Specifické dotazy - Lékařská fakulta - Diskusní fórum k přijímacímu řízení 2017 - Diskuse

nové
Dotazy specifické pro lékařskou fakultu.
nové
Aneta Nováková
Upuštění od přijímací zkoušky
Dobrý den, žádám o upuštění přijímací zkoušky a na stránkách lékařké fakulty máte napsáno: "Výsledný průměr všech známek uvedených na závěrečných vysvědčeních za poslední tři celé roky studia a pololetním vysvědčení za čtvrtý rok studia". Chtěla bych se zeptat, zda-li se mi počítají i známky za první pololetí prvního, druhého a třetího ročníku střední školy. Děkuji za odpověď
nové
Dobrý den,

ne, počítají se pouze koncoroční známky.
Výjimkou je pouze 4. ročník (tam je to logicky pololetní).
nové
Anna Hrazdírová
Aritmetický průměr
Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jakým způsobem správně vypočítat aritmetický průměr. Jestli počítat podíl všech známek/počet předmětů - kde je ale výhoda pro ty, kteří mají ve škole větší počet předmětů nebo zda vypočítat aritmetické průměry za každé pololetí, ty poté sečíst a vydělit 4. U každého způsobu mi vychází jiný průměr a nerada bych formulář vyplnila špatně. Děkuji mockrát
nové
Dobrý den,

počítají se pouze koncoroční známky, ze všech předmětů uvedených na vysvědčení (1.-3. ročník).
V 4. ročníku se bere v potaz pololetní vysvědčení.
Přepočet ještě kontroluje přímo studijní oddělení LF (přepočte to, vždy), nemusíte se teda bát, že to budete mít špatně.
nové
Anna Hrazdírová
Dobrý den,

děkuji za odpověď, avšak to není to, na co jsem se ptala. Vím, že se počítají jen známky z druhého pololetí (1.-3. ročník) a z 1.pololetí (4.ročník). Zajimá mě konkrétní způsob výpočtu průměru. Jestli počítat průměr z průměrů - tedy vypočítat průměry za každé pololetí zvlášt, ty sečíst a vydělit 4 či zda sečíst veškeré známky z těchto pololetí a vydělit je počtem předmětů za ty 4 pololetí. U každého výpočtu to vychází trochu jinak, avšak třeba pro přijetí na zubni lekarstvi to je rozdil zasadni. Děkuji a hezky den, Anna Hrazdírová
nové
Vážená slečno, aby byly výpočty aritmetických průměrů na tři platná desetinná místa bez zaokrouhlování vypočtená jednotnou metodikou, nepočítáme průměry z průměrů, ale aritmrtický průměr ze součtu hodnot všech známek podělený počtem známek (zahrnujeme:povinné předměty, případně povinně volitelné semináře;;; nezahrnuje se klasifikace z chování, z nepovinných předmětů a zájmových kroužků)
Ivana Pánková, SO LF
nové
Anna Hrazdírová
Dobrý den,

děkuju mockrát za odpověď. Smím se ještě zeptat, kdy tak zhruba očekávat výsledky? Moc děkuji a hezký den, Anna Hrazdírová
nové
Aneta Nováková
Přijímací řízení
Dobrý den,
Kdy lze prosím očekávat výsledky o přijetí bez přijímacích zkoušek?
Děkuji za odpověď
nové
Výsledky o přijetí uchazečů o studium bez přijímacích zkoušek na obory Všeobecné a Zubní lékařství na LF MU budou zveřejněny v průběhu měsíce března 2017 v elektronických přihláškách a obdržíte rozhodnutí o přijetí i v listinné podobě poštou.
nové
Přihlášky
Dobrý den,

prosím chtěla bych se zeptat kolik přihlášek bylo tento rok podáno na obor Dentální hygienistka?

Děkuji mockrát za odpověď.
nové
Dobrý den,

mrzí mě to, ale počet neznáme. Fakulta průběžnou statistiku nevytváří a nezveřejňuje.
nové
Tereza Raková
Minimální počet bodů pro přijetí
Dobrý den,
nikde jsme nemohla dohledat informace kolik potřebuji bodů pro úspěšné složení přijímacích zkoušek. Maximální počet bodů je 120 (3x40 bodů z jednotlivých předmětů) a minimimum?
Moc děkuji za odpověď.
nové
Pokud vím, minimum se v minulosti vždycky stanovovalo až po konání přijímacích zkoušek.
nové
Denisa Rozkydalová
Nahlížení
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat kdy a kde je možno nahlédnout na test z přijímacího řízení na LF.
Děkuji.
nové
Dobrý den,

napište si přímo na fakultu na studijni@med.muni.cz
nové
Počet bodů posledního přijatého uchazeče v letech 2012-17
Dobry den,

Na strankach fakulty jsem nasla soubor, kde je uveden bodovy zisk posledniho prijateho uchazece ve vyse uvedenych letech z kazdeho oboru. Rada bych se zeptala, zda je tenhle pocet bodu uveden z "radneho" terminu, nebo se nasledne upravuje po dobrani studentu a pocet bodu se tak snizi. Jsem 23.v poradi na studium Dentalni hygienistka a zajimalo by mne, zda je realne, ze se na dobrani studentu do tohoto oboru dostane ci nikoli.

Dekuji Vam za Vasi odpověď a preji krasny den!
nové
Dobrý den,

data, která jsou uvedená na https://is.muni.cz/do/rect/metodika/stud/prijriz/zpravy/podminky zahrnují stav po ukončení přijímacího řízení - na podzim, tzn. už po dobírání.

Obávám se, že 23. je už dosti "daleké" umístění. S ohledem na celkový počet přijatých.
nové
Dobry den,

Dekuji za odpoved. Tim 23.umistenim jsem mela na mysli, ze jsem prvni pod carou - 22 osob bylo prijato. Myslite, ze i presto je nerealne dobrani studentu? Dekuji!
nové
Ah, tak to se omlouvám, špatně pochopeno :)

U DeHy je ta situace značně proměnlivá. Jsou ročníky, kdy se zapíšou v podstatě všichni přijatí, jsou ročníky, kdy se dobírá.
nové
Dobrý den,

mám v podstatě naprosto identickou otázku, akorát pro obor Porodní Asistentka. Jsem 38. (1. pod čarou). Ráda bych se zeptala, zda se u tohoto oboru v minulosti pořadí alespoň o to jedno místo posouvalo nebo zda je to velice nepravděpodobné?

Děkuji za odpověď

Anna Šmiřáková
nové
Dobrý den,

u Bc. se obecně moc neposouvá :/ konkrétně PA si nepamatuji, bohužel.
nové
Anna Martinusíková
uznávanie predmetov
Dobrý večer,

chcela by som sa spýtať - na štud. odd muni mi povedali, že k uznaniu predmetov z predchádzajúceho štúdia na inej lf potrebujem overené sylaby absolvovaných predmetov. Tých predmetov je ale asi 20, takže potrebujem 20 A4 sylabov? Referentka na bývalej lf mi tvrdí, že to na študijnou nerobia, že o tom nepočula, dávajú iba výpisy známok. Tak ako to je prosím? Naozaj sú tie sylaby nutné? Nestačí iba výpis známok s typom examinácie, známkou, počtom kreditov a skúšajúcim?

Veľmi pekne ďakujem za radu.
nové
Dobrý večer,

naozaj potrebujete sylab predmetu, a to ku každému jednému, o ktorého uznanie budete žiadať.

Práve na základe sylabu (anotácie) môže garant predmetu na LF MU posúdiť, či sa vami absolvovaný predmet zhoduje čo do matérie a hĺbky s tým na LF MU natoľko, aby bolo možné ho uznať.
Prostý výpis predmetov - názov predmetu v kolónke, preto logicky nestačí..

Chápem, že bude asi náročnejšie referentku na bývalej LF presvedčiť, ale pokúste sa o to. Rozhodne to nie je nič atypické, neobvyklé a nič, čo by nikdy nerobili. Je to štandardný postup. Len sa im do toho nechce ;)
nové
Magdaléna Russinová
CŽV
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak probíhají zkoušky do progranu CŽV na LF? Je test stejný jako u klasické přijímací zkoušky nebo se něčím liší?
nové
Dobrý den,
pokud jste se letos hlásila, vykonala úspěšně přijímací řízení a nebyla přijata z kapacitních důvodu, nečeká vás již žádný test, pokud nesplňujete tyto podmínky, čeká vás test obdobný testu přijímacího řízení. Více informací naleznete na http://www.med.muni.cz/index.php?id=1014 (Studium prvních ročníků vybraných akreditovaných studijních programů a přijímací řízení 2017/2018) nebo se obraťte přímo na studijní oddělení LF na studijni@med.muni.cz.