Vlákno: Ubytování/
26. 10. 2008 21:47nové
Ubytování
Aneta Krátká
4. 6. 2016 12:21nové
Koleje
Dobrý den. Byla jsem přijata, odmaturovala jsem úspěšně a už se můžu začít bát vysoké. :) Pojedu se určitě zapsat na Masarykovu univerzitu (Filozofická fakulta).Chci se zeptat jestli vůbec existuje nějáká kolej, kde je opravdu klid a lidé se tam zajímají o to, co studují a ne o blbosti. Co se mi tak nejvíc líbí polohově a z fotek a cenově jsou koleje Veveří a Klácelova (samozřejmě záleží jestli bude místo atd.). Přežiju vůbec na kolejích? Děkuji.
změněno 4. 6. 2016 19:51 nové

Dobrý den,

osobně jsem ani na jedné z těchto kolejí nebydlela.
Obě koleje jsou kapacitně relativně malé, takže záleží, jaká kapacita bude dostupná pro prváky (pro jistotu bych si vybrala ještě nějakou záložní...)
S ohledem na skladbu pokojů bude nejvíce volných míst na 3 a 4lůžkových pokojích (záleží na vašich preferencích, zda by vám toto nevadilo...)

Na koleji nemusíte zůstat celý akademický rok. Pokud zjistíte, že to pro vás není, je možné smlouvu vypovědět i dřív, v průběhu semestru.

Pokud ale již předem víte, že chcete spíš klid a stejně smýšlejíci spolubydlící - nechcete zkusit rovnou privát (spolubydlení na bytě)?
Kolem FF (do 10-15 minut pěšky) máte nepočítaně bytů a možností bydlení.
Váš sociální život tím (že nejste na koleji) rozhodně nijak neutrpí :)