Vlákno: Studium na MU/
Lucie Šiborová
24. 5. 2016 12:14nové
Poplatek za studium

Dobrý den,

prosím, kde mohu zjistit, kolik dnů jsem byla vedena jako student MU? Jednalo se, myslím, o neúspěšné studium. Trvalo 2 semestry v letech 2011-2012. Nyní jsem přijata do bakalářského studia v kombinované formě na Pedagogickou fakultu a chtěla bych vědět, zda budu něco doplácet nebo ne. Četla jsem, že v standardní době, tedy 3 roky + 1 rok prodlouženého studia( bráno jako 4 standardní roky vzhledem k platbě za studium) je to bez poplatku. Do toho bych se měla vlézt, ale je možné, že mi tam nějaké dny budou přebývat. Tak by mě zajímalo kolik to je a případně kolik bych musela na závěr studia platit. Předpokládám, že nynější studium prodlužovat nebudu.

Děkuji.
24. 5. 2016 13:23nové

Dobrý den,

máte odstudováno 481 dnů (tj. 1 r., 3 měs., 24 d.)
Studium bylo ukončeno, ne však Vámi, ale ze strany fakulty - takže až na podzim, při kontrole splnění podmínek mezi 2. a 3. semestrem.
Lucie Šiborová
24. 5. 2016 15:02nové
To znamená, že bych si musela zaplatit ty 3 měsíce a 24 dní že? Dokážete mi říct, kolik by to bylo? Slyšela jsem, že se snad musí zaplatit celý další semestr...jestli je to pravda?
Děkuji. Pěkný den.
Lucie Šiborová
24. 5. 2016 15:14nové
Tak jsem se právě dovolala paní na Ped, která to má na starosti. :) Vše mi vysvětlila. Děkuji i Vám!
změněno 24. 5. 2016 15:29 nové

Poplatek je vyměřen v první den překročení doby, a je vyměřván na 6 mesíců. Můžete požádat o alikvótní snížení, resp. splátkový kalendář (měěsíční) a po absolutoriu není nutné dále platit.

Poplatek na PdF od září 2016 viz http://www.muni.cz/media/docs/1132/Statut_MU271015-zmeny.pdf -> str. 2, 1. sloupec.

Studium se počítá na dny, ode dne zápisu, do dne ukončení.
Teoreticky byste mohla ušetřit 2-3 odstudované měsíce, a to pokud se nezapíšete v řádném termínu před létem, ale až v náhradním termínu, začátkem září.

ed. Tak, rozepsaný příspěvek mi uložilo až po reakci, ale už ho tady nechám.
Monika Markéta Šmídová
25. 5. 2016 15:18nové

Dobrý den,
dovolím si využít tohoto vlákna k dotazu, zda se uchazeč sám může informovat o počtu odstudovaných dní, nebo se může podívat pouze škola?
Vím, že větší část studia budu platit, protože mám za sebou minimálně 3 roky neuzavřeného studia, ale nevím, kdy přesně došlo k ukončení (klasický případ "na VŠ už nikdy nechci, tak je to přece jedno") a jestli mi tedy zbývá aspoň 1 rok, nebo budu platit hned od prváku.

Děkuji moc!
25. 5. 2016 18:56nové

Dobrý den,

nevím, jak jiné školy, al třeba v našem IS má student speciální sekci, kde se na to může podívat.
Vy jste nebyla studentkou MU, takže se vám na to podívat nemohu.

Zkuste kontaktovat přímo bývalou VŠ - své fakultní studijní oddělení (nebo pokud máte nějakou obdobu informačního systému, pohrabat se také v něm).
25. 5. 2016 21:37nové

> jestli mi tedy zbývá aspoň 1 rok, nebo budu platit hned od prváku.

mimochodem, neplatí se za ročníky...
jak bylo již řečeno, datum vzniku poplatku se počítá s přesností na dny
(bez ohledu na to, zda jsou prázdniny či dva dny do státnic)
Monika Markéta Šmídová
26. 5. 2016 09:16nové
Děkuji moc, podle informací bývalé školy mám odstudováno 1156 dní (8.9.2004-8.11.2007), tedy 3x365+61, chápu tedy správně, že mi poplatek bude vyměřen od jarního semestru 1. ročníku (hlásím se na bakalářské studium), nebo je to úplně jinak?
26. 5. 2016 09:25nové
jinak = tak jak je napsáno výše: poplatek vznikne 304 dní od data zápisu
(např. pokud se zapíšeš ke studiu 15.7.2016, pak poplatek vznikne 15.5.2017)
Monika Markéta Šmídová
26. 5. 2016 09:46nové
Už mi svitlo :) Děkuji za trpělivost!
26. 5. 2016 09:54nové
mimochodem, po mém soudu by se v takovém případě vyplatilo zapsat se až v náhradním termínu v září, ušetří se tím zbytečný poslední výměr těsně před státnicemi
Monika Markéta Šmídová
26. 5. 2016 10:04nové
Cenná rada, díky ještě jednou!
Lucie Šiborová
6. 6. 2016 09:25nové

Dobrý den ještě jednou,

měla jsem za to, že k zápisu v září jdou pouze ti, kteří ještě neví výsledek maturity...je možné, že na mě již nezbude místo, když se půjdu zapsat v září? Jak to v takovém případě funguje? Přijdu o možnost zvolit si seminární skupiny že? A ještě dotaz z jiného soudku- kde zjistím své UČO? Dostanu ho asi při zápisu, že?

Děkuji.

6. 6. 2016 09:33nové

Hezký den,

zápis má standardně řádný termín (červen-červenec) a náhradní termín (srpen-září).

Přičemž oba termíny mohou využit všichni uchazeči. Někeří jsou totiž v době řádných zápisu v zahraničí a nemají koho zplnomocnit.

"Místo" je pro všechny přijaté studenty. Není to tak, že fakulta na obor XY zapíše prvních 100, kteří se dostaví k zápisu a zbytek má smůlu.
Takže když jste jednou přijata, to místo je vaše až do září.

UČO a heslo získáte až po zapsání se ke studiu.
Máte kombinovanou formu studia, tam ten výběr seminárních skupín není nikterak velký (pokud vůbec předměty kombi formy sem. skupiny mají - obvykle nemají).
Lucie Šiborová
6. 6. 2016 09:42nové

Jste opravdu rychlá! :)
Takže teď jen napsat na fakultu, že se k zápisu dostavím v září( dle harmonogramu 18.9), vzít s sebou všechny dokumenty a je hotovo? Důvod- ušetření- jim asi stačit nebude že?! ;) Musím uvádět důvod? Zápis předmětů jsem se dívala, že je také toho 18.9, změny jsou pak možné jen o den později.... Omlouvám se za triviální dotazy, ale už si vůbec nepamatuji, jak to před lety skutečně bylo a nerada bych něco zanedbala.

Díky.
změněno 6. 6. 2016 10:27 nové
Důvod je nutné uvést, ale až tak moc se k němu nepřihlíží (prostě napiš rozumný důvod, proč nemůžeš na ten řádný = nepůjdeš kvůli tomu před tribunál, ale nenulovým úsilím se odfiltrují ti, kteří to vlastně nepotřebují).
Problém s vybíráním předmětů jako kombinovaná asi mít nebudeš, tak by snad jeden den stačil. Nicméně konec období změn v zápisech je až 4.10.
Lucie Šiborová
22. 6. 2016 14:55nové
Dobrý den,
po delší odmlce mám ještě jeden dotaz. ;) Počítá se do neúspěšné doby studia- tedy doby, za kterou pak budu platit, i studium na VOŠ? Vzpomněla jsem si, že jsem se hlásila před lety i na tuto školu( Obchodní akademie- Pionýrská), nastoupila jsem, ale na konci října, jsem studium ukončila. Nebo to platí jen na VŠ?
Díky. :) Pěkný den.
22. 6. 2016 15:01nové

Dobrý den,

studium na VŠ není to samé jako VOŠ, takže doba VOŠ se nepočítá.