Vlákno: Volná diskuse/
Libor Potočár
17. 12. 2015 23:21nové
2 obory

Dobry den,

zaujimalo by ma, či máte skusenosť so študentmi študujucimi 2 nekombinovatelne
obory (napriklad Psychologia a Spanielsky jazyk). Pýtam sa zda je takéto studium
vobec technicky možné a realizovatelné.

Dakujem.
Libor
18. 12. 2015 07:11nové

Dobrý deň,

priamo túto kombináciu si nevybavujem, ale napr. právo a odbory na
ekonomicko-správní fakulte (oba prezenčne) sú pomerne bežné. Príp. právo a
odbory práve z FF či FSS.
Máte o niečo plnší rozvrh, to určite, a tiež o niečo náročnejšie skúškové, než
vaši spolužiaci s jedným odborom. Nie je to však nič nezvládnuteľné.

Skúste túto otázku položiť aj tu
https://www.facebook.com/studujnamuni/photos/a.193430864003218.54106.185946291418342/1076678049011824/?type=3&permPage=1
V rámci nášho FB profilu pre záujemcov o štúdium, "Studuj na MUNI", prebehla
minulý týždeň diskusia práve so študentom psychológie. Lukáš by mohol niekoho
poznať a napísať vám, ako to zvláda.
Lucia Opáleková
20. 1. 2016 13:35nové
Príjímací rízení
Neviete prosím kedy bude vyhodnotenie prijimacieho riadenia na navazujuce
studium pre regionalny rozvoj ? Dakujem
20. 1. 2016 14:11nové

Pekný deň želám,

pokiaľ vám túto informáciu nedali priamo na skúškach, tak si napíšte na študijné
oddelenie fakulty -> studijni@econ.muni.cz
David Volařík
23. 2. 2016 20:45nové
Název SŠ

Dobrý den, zapomněl jsem ve své přihlášce k názvu střední školy doplnit
"příspěvková organizace" a chtěl bych se zeptat, zda je to velký problém,
přihláška již byla přijata, zaplacena a označena jako "zcela v pořádku".

Děkuji
23. 2. 2016 20:48nové

Dobrý den,

uvedené je právní forma organizace, doplňuje se automaticky, čerpáme údaje z
rejstříku MŠMT.
Vaše přihláška je zcela v pořádku, nemusíte mít obavy.
Mária Pástorová
8. 4. 2016 13:03nové
Osvedcenie k vykonu zdravotnickeho povolania
Dobrý deň, chcela by som sa informovať o doklade , ktorý LF požaduje k prihláške
a to Osvedčenie k výkonu zdr. povolania. U nás na Slovensku to veľmi neevidujem,
resp. je to licencia na výkon zdr.povolania, ktorý u nás nie je povinný, ale dá
sa vybaviť. Je ozaj nutné priložiť ju k prihláške ak 6 rokov pracujem v
Záchrannej službe? Resp. bude nutné ju neskôr dokladovať?
Ďakujem za odpoveď.
8. 4. 2016 13:48nové

Dobrý deň,

otázka je tak špecifická, že bude lepšie sa priamo (mail/telefón) obrátiť priamo
na Lekársku fakultu, študijné oddelenie.
Jana Vejražková
2. 5. 2016 10:51nové
nevyhovující termín přijímacích zkoušek
Dobrý den, v termínu vypsaných přijímacích zkoušek mám zrovna termín státnic bude vypsán další termín, nebo jak mám v tomto případě postupovat?
2. 5. 2016 11:36nové

Dobrý den,

kontaktujte, prosím, přímo fakultu.
Přijímací řízení do nMgr. spadá do kompetence příslušné fakulty.
Kristýna Martincová
6. 5. 2016 19:21nové
Rozhodnutí o přijetí

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda percentil už nějak svou velikostí určuje šance na přijetí. Jestli je například stanovená minimální hranice percentilu pro přijetí nebo je to podle počtu zájemců o obor?

Předem děkuji za odpověď.
6. 5. 2016 19:23nové

Dobrý den,

záleží na fakultě.
Některé fakulty mají stanovenou hraici úspěšnosti v TSP. Třeba PdF - 20, FSpS - 15, ESF - 33.
Kristýna Martincová
změněno 6. 5. 2016 19:26 nové
To znamená, že ani odvolání nemá v tu chvíli cenu? Například u FF?
6. 5. 2016 19:51nové

Proč byste se odvolávala, když FF jednak nemá žádnou minimální hranici v TSP a zejména zatím není o ničem rozhodnuto?
O přijetí rozhodne teprve přijímací komise, harmonogram viz http://bit.ly/vysledkyTSP

Obecně k žádosti o přezkum rozhodnutí o přijetí/nepřijetí (lidově "odvolání") viz http://bit.ly/appealsMUNI
Dominik Kozák
6. 5. 2016 20:23nové

Dobrý den,

Má nějakou minimální hranici stanovena PF?

Děkuji
6. 5. 2016 20:38nové

Hezký den,

ne, jsou to pouze 3 výše uvedené fakulty - ESF, FI a PdF.
(a obvykle má nějakou hranici i FSS, tam do toho vstupovalo SCIO, letos nemám žádné informace, zatím)
Markéta Valová
6. 5. 2016 23:20nové
Nepodařené Tsp, šance uspět i s nízkým percentilem
Dobrý den, dnes jsem zjistila svůj percentil a aji jsem to čekala, že dopadne špatně. Hlásím se na FSpS na regeneraci a vyzivu a popř. Trenérství. Byla by šance být přijata, když mi dobře dopadnou Oborové testy a Jacíkův test ? Hranici přijetí jsem splnila, ale žádná sláva to není. Děkuji za odpověď. Hezký den.
7. 5. 2016 06:11nové

Dobrý den,

pokud máte percentil nad 15, tak šance je vždycky.
Statistika výsledků dle oborů z minulého roku viz http://is.muni.cz/do/fsps/studijni/uchazeci/26775965/41761468/51208576/51208600/
Miroslav Hudák
8. 5. 2016 15:52nové
Dobrý deň,
Mohli by ste mi poslať taký širší prehľad o štatistike prijatia z minulých rokov na ESF ? :)
8. 5. 2016 17:37nové

Dobrý deň,

ESF nájdete na http://bit.ly/statsTSP
Len obecný prehľad, keďže tam je len TSP.
Zuzana Plchová
16. 5. 2016 13:10nové
Zápis ke studiu
Dobrý den,
chtěla bych si zapsat studium Učitelství MŠ a Informační technologie a knihovnictví, oba obory kombinovaná forma. Je nějaký problém, když by se jeden obor nezvládal, ukončit na něm studium a zaměřit se plně na ten druhý? Nejdu studovat ze SŠ, ale jsem na mateřské. Studovala jsem jen jednou jeden semestr na ESF. Tak abych něco třeba neplatila. Předem se ptám, abych věděla co s jak...
Děkuji moc
16. 5. 2016 14:54nové

Dobrý den,

doba neúspěšného studia z ESF (resp. jakékoliv vysoké školy) se vždy projeví - záleží, kolik dní jste reálně odstudovala na ESF. "Jeden semestr" není žádný konkrétní údaj, doba se uvádí vždy s přesností na dny - dle IS máte odstudováno 304 dní (ode dne zápisu do dne ukončení studia).

Pokud teď začnete dvě Bc., a jedno zanecháte, tak doba suběžných studií se počíta jen jednou.
V Bc. máte (zatím, ze zákona) nárok na 4*365 dní bezplatného studia. Od této doby se odečte každé neúspěšné (a nesouběžné) studium (u vás 304 dnů z ESF).

Takže když to druhé Bc. ukončíte řádně, za 3 roky (3*365 dní), tak nebudete v Bc. platit nic.
Veronika Hlavatá
24. 5. 2016 11:13nové
Výsledky FF

Zdravím všechny,

nevíte někdo náhodou, zda-li se již objevily výsledky přijímacího řízení v e-přihlášce na FF? Termín byl napsaný na 24. 5., ale zahlédla jsem i informaci, že dříve jak odpoledne to nebude.

Bylo by zajisté snazší zkontrolovat e-přihlášku osobně, ale nerada bych se tu hodinu připravovala na shlédnutí verdiktu, abych pak zjistila - že to ještě není vyvěšeno. :-D Doufám, že se již našel někdo odvážný s pozitivním výsledkem, který neměl problém kliknout na kolonku pro přijetí. Prosím pouze o jednoduché "Ano - již je výsledek zveřejněný" a všem se předem omlouvám, zda-li budou mou otázku považovat za irelevantní.

Věřím, že tato informace pomůže mnoha stresujícím lidem.

Předem děkuji!
Lenka Nováková
24. 5. 2016 12:49nové
Ano - již je výsledek zveřejněný :))) Hodně štěstí
Hana Matušková
26. 5. 2016 11:55nové
písemné potvrzení o přijetí
Dobrý den,
ráda bych se zeptala ohledně zápisu a písemného potvrzení o přijetí. Dle e-přihlášky jsem přijata. Jak se prosím postupuje dále? Nerada bych cokoli zanedbala.
Děkuji Matušková
26. 5. 2016 12:46nové

Hezký den přeji,

fakulta vám v brzké době odešle klasickou poštou zásilku - rozhodnutí o podmínečném přijetí ("přijetí s podmínkou maturity") a pozvánku k zápisu.
Další informace k zápisu, termínu etc. viz web PdF http://www.ped.muni.cz/studium/pro-uchazece-o-studium/zapis-ke-studiu
Veronika Semaníková
27. 5. 2016 15:24nové
neprijatá kvôli nedostatku miesta
Dobrý deň,
chcem sa opýtať,prišlo mi rozhodnutie z prijímacej skúške na odbor experimentálna biológia, že ma neprijali kvôli nedostatku miesta. A tak sa chcem informovať, či sa môže napísať nejaké odvolanie (ak áno tak na danú fakultu?) a či to má zmysel písať, ak počet prijatých je 138 a ja som bola až 188 v poradí. Poposúva sa tá hranica až skoro o 50 ľudí ?
Za odpoveď vopred ďakujem
S pozdravom
Veronika Semaníková
27. 5. 2016 16:23nové

Dobrý deň,

bližšie informácie o "odvolaní", tzn. Žiadosti o prieskum rozhodnutia o neprijatí ku štúdiu, nájdete na http://bit.ly/appealsMUNI

Prosím, preštudujte si pokyny tam uvedené.

Obecne, pokiaľ nemáte relevantný dôvod spochybňujúci priebeh prijímacieho konania, alebo nepoukážete na nejakú skutočnosť, ktorá by bola v rozpore so zákonom, nemá podanie tejto žiadosti význam. Bude zamietnutá ako nedôvodná.

Ak sa fakutla rozhodne doberať, prijíma študentov v tom poradí, v akom sa umiestnili "pod čiarou".
Denisa Fordinálová
19. 6. 2016 18:59nové
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, kedy sa posunie hranice prijatých študentov, ktorí neboli prijatí kvôlu nedostatočnej kapacite.
Ďakujem
19. 6. 2016 20:17nové

Dobrý deň,

zmena je možná kedykoľvek v období po zápise až do začiatku semestru.
Poradie sa však posúvať nemusí, nie je to pravidlom.
Anna Navoychik
30. 5. 2016 20:01nové
zápis

Vážení,

Jsem přijata uchazečka Anna Navoychik na studijní program estetika FF.Mám dotaz,který se týká písemného potvrzení o přijetí a terminu zápisu.

Ctěla bych se zeptat,v rámci jakého termínu dostaneme to potverzení?

Kromě toho,z duvodu,že jsem cizinka a potřebuju ten doklad pro prodloužení víza,v potvrzení musí být uvedeno,že jsem přijata bez podmínek.

Ale předpokládám,že tam bude napsano,že jsem "přijeta s podmínkou maturity».

Avšak já už mám nostrifikaci vzdělání (a certifikat na úroveń B2,jestli to také potřeba vzdát).

Mochla bych Vám to zaslat,abyste odeslali mi potvrzení už bez podmínek?

Také chtěla bych se zeptat,jestli je možnost přijít na zápis dřív?Z důvodu,že budu pravděpodobne mimo České republiky v řádném a náhradném termínu zápisu.
Předem děkuju za odpověd’.

S úctou,

Anna Navoychik.
30. 5. 2016 20:20nové

Dobrý den,

formulace "přijetí s podmínkou maturity" je zcela běžná a leg. odůvodněná.
Přijati budou pouze ti, kteří s u zápisu prokážou maturitním vysvědčením (v případě cizinců, kromě SR, nostrifikací).

Prosím, obraťte se přímo na FF a zkuste je požádat o individuální řešení . Kontakt viz http://www.phil.muni.cz/wff/home/orgstru/pr/
Samuel Illo
15. 6. 2016 18:29nové
Overenie maturitného vysvedčenia
Dobrý deň, ak som k maturitnému vysvedčeniu dostal aj dodatok o type štúdia, treba dať overiť a priniesť aj ten, alebo stačí priniesť len overené maturitné vysvedčenie? Ďakujem
15. 6. 2016 19:26nové

Dobrý deň,

stačí len tá jedna strana - to "hlavné" vysvedčenie.
Lucia Podstrelená
20. 6. 2016 12:17nové
maturitné vysvedčenie
Dobrý deň,
chcela som sa spýtať, že či stačí, keď sa overené kópia maturitného vysvedčenia predloží pri zápise, alebo je nutné túto kópiu poslať ešte pred zápisom.
Vďaka