8/11/2010 16:05new
Dotazy specifické pro filozofickou fakultu.
188.123.125.*
10/1/2017 11:00new
NMgr. kombinované studium učitelství AJ pro SŠ

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jak probhají přijímací zkoušky na navazující kombinované studium učitelství Aj pro SŠ (jednooborové), zejm. pro uchazeče z jiných vysokých škol.

Děkuji
11/1/2017 20:02new

Dobrý den,

info z webu fakulty:

"Obor vyžaduje pokročilou znalost jazyka na úrovni CPE (Certificate of Proficiency in English). Písemný test v angličtině (cca 75 min.) tvoří English Proficiency Exam, který testuje gramatiku, slovní zásobu a porozumění čtenému textu, druhou částí přijímací zkoušky je ústní zkouška (k ústní zkoušce postoupí uchazeči, kteří prospějí u písemného testu). Uchazeči budou zkoušeni ve skupinách, jejich úkolem bude reagovat v rámci dialogu na zadané téma. Pozornost bude věnována způsobu, jak se zadaným tématem naloží, zejména z hlediska přesnosti a plynulosti vyjadřování v anglickém jazyce. Uchazeči si k této části přijímací zkoušky nemusí předem nastudovat žádné konkrétní materiály.
Hranice úspěšnosti u písemné zkoušky: 70 bodů.

Součástí přijímací zkoušky na obory studijního programu Učitelství pro střední školy bude i test z pedagogicko-psychologického základu -> http://www.phil.muni.cz/plonedata/wff/prijimaci-rizeni/2016_2017/pozadavky_NMgr_ucitelske_obory.doc "
Anetta Bláhová
last modified 8/2/2017 12:48 new
NMgr. kombinované studium Anglický jazyk a literatura

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, zda je možné prominout oborový test na základě výsledku státní závěrečné zkoušky z jiné VŠ, konkrétně ze Západočeské Univerzity v Plzni, kde jsem absolvovala obor Filologie - Cizí jazyky pro komerční praxi v kombinaci angličtina - němčina, a složila SZZ z předmětů Anglický jazyk pro komerční praxi a Britské a americké reálie, oba předměty s hodnocením výborně. Pokud ano, existuje nějaký konkrétní formulář pro prominutí testu na tento obor a kde ho mohu najít, popř. co vše doložit k tomuto formuláři (výpis předmětů absolvovaného studia, diplom...)?

Mnohokrát děkuji předem za odpověď.
8/2/2017 13:23new

Hezký den,

s ohledem na specifičnost dotazu se, prosím, obraťte přímo na FF na prijimaci.rizeni@phil.muni.cz
185.108.120.*
9/2/2017 10:18new
NMgr. kombi. studium historie pro SŠ

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat ohledně navazujícího studia. Hlásím se z Mendelovy univerzity, kde studuji Učitelství praktického vyučování a odborného výcviku. Na Masarykově univerzitě bych si chtěla podat přihlášku na historii. Zajímá mě, jestli je vůbec možné z takového oboru začít studovat historii, jelikož v informacích o oboru je, že je obor pro absolventy příbuzných oborů.

Děkuji za odpověď.
9/2/2017 16:03new

Dobrý den,

jelikož je uvedeno, že je obor pro absolventy příbuzných oborů, obávám se, že nebudete moct podat přihlášku.
Učitelství praktického vyučování a odborného výcviku na historii asi nenapasujete.
Můžete se zkusit poradit ještě přímo s FF, prijimaci.rizeni@phil.muni.cz - oni posuzují příbuznost oborů.
Michal Hrozáň
8/3/2017 12:13new
Oborove testy z psychologie
dobry den,
potreboval by som mensiu pomoc s chybajucimi testami :)
na internte sa snazim najst stare zadania oborovych testov z psychologie - do roku 2012 sa mi podarilo najst vsetko, chyba mi vsak 2013, 2014 a 2016.
a teda otazka znie: vedeli by ste mi poradit, kde tieto chybajuce testy najst? su vobec zverejnene?
dakujem, hrozan
Michal Hrozáň
10/3/2017 11:52new

Taaak! 2016 mi poslala pani zo studijneho za co jej ide velka vdaka a kopec bludistakov :)

Najdete ho tu: http://www.phil.muni.cz/wff/home/prijimaci/bakalarske/pozadavky-prij-zk-akad-rok-17-18

Najde sa niekto kto vie kde su zvysne testy 13 a 14?
Marta Shkabarnitska
9/3/2017 19:01new
Prominutí přijímací zkoušky
Dobrý den,
ráda bych se zeptala, zda si můžu zažádat o prominutí přijímací zkoušky u oboru Ruština se zaměřením na oblast firemní praxe, služeb a cestovního ruchu, když jsem u profilové maturitní zkoušky v roce 2013 získala hodnocení výborně.
Děkuji
15/3/2017 13:24new

Vážená paní Shkabarnitska,

žádost o prominutí přijímací zkoušky můžete zaslat podle pokynů
uvedených v Informacích a podmínkách přijímacího řízení na
http://www.phil.muni.cz/wff/home/prijimaci/bakalarske/index_html

S pozdravem Vlasta Dvořáčková
Anna Levkova
5/4/2017 16:48new
Dobrý den,
přestože vím, že přijímací zkouška mi může být prominutá jako celek podle maturitních výsledků, musím se zúčastnit TSP ?
Děkuji
18/4/2017 09:51new

Vážená paní Levková,

jak jsem vám již dříve odpověděla, TSP se nemusíte zúčastnit - přijímací zkoušku
máte prominutou. Podala jste si jedinou přihlášku ke studiu a k dalšímu oboru tedy výsledek TSP nepotřebujete.

S pozdravem Vlasta Dvořáčková

oddělení pro přijímací řízení FF MU
+420 5 4949 5169
prijimaci.rizeni@phil.muni.cz
18/4/2017 09:47new

Vážená paní Shkabarnitska,

jak jsme vám již dříve odpověděli z přijímacího řízení FF MU - ano, žádost o prominutí zkoušky si můžete podat.

S pozdravem Vlasta Dvořáčková

oddělení pro přijímací řízení FF MU
+420 5 4949 5169
prijimaci.rizeni@phil.muni.cz
Karolína Bugajová
23/3/2017 23:41new
Hodnocení oborového testu - psy
Dobrý den,
zajímalo by mě, jak je hodnocen oborový test z psychologie (k přijímačkám na Bc.).
Zda je hodnocen stejně jako TSP (správná odpověď 1 bod, špatná -0,25), nebo je zde nějaký rozdíl.
Děkuji za odpoveď.
26/4/2017 20:27new

Dobrý den,

fakulta test hodnotí viz
"Správně označená odpověď bude ohodnocena 1 bodem. Za nesprávně označenou odpověď nebo za více odpovědí označených jako platné vám bude odečteno 0,25 bodu. Za odpověď e) nevím dostanete 0 bodů."
Markéta Krásová
23/4/2017 16:10new
NMgr. kombinované studium_Management v kultuře

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat v jakých dnech bude pravděpodobně probíhat příští akademický rok výuka? Přijímací zkouška formou testu - je možnost nahlédnout do testů z minulých let, nebo se mám řídit jen rozsahem učiva SZZ pro Bc., který předchází tomuto oboru, jak je napsáno v pokynech?
Děkuji za odpověď
Jana Tesařová
5/5/2017 14:55new
ukázka oborového testu z RJ

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda je někde k nahlédnutí ukázka oborového testu k Ruštině se zaměřením na oblast firemní praxe, služeb a cestovního ruchu. Našla jsem ukázky oborových testů, ale ruštinu jsem v nich neviděla.

Děkuji za odpověď
6/5/2017 02:20new
Bodejť by tam nějaká ukázka byla, když je ten test letos poprvé. Tedy minimálně od roku 2012 žádný oborový test nebyl (jen požadavek na znalost 12 lekcí z učebnice jako je tomu u oboru filologicko-areálová studia), ale ten obor o moc starší není, tak možná na něj oborový test nebyl vůbec nikdy.
6/5/2017 06:43new

Dobrý den,

obory RJ i RJFP mají odborný test letos předepsán poprvé. Zadání z let minulých proto nejsou k dispozici.

Popis obsahu testu viz
"Písemný test ze základních znalostí ruské slovní zásoby, mluvnice a řečové komunikace odpovídající jazykové úrovni B1 a test z oblasti ruských reálií (dějiny, zeměpis, literatura a kultura) v rozsahu SŠ znalostí."
Martina Hrubá
8/5/2017 18:27new
Oborové testy z Anj
Zdravím,
měla bych psát 8.-9.6. oborovky z Anj, ale pořád nevím přesné datum a popravdě jsem z toho trochu nervózní...
Nevíte někdo nějaké info, popř. radu?
Budu vděčná za cokoliv...
Díky M.
8/5/2017 20:18new

Hezký večer přeji,

přesný termín (datum, čas a místo) OT bývá znám cca 3-4 týdny předem.
Prosím o strpení, letos do toho vstupují také státní svátky v pracovní dny (třeba dnes).

Informace se co nevidět objeví online (min. na webu FF) a obdržíte i pozvánku z fakulty.
Kateřina Dražilová
9/5/2017 09:30new
Oborové testy z FRJ

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda je někde k nahlédnutí ukázka oborového testu k
francouzštině. Ukázky oborových testů jsem nikde nenašla, ale je možné, že jsem něco přehlédla.

Děkuji za odpověď.
Kateřina Dražilová
15/5/2017 21:19new

Dobrý den,

mnohokrát děkuji za reakci. Jsou tam jen obě varianty z roku 2014. Byly by někde k dispozici i další ročníky?

Předem děkuji za odpověď.
15/5/2017 22:14new

Dobrý den,

zkuste to přímo na Oddělení pro přijímací ízení FF MU - prijimaci.rizeni@phil.muni.cz
Eva Blažková
last modified 13/5/2017 16:33 new
Nejnižší percentil
Dobry den chci se zeptat, kolik je minimum pro splnění tsp nez se pricte oborovy test u oboru Dějiny umění...předem děkuji za odpověď.
13/5/2017 16:38new

Dobrý den,

FF nemá stanovenou min. hranici percentilu z TSP.
Také se nepřičítá výsledek OT.

OT je pouze eliminační - fakulta předem stanoví, kolik je minimum pro úspěšné absolvování OT.
Každý, kdo tuto hodnotu dosáhne, je "úspěšný uchazeč" a tito jsou poté seřazeni dle výsledku v TSP.
Eva Blažková
13/5/2017 16:55new
Děkuji za informace a nahodou minimum pro OT z minulého roku nevíte?
13/5/2017 17:04new
Minimum je pořád stejné, i letos, 50 bodů ze 100.
Markéta Bednářová
last modified 14/5/2017 19:40 new
Pozvánka na ÚP - psychologie
Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, kdy budou informace o postoupení či nepostoupení k ústnímu pohovoru?
Děkuji za odpověď.
Adam Brom
14/5/2017 18:52new
Dobírání
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak na FF, konkrétně tedy na oboru italský jazyk a literatura funguje "dobírání" studentů? Je nutné podávat odvolání, pokud, že se po prvotním vyhodnocení výsledků ocitneme pod čarou, nebo jsou studenti, kteří byli pod čarou postupně posouváni v pořadí nahoru tak, jak se ostatní "odhlašují"? Popřípadě jakým způsobem se pak uchazeč dozví a o případném pozdním přijetí? Děkuji za odpověď.
14/5/2017 19:07new

Dobrý den,

funguje to stejně, na celé univerzitě, všech fakultách, všech oborech.

"Uvolněná místa po uchazečích, kteří odřekli přijetí, jsou obsazována dalšími uchazeči dle pořadí dosaženého u přijímací zkoušky bez ohledu na to, zda uchazeč podal odvolání proti rozhodnutí děkana či nikoliv. Děkan fakulty však nemá povinnost uvolněná místa dodatečně obsadit dalšími uchazeči."

Viz http://bit.ly/odvolaniMU

Pokud se děkan fakulty rozhodne dobírat, změní se rozhodnutí v e-ořiuhlášce a budete pozván k zápisu. Tato situace může v zásadě nastat kdykoliv od doby zápisu až do začátku září.
Adam Brom
14/5/2017 19:10new
Mockrát děkuji za odpověď.
Lucie Dvořáková
16/5/2017 09:01new
Překrývání oborových testů

Dobrý den,

Překrývají se mi dva oborové testy, psala jsem už dvakrát na adresu uvedenou v pozvánce k OT (na kterou se máme v tomto případě ozvat), ale nikdo mi neodepsal a v elektronické přihlášce mi pořád svítí stejné termíny. Mám někam zavolat? Nebo mám jen čekat? Ale aby mi pak neřekli, že už je pozdě.
16/5/2017 10:50new
Dobrý den,
upozornění uchazečů na souběh různých přijímacích zkoušek na FF se nyní dávají dohromady a řeší se jako celek. Řešení Vašeho problému můžete očekávat v průběhu tohoto týdne. Budete kontaktována na e-mail uvedený ve Vaší přihlášce.
S pozdravem
Hana Dovrtělová
Oddělení pro přijímací řízení FF MU