudujte si pokyny tam uvedené.

Uvedený odkaz máte také v obou přihláškách, jsou tam stejné informace a také stejná věta, odpověď na Váš dotaz:
"Uvolněná místa po uchazečích, kteří odřekli přijetí ke studiu, mohou být obsazována dalšími uchazeči dle lepšího pořadí dosaženého u přijímací zkoušky, bez ohledu na to, zda uchazeč podal žádost o přezkoumání rozhodnutí děkana nebo nikoli."
20. 5. 2016 11:36nové
Jednoduše řešeno - nemá, nezvýší.....
Lukáš Macek
20. 5. 2016 16:23nové
Odvolání / doplnění kapacity
Dobrý den, když se k zápisu ke studiu v oboru Molekulární biologie a genetika nedostaví např. 50 uchazečů, budou automaticky přijati uchazeči pod čarou ? Popř. obdrží nějaké vyrozumění o uvolnění kapacity v oboru a následné možnosti přijetí ? Děkuji předem za odpověď
20. 5. 2016 17:23nové

Dobrý den,

ano, přesně tak to funguje.
Viz postup http://bit.ly/appealsMUNI

"Uvolněná místa po uchazečích, kteří odřekli přijetí, jsou obsazována dalšími uchazeči dle pořadí dosaženého u přijímací zkoušky bez ohledu na to, zda uchazeč podal žádost o přezkoumání rozhodnutí děkana či nikoliv. Děkan fakulty však nemá povinnost uvolněná místa dodatečně obsadit dalšími uchazeči."
Eliška Václavská
25. 5. 2016 19:50nové

Dobrý den,

zajímá mě, zda minulý rok byla doplňována kapacita studenty "pod čarou" na Filozofické fakultě, obor Český jazyk a literatura?

Děkuji za odpověď
25. 5. 2016 20:47nové

Dobrý den,

zcela upřímně - nevím.

Ono je to stjně jedno, zda něco nějak bylo loni, předloni, vůbec v minulosti.
To, co kdykoliv v minulosti bylo, nemá žádný vliv na to, zda něco bude letos.
Není žádná přímá korelace mezi tím, že když se loni dobíralo, bude se i letos. Naopak, i pro obory, kde se třba nikdy nedobíralo, se letos dobírat může...
Záleží na zájmu uchzaečů, na jejich motivaci se zapsat, na naplnění představ fakulty (a jaké počty letos mají)...
Anna Tabášková
30. 5. 2016 23:10nové

Dobrý večer,

ráda bych se zeptala, zdali se případní kandidáti pod čarou mají šanci nějaký způsobem dovědět o tom, že se pro ně uvolnilo místo. Případně jakým způsobem se to doví :)

Děkuji mnohokrát za odpověď :)
31. 5. 2016 07:21nové

Dobrý den,

pokud se fakulta rozhode dodatčně doplnit stav a přijme další uchazeče v pořadí, tak se těmto změní stav rozhodnutí v e-přihlášce a budou obesláni pozvánkou k zápisu (termín v září).
Eliška Hrubá
20. 5. 2016 20:38nové
Odovlání Šance
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda má cenu podávat odvolání na právnickou fakultu (Obor mezinárodněprávní studia), když jsem byla 30 pod čarou. Je vůbec nějaká šance?
Děkuji
20. 5. 2016 21:51nové

Hezký den,

rozklikla jste si ten odkaz ve své e-přihlášce, kde jsou detaily k celému procesu?

Zkuste se na to podívat. Nebo se podívejte sem, na http://bit.ly/appealsMUNI

Obecně, pokud nemáte relevantní důvod zpochybňující průběh přijímacího řízení, nebo nepoukážete na nějakou skutečnost, která by byla v rozporu se zákonem, nemá podání této žádosti význam. Bude zamítnuta jako nedůvodná.

Na "odvolání" nebyl za posledních několik let na MU (platí pro všechny fakulty) přijatý ani jeden uchazeč.
Monika Paclíková
20. 5. 2016 22:26nové
Dobrý večer,
smekám před Vámi Zuzko! Když tu stále dokola odpovídáte na jednu jedinou otázku "má cenu se odvolat?" všem těm tydýtům, co si ani neumí přečíst ostatní příspěvky, jinak by se neptali. Musíte mít opravdu dobrou nervovou soustavu. Já to jen čtu a vaří se mi krev v žilách, a to jsem celkem kliďas. Přeji i nadále pevné nervy.
Lenka Nováková
23. 5. 2016 14:09nové
Odvolání - TSP
Dobrý den, když podám odvolání, mám nějakou šanci na přijetí ke studiu dvouoboru Francouzský jazyk pro hospodářskou a administrativní činnost a Hospodářská politika, když jsem 29. v pořadí (přijato bylo 28 uchazečů) a nebyla jsem přijata jen proto, že mám percentil 32,10, a na přijetí bylo 33? Děkuji
23. 5. 2016 14:37nové

Hezký den,

detailní informace o "odvolání", tzn. žádosti o přezkum rozhodnutí o nepřijetí ke studiu, naleznete na http://bit.ly/appealsMUNI

Prosím, prostudujte si pokyny tam uvedené.

Přijetí je však možné pouze v případe, kdy jste nepřijata z kapacitních důvodů.

ESF má stanovenou hranici úspěšného absolvování přijímacích zkoušek na hodnotě percentil 33 z TSP.
Pokud jste tuto hranicu nedosáhla, nemůžete být přijata.
Andrea Zgodová
30. 5. 2016 16:52nové
Jednací číslo
Dobrý den, při vypisování odvolání jsem narazila na "jednací číslo", bohužel jsem ho nikde nenašla. Mohla byste mi prosím poradit, kde ho najdu.
Děkuji
30. 5. 2016 17:12nové
Až Ti přijde písemné rozhodnutí, bude obsahovat jednací číslo v záhlaví.
Andrea Zgodová
1. 6. 2016 11:54nové
Děkuji za informaci.
30. 5. 2016 17:24nové

Dobrý den,

podání žádosti o přezkum je irelevantí, neuspěla jste v přijímacím řízení.

Detailní informace o "odvolání", tzn. žádosti o přezkum rozhodnutí o nepřijetí ke studiu, naleznete na http://bit.ly/appealsMUNI

Prosím, prostudujte si pokyny tam uvedené.

Obecně, pokud nemáte relevantní důvod zpochybňující průběh přijímacího řízení, nebo nepoukážete na nějakou skutečnost, která by byla v rozporu se zákonem, nemá podání této žádosti význam. Bude zamítnuta jako nedůvodná.
Ondřej Výstrk
13. 6. 2016 13:35nové
TSP: Číslo varianty testu: 8 Položka 16

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat na příklad 16 z varianty testu číslo 8. V odpovědním archu je napsáno:

"Položka 16 byla z důvodu tiskové chyby vyřazena ze zpracování."

Chtěl bych se Vás zeptat, jak se tento problém vyřešil.
Jestliže bylo napsáno vše za 0b. Neměl by se potom percentil upravit, aby se vypočítával z 59 příkladů a ne z 60, jelikož 1 příklad obsahoval tiskovou chybu, kvůli které mohli někteří uchazeči strávit na daném příkladu zbytečné množství času, jelikož jim prostě nedával smysl z důvodu tiskové chyby? Jelikož se příklad anuloval, tak hádám, že chyba byla důležitá pro výpočet příkladu.
Dal by se tento důvod použít jako důvod pro podání odvolání?

Děkuji za odpověď.
13. 6. 2016 13:59nové

Dobrý den,

vypočtený výsledek reflektuje tuto změnu.
Percentil se počítá v rámci varianty testu.
S ohledem na fakt, že položka byla vyřazena, není toto důvodem pro žádost o přezkum.
Leonard Vladimír Rinesch
24. 6. 2016 22:12nové
nepřijat(a) pro nedostačující kapacitu oboru
Dobrý deň,
v mojej e- prihláške mám napísané že som nebol prijatý kvôli kapacite odboru. Mám to chápať tak že ak sa nezapíšu všetci ktorý boli predo mnou tak sa stav zmení? A ako zistím koľkí predo mnou sa tak povediac nesmú zapísať? moje poradie bolo na politológia a história 10
Ďakujem
25. 6. 2016 08:32nové

Dobrý deň,

ak sa nezapíše dostatočný počet študentov, stav sa môže zmeniť.
Nestačí však nezapísanie jedného.
Fakulta vždy prijíma o niečo vyšší počet študentov, než si praje mať zapísaných, pretože vie, že na zápis sa nikdy nedostavia všetci prijatí. Takže absencia jedného nič nemení.

V podsate to nezistíte. Pre medzifakultné kombinácie sa nevydávajú konkrétne počty pre každú jednu variantu.
Berie sa to tak že do programu "Politologie" chcú prijať napr. 200 študentov, a tam sa musia zmestiť všetci tí, ktorí majú odbor politologie samostatne, či v kombinácii s niečím z FSS či FF. Takže komisia to skladá podľa aktuálnych výsledkov. Ak by napr. o pol+rel nebol tento rok záujem a prijmú tam 1 študenta, "uvoľní" sa tým miesto pre ďalšie kombinácie apod.

Kombinácie FSS+FF sa nezvyknú posúvať.
25. 6. 2016 13:49nové

Dobrý den,

možná byste ale mohl studovat historii (jednooborově), kdybyste o takové studium měl zájem a pokud jste splnil podmínky pro přijetí na historii. V takovém případě o to musíte FF požádat na studijním.
Ať mě kdyžtak Zuzana Uhlárová doplní, případně mou informaci potvrdí.

Díky
25. 6. 2016 16:05nové

Dobrý den,

student má podanou samostatnou přihlášku na Historii, tam zatím rozhodnuto nebylo (FF avizuje zveřejnění výsledků 28. 6. 2016).
Leonard Vladimír Rinesch
25. 6. 2016 21:57nové
Ja som prijatý na odbor politológia v jednoodborovom štúdiu ale chcel som predovšetkým dvojodborové. Je tu ale možnosť že ak by ma prijali tiež na históriu dá sa to i tak súbežne študovať?
Ďakujem
26. 6. 2016 06:54nové
Áno, to je možné.
Boli by to potom dve jednoodborové štúdiá.
Leonard Vladimír Rinesch
26. 6. 2016 11:41nové
Vyucovacie hodiny by sa dali zosúladiť?
Ďakujem
26. 6. 2016 14:56nové
Teoreticky áno.
Rozvrh si tvorí každý študent sám. Prednášky majú fixný čas a nie sú povinné. Semináre sú povinné a ich čas si vyberá, z ponuky, študent sám. Takže je to na zodpovednosti každého, aby si vybral nekolidujúce termíny.
Diana Gorolová
26. 6. 2016 23:36nové
Dobírání studentů
Dobrý den,
zajímalo by mě, jestli datum rozhodnutí o dobírání studentů je stejné jako datum zasedání přezkumné komise rektora. Pokud ano, tak se tedy v e-přihlášce dovím, že jsem byla dodatečně přijata, do 10 dnů po dni konání přezkumné komise?
Děkuji za odpověď.
27. 6. 2016 08:49nové

Dobrý den,

ne, není.
Jsu to dvě různé situace, nijak spolu nesouvisí.

Přezkum řeší pouze podané žádosti o přezkum.
Kdežto rozhodnutí o přijetí další skupiny uchazečů může padnout kdykoliv po řádném zápisu ke studiu, až fakulta zjistí, nakolik naplnila své kapacity.
Irena Krůtová
27. 6. 2016 19:46nové
Dobrý den,
byla jsem nepřijata pro nedostačující kapacitu oboru PORODNÍ ASISTENCE na lékařské fakultě. Je tedy nějaká možnost, že když se při zápisu ve dnech 11 a 12 července nedostaví všichni na tento obor, že se "my pod čarou" doplníme do kapacity? A můžu se ještě zeptatt, kolik lidí bylo pro tento obor přijato? Děkuji.
27. 6. 2016 20:31nové

Dobrý den,

je to teoreticky možné.
Ale s ohledem na počty a body, viz http://www.med.muni.cz/dokumenty/pdf/informace_o_vysledku_prijimaciho_rizeni_16_na_web_bc.pdf bych na to nespoléhala.
Karina Hudecová
29. 6. 2016 19:26nové
Dobrý deň, nebola som prijatá na naväzujúce magisterské štúdium Intenzívni péče, z dôvodu nedostatočnej kapacity odboru. Mala som stratu jedného bodu na posledného prijatého uchádzača. Počet prijatých študentov bol 25 a moje miesto je 26-28. Je možné, že sa poradie posunie a budem prijatá? Ako mám postupovať? Musím iba sledovať rozhodnutie v mojej e prihláške a čakať? Ďakujem
změněno 29. 6. 2016 20:30 nové

Dobrý deň,

či sa poradie posunie, to vám nikto nedokáže povedať.
Ak by sa, ste prvá "na rade" na dodatočné prijatie. Nemusíte (resp. nemáte ani čo) nič robiť, len čakať.