Ubytování - Diskusní fórum k přijímacímu řízení 2016 - Diskuse

Vlákno: Ubytování
nové
nové
Aneta Krátká
Koleje
Dobrý den. Byla jsem přijata, odmaturovala jsem úspěšně a už se můžu začít bát vysoké. :) Pojedu se určitě zapsat na Masarykovu univerzitu (Filozofická fakulta).Chci se zeptat jestli vůbec existuje nějáká kolej, kde je opravdu klid a lidé se tam zajímají o to, co studují a ne o blbosti. Co se mi tak nejvíc líbí polohově a z fotek a cenově jsou koleje Veveří a Klácelova (samozřejmě záleží jestli bude místo atd.). Přežiju vůbec na kolejích? Děkuji.
nové
Dobrý den,

osobně jsem ani na jedné z těchto kolejí nebydlela.
Obě koleje jsou kapacitně relativně malé, takže záleží, jaká kapacita bude dostupná pro prváky (pro jistotu bych si vybrala ještě nějakou záložní...)
S ohledem na skladbu pokojů bude nejvíce volných míst na 3 a 4lůžkových pokojích (záleží na vašich preferencích, zda by vám toto nevadilo...)

Na koleji nemusíte zůstat celý akademický rok. Pokud zjistíte, že to pro vás není, je možné smlouvu vypovědět i dřív, v průběhu semestru.

Pokud ale již předem víte, že chcete spíš klid a stejně smýšlejíci spolubydlící - nechcete zkusit rovnou privát (spolubydlení na bytě)?
Kolem FF (do 10-15 minut pěšky) máte nepočítaně bytů a možností bydlení.
Váš sociální život tím (že nejste na koleji) rozhodně nijak neutrpí :)
nové
Ahoj,

osobne mám relatívne dobré skúsenosti s Vinařkami (cca 20 min na FF s MHD), bývala som tam celý prvý ročník a väčšinou tam bol kľud. Avšak, ak by som si mala vybrať znovu, išla by som určite rovno na privát, príde mi to neporovnateľne lepšie :-) (z hľadiska ceny, spolubývajúcich, polohy, podmienok na učenie, atď.)

Hľadala by som cez FB skupinu Bydlení Brno: https://www.facebook.com/groups/BrnoBydleni/?fref=ts

Alebo priamo cez Vývesku ISu (Vývěska -> Inzerce -> Bydlení nabízím/hledám)

Treťou alternatívou je Bydlení.muni.cz: https://bydleni.muni.cz/

Ak by si mala otázky, kľudne ma kontaktuj :-)
nové
Kateřina Prokůpková
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jestli je možné zařídit si ubytování na koleji na jednom pokoji s kamarádkou.
Předem děkuji za odpověď.
nové
Dobrý den,

v zásadě ano.
Rezervace kolejí probíhá online (výběr volnéhomísta, jako u rezervace místa v kině, nebo letadle...) Takže se domluvíte a obě kliknete na ten samý pokoj (dejte pozor, aby byly v pokoji volná dvě místa).
nové
Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jak je to s ubytováním studentů kombinovaného studia. Budu jezdit z Kladna, takže bych určitě vždy před naplánovanou přednáškou ráda na koleji či hotelu ve správě MUNI přespala. Kde, jak, u koho a kdy se takovéto ubytování na cca jednu, max. 2 noci objednává?
Mnohokrát děkuji za odpověď.

Jermanová Štěpánka
nové
Dobrý den,

je možné tzv. krátkodobé ubyování.
Nabízí to vybrané koleje (se stálou recepční službou), info viz http://www.skm.muni.cz/kolej/aktuality a aktualita z 9. 10. 2015.
nové
Anna Navoychik
kolej
Vážení,
A jak dlouho se trvá čekaní na obdržení koleje po požádání, i jestli je možnost,že po nahrádnímu terminu zápisu dostat nějaké místo už bude není možná,kvůli obsazenosti?
Předem za odpověd' děkuju.
nové
Dobrý den,

podat žádost o kolej můžete nejdříve začátkem srpna.
Pokud půjdete na náhradní zápis, tak teprve po zápisu. V září je přidělování kolejí obratem - uvidíte volné místo, požádáte, bude vám přiděleno.
Volná místa jsou i v září, zejména na kolejích v Komárově.
nové
Filip Voda
Ubytovanie cez leto
Dobrý den, chcem sa opýtať či je možne sa ubytovať na internate už v lete, trebars hned po zapise ku študiu, kedže budem prvak.
nové
Dobrý deň,

cez leto je možné sa ubytovať v "letnom režime", ale ako prvák je možné si rezervovať internát až v auguste, s riadnym nástupom k ubytovaniu dva dni pred začiatkom semestra (17. 9. )
Info k letnému ubyovaniu viď web SKM -> http://www.skm.muni.cz/kolej a hneď druhá aktualita.
nové
Petra Filanová
kolej
Dobrý deň,

chcem sa opýtať, ak mám zápis až 12.9, ale rezervácie na ubytovanie už včera začali, je možné, že ak požiadam 12.9 po zápise o kolej, už miesto pre mňa nebude? (nastupujem na mgr stupeň a dochádzať do Brna sa mi každý deň naozaj nedá)

Ďakujem.
nové
Dbrý deň,

aktuálny stav je taký, že nie je žiadne voľné miesto, nikde.
Kapacita internátov na MU nie je schopná poskynúť bývani každému študentovi. Študenti typicky, vo väčšine, bývajú na privátoch, študentksých bytoch. Je to mnohokrát lacnejšie, dostupnejšie ku konkrétnej fakule etc.
Takže by som sa určite nespoliehala, že sa do 12. 9. niečo uvoľní...

Skúste weby ako bydleni.muni.cz, bezrealitky.cz alebo skupiny na FB ako "bydleni v Brne", "ubytovani v brne" a pod.