Thread: Odvolání/
Michal Komprda
6/3/2016 13:57new
Maturita v září-SEBS
Dobrý den, chtěl bych se zaptat, zda je možné nastoupit do oboru Speciální
edukace bezpečnostních složek, pokud bych maturitu dělal až v září.
Děkuji
7/3/2016 15:06new

Dobrý den,
pokud bude navrženo Vaše přijetí, můžete požádat o náhradní termín zápisu (na
16.9.2016), do kterého musíte získat maturitní vysvědčení.
Výuka bude zahájena 19.9.2016, zápis do studa musí tomuto datu předcházet.

Pěkný den
Andrea Málková
studijní odd. FSpS MU
Marina Stará
1/5/2016 17:18new
Dobrý den,
platí to i u FSS (kombinovaná žurnalistika)? Kdybych maturitu udělala až v září.
Děkuji
1/5/2016 20:25new

Dobrý den,

informace se týká FSpS (výše citovaná).

Prosím, kontaktujte přímo FSS na prijim@fss.muni.cz
Michaela Zupková
last modified 3/5/2016 20:59 new
Dodělání maturity v září.

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jestli je možné jít k přijímacím zkouškám na lékařkou fakultu (porodní asistentka, fyzioterapie) i přestože mi chybí dodělání jednoho předmětu u maturity a budu jej opakovat v září? A zároveň se tím chci zeptat, jestli je možné při úspěchu přijímací zkoušky maturitní vysvědčení doložit těsně před zahájením semestru v září?

Děkuji Zupková.
3/5/2016 21:21new

Dobrý den,

toto fakulta řeší individuálně, prosím, napište si na studijni@med.muni.cz
Martin Doležel
4/5/2016 10:47new
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat kolik uchazečů o obor speciální edukace bezpečnostních složek bylo přijato na odvolání v roce 2015, nebo kde je možné tyto informace najít.
4/5/2016 11:01new

Dobrý den,

na základě žádosti o přezkum rozhodnutí (lidvě "odvolání") ani jeden, nikdy.

Více informací k žádosti o přezkum viz http://www.muni.cz/admission/bachelor_appeals/

Statistika viz http://is.muni.cz/do/fsps/studijni/uchazeci/26775965/41761468/51208576/pocet_prijatych_Bc_15-16-statistika_26-6-2015.pdf (není tam proto ani jen "sloupec" pro tuto informaci, třeba v roce 2011 byl, a všude je nulová hodnota -> http://is.muni.cz/do/rect/metodika/stud/prijriz/zpravy/podminky/36355053/Prijimaci_rizeni_FSpS-Bc_-_zprava-podminky.pdf )
Lucie Malcová
9/5/2016 12:59new

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat kolik uchazečů pod čarou v oboru management sportu bývá přijato respektive jak moc velký zájem je o tento obor. Děkuji
9/5/2016 13:49new

Dobrý den,

mohu požádat o opakované položení dotazu?
Asi zcela nerozumím, na co se ptáte...

Uchazeči jsou v pořadníku dle výsldků přijímací zkoušky, fakulta přijme prvních XY,. Za posledním přijatým se udělá pomyslná "čára" - ta označuje, jaký výsledek měl poslední přijatý.

Uchazeči pod čárou přijati nejsou.
Lucie Malcová
9/5/2016 14:32new
Omlouvám se za nedorozumění, mám na mysli kolik přijatých uchazečů se přibližně nedostaví na zápis ke studiu ( obor management sportu ) a jestli jsou následně vůbec přijímáni uchazeči, kteří jsou pod "čarou" v tomto oboru popř. ke kolikátému uchazeči pod "čarou" se přibližně dojde než se naplní kapacita.
9/5/2016 15:07new

Už rozumím.
Ale na váš odtaz se stejně nedá odpovědět, nezlobte se :)
Vycházet z minulých let v tomto případě vůbec nelze.

Záleží na několika aktuálních proměnných, al žádnou neznáme.
1. nevíme, jaké výsledky mají uchazeči o daný obor
2. nevíme, zda mají FSpS a tento obor jako první volbu, nebo "záchranu" (a jak dopadli v dalších přihláškách)
3. nevíme, kolik přesně studentů chce fakulta na oboru mít
4. nevíme, kolik z přijatých nepřijde na zápis
5. nevíme, zda případný přepad bude natolik velký, aby se děkan FSpS rozhodl pro obnovu řízní a přijímaní dalších studentů
6. nevíme, kolik míst by bylo případně uvolněno, a proto nevíme, kolik studentů "pod čarou" by mohlo být dodatečně přijato (protože tam také záleží na jejich výsledku přijímací zkoušky)...
Trung Hieu Bui
13/5/2016 16:10new

Dobrý den,

Chtěl bych se zeptat do kdy bude možno zjistit, zda-li jsem přijatý do svého oboru nebo ne. V mém oboru bylo přijato 291 uchazečů a já jsem v pořadí 298. Vím, že se uvolněná místa posouvají, pokud jsou odřeknutá přijetí. Chci se tedy zeptat, jestli mi přijde e-mail o případném přijetí nebo mám pravidelně kontrolovat svůj profil.

Děkuji předem.

S pozdravem

Bui
13/5/2016 16:15new

Dobrý den,

pouze pro info - na celé MU platí, že fakulta rovnou přijímá o něco vyšší počet studentů (než si ideálně přeje mít zapsáno v 1. semestru). Je to z důvodu, že k zápisu se nikdy nedostaví všichni pozvaní a fakulta tak již předem pokryje případné "ztráty" a nemusí po zápisech dobírat.

Pokud by i přes tento postup nebyl zapsán pžoadovaný počt studentů, může děkan rozhodnout o přijetí další skupiny uchazečů.
V takovém případě budou tito obesláni papírovou pozvánkou k zápisu a změní se i rozhodnutí v e-přihlášce.
Email zpravidla zasílán nebývá.
Trung Hieu Bui
13/5/2016 17:12new

Dobrý den,

Tudíž v mém případě, jsem-li pod čarou "již předběžně vyššího počtu" přijatých, nemá smysl podávat případně odvolání? Pochopil-li jsem to správně.

Děkuji předem.

S pozdravem

Bui
13/5/2016 17:17new

Dobrý den,

ono to "nemá smysl" v podstatě plošně, na MU.

Detailní informace o "odvolání", tzn. žádosti o přezkum rozhodnutí o nepřijetí ke studiu, naleznete na http://bit.ly/appealsMUNI

Obecně, pokud nemáte relevantní důvod zpochybňující průběh přijímacího řízení, nebo nepoukážete na nějakou skutečnost, která by byla v rozporu se zákonem, nemá podání této žádosti význam. Bude zamítnuta jako nedůvodná.
Trung Hieu Bui
13/5/2016 21:28new

Dobrý den,

Byl jsem nepřijat z důvodu nedostatku kapacity. Bylo přijato 291 uchazečů a já byl v pořadí 298.

Děkuji za odpověď.

S pozdravem

Bui
13/5/2016 21:37new

Hezký den,

ono je v zásadě jedno, z jakého důvodu jste nebyl přijat.
Viz výše, rozklikněte si ten odkaz.
Martin Třináctý
12/5/2016 19:39new

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, zda má cenu podávat odvolání, a je tedy šance na přijetí, pokud jsem byl těsně za hranicí pro nepřijetí z kapacitních důvodů.

Děkuji
12/5/2016 19:43new

Dobrý den,

detailní informace o "odvolání", tzn. žádosti o přezkum rozhodnutí o nepřijetí ke studiu, naleznete na http://bit.ly/appealsMUNI

Prosím, prostudujte si pokyny tam uvedené.

Obecně, pokud nemáte relevantní důvod zpochybňující průběh přijímacího řízení, nebo nepoukážete na nějakou skutečnost, která by byla v rozporu se zákonem, nemá podání této žádosti význam. Bude zamítnuta jako nedůvodná.

Ještě k té hranici.
Je to asi nešťastné formulováno, ale percentil 55 je hranicí pro úspěšné absolvování přijímací zkoušky.
Viz také Vaše rozhodnutí "nepřijat(a) pro neprospěch u přijímací zkoušky"
Monika Langová
13/5/2016 22:46new
Dobrý den, má cenu si podávat odvolání na ESF na obor Podniková ekonomika a management, když jsem 677?
14/5/2016 07:20new

Dobrý den,

pro jistotu se zeptám - klikl jste na odkaz v příspěvku, na který přímo reagujete?
Nebo si ten příspěvek alespoň přečetl?

Jako odpověď Vám totiž pouze zkopíruji to, co tam je již napsáno, nic jiného Vám k tomu napsat ani nemohu.

"Detailní informace o "odvolání", tzn. žádosti o přezkum rozhodnutí o nepřijetí
ke studiu, naleznete na http://bit.ly/appealsMUNI

__Prosím, prostudujte si pokyny tam uvedené.__

Obecně, pokud nemáte relevantní důvod zpochybňující průběh přijímacího řízení,
nebo nepoukážete na nějakou skutečnost, která by byla v rozporu se zákonem, nemá
podání této žádosti význam. Bude zamítnuta jako nedůvodná."
Sabina Presová
16/5/2016 17:05new
Dobrý den,
Nepodařilo se mi dostat na práva o jeden percentilový bod a ráda bych zkusila odvolání. V obecný informacích o postupu při rozhodování o žádostech o přezkoumání rozhodnutí děkana o nepřijetí ke studiu (odkaz na stránku jsem měla v přihlášce) se píše, že volněná místa po uchazečích, kteří odřekli přijetí ke studiu, mohou být obsazována dalšími uchazeči dle lepšího pořadí dosaženého u přijímací zkoušky, bez ohledu na to, zda uchazeč podal žádost o přezkoumání rozhodnutí děkana nebo nikoli. Takže to chápu dobře, že je zcela zbytečné psát odvolání? A jak poznáme změnu pořadí? Bude se postupně aktualizovat nebo k datu 5.8. 2016 uvidíme nové uspořádání? A prosím o kolik míst je možnost posunu? Předem děkuji za odpověď.
16/5/2016 18:21new

Dobrý den,

stejné informace naleznete i na odkazu v příspěvku, na který reagujete (je to copy+paste oficiálních univerzitních pokynů a pravidel).

Chápete to správně, je to zcela zbytečné - pokud nemáte důvod, který zpochybní správně právní stránku procesu rozhodovaní orgánu (děkanky), tzn. nějaký rozpor se zákonem, porušení zákona.

Pokud, a zda vůbec, se děkanka PrF rozhodne přijmout další studenty v pořadí - o tom se rozhodne teprve po řádném termínu zápisu.
Termín 5. 8. 2016 je zasedání přezkumné komise - ta se zabývá výhradně podanými žádostmi o přezkum (to jsou žádosti těch, kteří neodolají podání "odvolání").
O dodatečné posunu bývá rozhodnuto již v průběhu července, těsně po zápisu.
Spekulovat, o kolik míst by to bylo, kdyby to bylo... to nelze.
Petra Hubálková
18/5/2016 19:26new

Dobrý den, chci se zeptat, zda má cenu se odvolávat, moc se v tom nevyznám.. Mám podanou přihlášku na EFS Verejné eko a správa, pořadí na oboru 108, počet přijatých 98. V TSP jsem měla 50,.. a min. je 54,.. A na PrF obor Mezinárodněobchodně právní studie mám uvedeno, že jsem se umístila od 116 místa do 116 místa, poslední přijatý 87.
A pro odvolání by mi maturitní vysvědčení s vyznamenáním nepomohlo ? Mám jak z Učt, ZSV a Eko za 1 a prostě mi to přijde nespravedlivé, že se tam dostanou lidi, kteří oboru vlastně vůbec nerozímí....

Děkuji
18/5/2016 20:16new
Hezký den přeji,

zkusím se zeptat - rozklikla jste si ten opakovaný odkaz, který se objevuje v předchozích příspěvcích?
Ten, kerý pojednává o oprávněnosti žádosti o přezkum rozhodnutí? http://bit.ly/appealsMUNI
(mj. na něj máte odkaz i přímo ve své e-přihlášce na PrF a také ESF). 

Pro jistotu to sem uvedu:
V přezkumném řízení nelze přihlížet k důvodům, které nejsou v rozporu vydaného rozhodnutí o nepřijetí ke studiu s výše uvedenými předpisy, byť by šlo o důvody upřímně míněné a pravdivé.
Důvodem pro změnu rozhodnutí o nepřijetí zejména nemůže být:
  • velký zájem o studium zvoleného oboru
  • rodinná tradice
  • výborné výsledky v předchozím studiu (pokud nejsou uvedeny jako kritérium pro přijetí ke studiu děkanem fakulty pro příslušný obor)
  • předchozí praxe v oboru, jazykové a jiné zkoušky (pokud není stanoveno v podmínkách přijímacího řízení)
  • absolvování přípravných kurzů
  • subjektivní pocity a dojmy týkající se organizace a průběhu přijímacího řízení, případně přípravných kurzů
  • pozdní příchod (i zdůvodněný) na přijímací zkoušku
  • momentální zdravotní indispozice
  • sociální situace
Rektor má ze zákona o vysokých školách pravomoc změnit pouze takové rozhodnutí o nepřijetí ke studiu, které bylo vydáno v rozporu se zákonem, vnitřním předpisem vysoké školy, nebo její součásti, anebo podmínkami přijetí ke studiu v příslušném studijním programu.

Takže ne, vysvědčení Vám nepomůže.
Přijímací zkoušky jsou pro všechny zájemce o studium stejně, všichni máte stejné podmínky. Rozhoduje se pouze na základě výsledku přijímacích testů.
Tvrzení, že na dané obory jsou přijati studenti, kteří oboru nerozumí, je dosti odvážné...
Jana Bělicová
14/5/2016 10:22new
Odvolání na ESF
Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, jestli je ještě nějaká šance k přijetí na ESF obor Podniková ekonomika a management, když počet přijetých je 291 a mé pořadové číslo je 342.
Děkuji za odpověď
14/5/2016 19:32new

Dobrý den,

nezlobte se, ale na to se nedá odpovědět.
Záleží, kolik studentů se dostaví k zápisu (počet 291 je již navýšen), kolik studentů chce fakulta mít zapsáno...
Kristýna Soukupová
18/5/2016 16:09new
První nepřijatý
Dobrý den, chtěla bych se prosím zeptat, na kombinaci oboru NJ+Spec.pedagogika dalkové studium brali 7 lidí a já jsem 8 a u kombinace NJ+Občanská výchova denní studium jsem 7 a brali 6. Je možnost, že někdo nedojde na zápis a bude tedy řada na mě? Děkuji za odpověď.
18/5/2016 16:16new

Dobrý den,

nezlobte se, ale na toto se nedá spolehlivě reagovat.
Ano, je samozřejmě možné, že nedojdou všichni pozvaní.

Pouze podotknu, že podmínkou pro úspěšné absolvování přijímacích zkoušek na PdF letos je, abyste dosáhla alespoň percentil 20 v TSP - až poté můžete být (hypoteticky) přijata.

Pokud tuto podmínku nesplňujete, přijata být nemůžete, za žádnych okolností.
Proto máte ve svých přihláškach uvedeno "nepřijat(a) pro neprospěch u přijímací zkoušky".
Barbora Vacková
18/5/2016 16:50new
Dodatečné přijetí
Dobrý den,
mám obdobný dotaz. Na obor Speciální pedagogika (kombinovaná forma studia) jsem skončila 10. pod čarou. Lze se někde dozvědět, jestli bylo v minulých letech umožněno dodatečné přijetí, pokud se někdo nedostavil k zápisu?
Předem děkuji za odpověď.
18/5/2016 17:11new

Dobrý den,

v zásadě nelze. Neeviduje se statistika oborů, kde bylo dodatečně přijímáno.
I kdyby taková statistika existovala, byla by Vám k ničemu - omlouvám se za tu upřímnost.

To, že loni bylo přijato na obor 50 studentů, a poté bylo 20 dopřijato pro letošek neznamená vůbec nic.
1. letos může být kapacita oboru jiná
2. fakulta hned napoprvé přijme jiný počet studentů
3. složení přijatých studentů je jiné (tzn. se jich může zapsat mnohem více/méně, než loni)
4. i přes případné nezapsání všech pozvaných se děkan fakulty může rozhodnout letos nedobírat...

Tam je tolik proměnných, že jakékoliv výsledky z minulosti nemají žádnou korelaci k těm letošním.
Jitka Vorálková
20/5/2016 15:36new
Dobrý den,
ten číselný údaj u mého nepřijetí znamená skutečné pořadí mezi účastníky, nebo kolikátá jsem pod čarou? A pokud je to to první, jak zjistím, kolikátá pod čarou sem?
20/5/2016 15:50new

Dobrý den,

znamená to poradí mezi uchazeči o daný obor.
Fakulta zveřejní (cca za dva týdny) detailní informace a statistiku přijímacího řízení.
Jitka Vorálková
20/5/2016 18:26new
A kde ostatni co tu píší zjistili, kde pod čarou stojí? Zřejmě nešlo o odhad...