Specifické dotazy - Pedagogická fakulta - Diskusní fórum k přijímacímu řízení 2017 - Diskuse

nové
Dotazy specifické pro pedagogickou fakultu.
nové
Učitelství informatiky pro ZŠ
Zdravím,

chcela by som sa spýtať na odbor Učitelství informatiky pro ZŠ ako navazujúci magisterský program.
Bude možné sa v ak. roku 2017/2018 prihlásiť na tento odbor/bude sa otvárať?
Vopred ďakujem za odpoveď.
nové
Dobrý den,

od 1. 2. do 30. 4. 2017 si budete moci podat přihlášku k navazujícímu magisterskému studiu oboru Učitelství technické a informační výchovy pro základní školy v rámci dvouoborového studia v kombinaci s dalšími vybranými obory PdF nebo jedním oborem FSpS. Bližší informace a podrobný seznam oborových kombinací naleznete od 1. 2. v e-přihlášce. Již nyní můžete další informace nalézt také na webu PdF na http://www.ped.muni.cz/studium/pro-uchazece-o-studium/prijimaci-rizeni/prijimaci-rizeni-pro-navazujici-mgr-studium.
nové
Simona Taflířová
obor Speciální pedagogika
Dobrý den,
absolvovala jsem bakalářský Obor: Speciální pedagogika pro druhý stupeň a střední školy v Olomouci. Mohu se nahlásit na navazující obor Speciální pedagogika do Brna- když jsme neměli SZZ ze žádné pedie (logopedie, psychopedi...) - SZZ jsme měli ze speciální pedagogiky, terapeutických metod a poradednství.
Děkuji za odpověď
nové
Dobrý den,

prosím, napište přímo na PdF, studijni@ped.muni.cz
Posuzuje to přímo fakulta, individuálně.
nové
Ivana Kubinová
Žádost o prominutí přijímacích zkoušek
Dobrý deň,

rada by som zažiadala o odpustenie odborovej prijímacej skúšky na základe priemeru, avšak nemôžem nájsť daný formulár na tejto stránke http://www.ped.muni.cz/?id=1582 z mojej prihlášky.

Ďakujem za odpoveď
nové
Dobrý deň,

fakulta nemá predpísaný formulár.
Postup je uvedený práve na vami uvedenom odkaze:

"Uchazeč žádá písemně. Uchazeč k žádosti připojí povinné přílohy dokládající splnění vypsaných kritérií. Přílohami jsou ředitelstvím/kanceláří střední školy ověřené kopie dokladů (vysvědčení ze SŠ, diplomy z olympiád, aj.). Uchazeč žádost s přílohami doručí poštou na adresu Pedagogická fakulta MU, Studijní oddělení, Poříčí 7, 603 00 Brno. "
nové
Jana Tesařová
Katedra ruského jazyka-prominutí přijímacího řízení
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda jsou přijímací zkoušky prominuty všem účastníkům Puškinova památníku, nebo jen umístěným jedincům. Pokud jsou prominuty, tak jak o prominutí požádat?
nové
Dobrý den, informace o podmínkách prominutí přijímací zkoušky včetně informace o způsobu podání žádosti jsou uvedeny zde:
http://www.ped.muni.cz/?id=1582
nové
Zuzana Tesaříková
Oborové zkoušky 10. - 13. 4. 2017
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, kdy bude uveřejněno rozhodnuto (rozpis) oborových zkoušek na obor Hudební výchova se zaměřením na vzdělání.
Děkuji za odpověď.
S pozdravem
Tesaříková
nové
Dobrý den,

bývá to tak cca měsíc před konáním, takže po 15. březnu by to mělo být online.
nové
Terezie Brzobohatá
Oborové zkoušky z Vv - portfolio
Dobrý den,
v popisu oborové přijímací zkoušky na Vašem webu je uvedeno, že si uchazeč na oborové zkoušky z Vv přinese portfolio se svými pracemi, kde má být, mimo jiné, uveden i obor či obory, na které se uchazeč hlásí. Chci se zeptat, jaké obory mají být přesně uvedeny? Jen ty s výtvarným zaměřením, nebo všechny? Hlásím se na Výtvarnou výchovu se zaměřením na vzdělávání v kombinaci s Českým jazykem, ale dále už jen na obory či kombinaci oborů bez oborové zkoušky z Vv (Učitelství 1. stupně, Dějepis se zaměřením na vzděláváním v kombinaci s Českým jazykem na zaměření na vzdělávání,...).
Mockrát děkuji za odpověď.
S pozdravem Terezie Brzobohatá
nové
Dobrý den,

uvádějte pouze relevantní obory k VV.
Tzn. pouze VV+Čj.
nové
Prominutí přijímacích zkoušek na NMgr studium
Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, zda je možné žádat o prominutí přijímacích zkoušek na jednooborové magisterské studium (AJ), když se hlásím z dvouoboru (AJ-SP). Podmínky průměru splňuji.
Děkuji.
nové
Dobrý den,

napište si přímo na fakultu, na prijimacky@ped.muni.cz
nové
Kolik času zabere oborový test z AJ?
Vážení přátelé,
byť jsem oborový test z AJ psal už asi třikrát, dodnes si nepamatuji, jak dlouho trval. V den přijímaček mám jet na svatbu, tak bych se podle testu rád zařídil.
MP
nové
Kolik času zabere, to netuším, ale na stránkách PdF se v obou stupních studia píše o 60 minutách trvání toho samotného testu. Konkrétně tady: http://www.ped.muni.cz/studium/pro-uchazece-o-studium/oborove-zkousky/bakalarske-programy#c821 a tady: http://www.ped.muni.cz/studium/pro-uchazece-o-studium/oborove-zkousky/navazujici-magisterske-programy#c836 .
nové
Adam König
Oborový test z AJ
Dobrý den,
Chtěl bych se zeptat na jednu otázku oborového testu z angličtiny na pdf.
Nepamatuji si přesně znění, ale bylo to něco o Jane Austenové.
Děkuji za odpověď.
nové
Lucie Skrčená
Jane Austen is the fictional mother of Elizabeth Bennet (Pride and Prejudice).
nové
Katarína Michálková
Oborové skúšky z VV percentil
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, kedy bude zverejnený percentil z oborových skúšok z VV, keď už teda máme výsledky z TSP :)
Ďakujem veľmi pekne
nové
Dobrý deň,

oborovky si spravuje priamo fakulta, prosím o strpenie.
nové
Tamara Dušovská
Učitelství pro 1.stupeň
Ahoj, je tady někdo, kdo se hlasí na tenhle obor? Jaké máte percentily? A myslíte, že letos hranice posledního přijatého klesne nebo poroste? A nevíte kolik studentů mají v plánu příjmout?
nové
Eva Blažková
Pořadí dle percentilu
Dobry den, ještě bych se chtěla zepta t zda percentil,co mám napsaný v epřihlašce je konečný a nebo se může snížit/zvýšit v pořadí po roztřízeni uchazečů na obory...
nové
Je konečný, nevztahuje se ke konkrétnímu oboru, ale k variantě TSP. Změnit by se snad mohl leda v případě, že by byla nějaká otázka vyřazená a nepočítala by se všem, ale to nevím, jestli je reálné.
nové
Sára Kolačná
Oborový test -Aj
Dobrý den, chtěla bych poprosit o překontrolování mého oborového testu z aj. Navíc si i myslím, že u některých otázek může být více variant správně. Např: prescription vs recipe (recipe is a medical prescription). Předem děkuji za odpověd.
nové
Kateřina Hrudková
Zveřejnění pořadí
Dobrý den,
Vím, že právnická fakulta zveřejňuje pořadí, nebylo by možné zveřejnit pořadí i pro uchazeče na pedagogickou fakultu?
Předem děkuji za odpověď.
nové
Dobrý den,

PrF je v tomto výjimka. Se svými +- 7 obory si to může i dovolit.

Zveřejňovat pořadí u PdF by stejně nemělo smysl, jelikož nevíte, kolik přesně studentů fakulta chce přijmout na který obor nebo kombinaci (na rozdíl od PrF).

Prosím o strpení, budete znát finální rozhodnutí, již příští týden.
nové
Katarína Krátka
Dobrý deň,

Ja by som sa chcela opýtať či už neboli zverejnené výsledky z pedagogickej fakulty, pretože komisia mala zasadnúť 24.5. a mne ešte stále ukazuje zatiaľ nerozhodnuté.

Prepáčte mi že Vás naháňam, vopred ďakujem za odpoveď.
nové
Dobrý deň,

výsledky budú zverejnené dnes po 16:30, prosíme o strpenie.
nové
Kateřina Bártlová
Učitelství pro MŠ
Dobrý den,
ráda bych se zeptala, jestli v oboru Učitelství pro MŠ jsou předměty Klavírní improvizace a Hudební činnosti hodně náročné pro studenta, který před nástupem na Muni nehrál na žádný hudební nástroj. Také jsem se chtěla zeptat, jestli Muni nabízí nějaké doučování z hraní na klavír, popřípadě, jestli jsou na Muni prostory, kde by člověk mohl ve svém volném času sám trénovat hru na klavír. Předem děkuji za odpověď, Bártlová
nové
Martina Kalichová
Rozhodnuti o prijeti
Dobry den
Lze prosim dnes ocekavat zverejneni rozhodnuti o prijeti kdyz vcera probehlo zasedani komise? (Pedagog.fakulta)
Dekuji.
nové
Markéta Braunová
Z jiného vlákna: prý dnes po 16:30
nové
Tereza Velenová
nepřijat(a) pro neprospěch u přijímací zkoušky
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat jestli mohu být ještě přijata když jsem v pořadí 3. ale brali jste na Pdf pouze 2? A pokud se mi píše v přihlášce nepřijat(a) pro neprospěch u přijímací zkoušky jestli i tak mohu být přijata pokud bude málo studentů ?
Děkuji
nové
Dobrý den,

pokud jste neprospěla u přijímací zkoušky (podmínka PdF je mít percentil alepsoň 20, pro úspěch v přijímacím řízení), tak nemůžete být přiajta, mrzí mě to.
nové
Eva Huláková
Dobrý den, chápu to tedy tak, že pokud jsem měla percentil 19,57 pak mě tedy nepřijmete ani v případě, že nějaký uchazeč odřekne studium? Přijímali jste 25 uchazečů a já jsem 26. Děkuji
nové
ani kdyby odřekli úplně všichni

nejde o počet lidí, ale o neprospěch = pořadí hraje roli jen u těch, kteří uspějí