8. 11. 2010 16:23nové
Dotazy specifické pro pedagogickou fakultu.
19. 1. 2017 14:56nové
Učitelství informatiky pro ZŠ

Zdravím,

chcela by som sa spýtať na odbor Učitelství informatiky pro ZŠ ako navazujúci magisterský program.
Bude možné sa v ak. roku 2017/2018 prihlásiť na tento odbor/bude sa otvárať?
Vopred ďakujem za odpoveď.
23. 1. 2017 07:41nové

Dobrý den,

od 1. 2. do 30. 4. 2017 si budete moci podat přihlášku k navazujícímu magisterskému studiu oboru Učitelství technické a informační výchovy pro základní školy v rámci dvouoborového studia v kombinaci s dalšími vybranými obory PdF nebo jedním oborem FSpS. Bližší informace a podrobný seznam oborových kombinací naleznete od 1. 2. v e-přihlášce. Již nyní můžete další informace nalézt také na webu PdF na http://www.ped.muni.cz/studium/pro-uchazece-o-studium/prijimaci-rizeni/prijimaci-rizeni-pro-navazujici-mgr-studium.
Simona Taflířová
8. 2. 2017 20:23nové
obor Speciální pedagogika
Dobrý den,
absolvovala jsem bakalářský Obor: Speciální pedagogika pro druhý stupeň a střední školy v Olomouci. Mohu se nahlásit na navazující obor Speciální pedagogika do Brna- když jsme neměli SZZ ze žádné pedie (logopedie, psychopedi...) - SZZ jsme měli ze speciální pedagogiky, terapeutických metod a poradednství.
Děkuji za odpověď
9. 2. 2017 15:58nové

Dobrý den,

prosím, napište přímo na PdF, studijni@ped.muni.cz
Posuzuje to přímo fakulta, individuálně.
Ivana Kubinová
10. 2. 2017 20:24nové
Žádost o prominutí přijímacích zkoušek

Dobrý deň,

rada by som zažiadala o odpustenie odborovej prijímacej skúšky na základe priemeru, avšak nemôžem nájsť daný formulár na tejto stránke http://www.ped.muni.cz/?id=1582 z mojej prihlášky.

Ďakujem za odpoveď
11. 2. 2017 10:05nové

Dobrý deň,

fakulta nemá predpísaný formulár.
Postup je uvedený práve na vami uvedenom odkaze:

"Uchazeč žádá písemně. Uchazeč k žádosti připojí povinné přílohy dokládající splnění vypsaných kritérií. Přílohami jsou ředitelstvím/kanceláří střední školy ověřené kopie dokladů (vysvědčení ze SŠ, diplomy z olympiád, aj.). Uchazeč žádost s přílohami doručí poštou na adresu Pedagogická fakulta MU, Studijní oddělení, Poříčí 7, 603 00 Brno. "
Jana Tesařová
23. 2. 2017 17:51nové
Katedra ruského jazyka-prominutí přijímacího řízení
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda jsou přijímací zkoušky prominuty všem účastníkům Puškinova památníku, nebo jen umístěným jedincům. Pokud jsou prominuty, tak jak o prominutí požádat?
24. 2. 2017 09:26nové
Dobrý den, informace o podmínkách prominutí přijímací zkoušky včetně informace o způsobu podání žádosti jsou uvedeny zde:
http://www.ped.muni.cz/?id=1582
Zuzana Tesaříková
6. 3. 2017 13:01nové
Oborové zkoušky 10. - 13. 4. 2017
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, kdy bude uveřejněno rozhodnuto (rozpis) oborových zkoušek na obor Hudební výchova se zaměřením na vzdělání.
Děkuji za odpověď.
S pozdravem
Tesaříková
6. 3. 2017 18:10nové

Dobrý den,

bývá to tak cca měsíc před konáním, takže po 15. březnu by to mělo být online.
Terezie Brzobohatá
8. 4. 2017 12:43nové
Oborové zkoušky z Vv - portfolio
Dobrý den,
v popisu oborové přijímací zkoušky na Vašem webu je uvedeno, že si uchazeč na oborové zkoušky z Vv přinese portfolio se svými pracemi, kde má být, mimo jiné, uveden i obor či obory, na které se uchazeč hlásí. Chci se zeptat, jaké obory mají být přesně uvedeny? Jen ty s výtvarným zaměřením, nebo všechny? Hlásím se na Výtvarnou výchovu se zaměřením na vzdělávání v kombinaci s Českým jazykem, ale dále už jen na obory či kombinaci oborů bez oborové zkoušky z Vv (Učitelství 1. stupně, Dějepis se zaměřením na vzděláváním v kombinaci s Českým jazykem na zaměření na vzdělávání,...).
Mockrát děkuji za odpověď.
S pozdravem Terezie Brzobohatá
15. 4. 2017 19:39nové

Dobrý den,

uvádějte pouze relevantní obory k VV.
Tzn. pouze VV+Čj.
15. 4. 2017 20:25nové
Prominutí přijímacích zkoušek na NMgr studium
Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, zda je možné žádat o prominutí přijímacích zkoušek na jednooborové magisterské studium (AJ), když se hlásím z dvouoboru (AJ-SP). Podmínky průměru splňuji.
Děkuji.
15. 4. 2017 20:42nové

Dobrý den,

napište si přímo na fakultu, na prijimacky@ped.muni.cz
3. 5. 2017 13:35nové
Kolik času zabere oborový test z AJ?
Vážení přátelé,
byť jsem oborový test z AJ psal už asi třikrát, dodnes si nepamatuji, jak dlouho trval. V den přijímaček mám jet na svatbu, tak bych se podle testu rád zařídil.
MP
změněno 6. 5. 2017 02:28 nové
Kolik času zabere, to netuším, ale na stránkách PdF se v obou stupních studia píše o 60 minutách trvání toho samotného testu. Konkrétně tady: http://www.ped.muni.cz/studium/pro-uchazece-o-studium/oborove-zkousky/bakalarske-programy#c821 a tady: http://www.ped.muni.cz/studium/pro-uchazece-o-studium/oborove-zkousky/navazujici-magisterske-programy#c836 .
Adam König
12. 5. 2017 17:11nové
Oborový test z AJ
Dobrý den,
Chtěl bych se zeptat na jednu otázku oborového testu z angličtiny na pdf.
Nepamatuji si přesně znění, ale bylo to něco o Jane Austenové.
Děkuji za odpověď.
Lucie Skrčená
12. 5. 2017 21:04nové
Jane Austen is the fictional mother of Elizabeth Bennet (Pride and Prejudice).
Katarína Michálková
12. 5. 2017 19:27nové
Oborové skúšky z VV percentil
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, kedy bude zverejnený percentil z oborových skúšok z VV, keď už teda máme výsledky z TSP :)
Ďakujem veľmi pekne
13. 5. 2017 14:42nové

Dobrý deň,

oborovky si spravuje priamo fakulta, prosím o strpenie.
Tamara Dušovská
13. 5. 2017 17:02nové
Učitelství pro 1.stupeň
Ahoj, je tady někdo, kdo se hlasí na tenhle obor? Jaké máte percentily? A myslíte, že letos hranice posledního přijatého klesne nebo poroste? A nevíte kolik studentů mají v plánu příjmout?
Eva Blažková
změněno 14. 5. 2017 10:50 nové
Pořadí dle percentilu
Dobry den, ještě bych se chtěla zepta t zda percentil,co mám napsaný v epřihlašce je konečný a nebo se může snížit/zvýšit v pořadí po roztřízeni uchazečů na obory...
16. 5. 2017 10:31nové
Je konečný, nevztahuje se ke konkrétnímu oboru, ale k variantě TSP. Změnit by se snad mohl leda v případě, že by byla nějaká otázka vyřazená a nepočítala by se všem, ale to nevím, jestli je reálné.
Sára Kolačná
15. 5. 2017 10:12nové
Oborový test -Aj
Dobrý den, chtěla bych poprosit o překontrolování mého oborového testu z aj. Navíc si i myslím, že u některých otázek může být více variant správně. Např: prescription vs recipe (recipe is a medical prescription). Předem děkuji za odpověd.
Kateřina Hrudková
18. 5. 2017 16:23nové
Zveřejnění pořadí
Dobrý den,
Vím, že právnická fakulta zveřejňuje pořadí, nebylo by možné zveřejnit pořadí i pro uchazeče na pedagogickou fakultu?
Předem děkuji za odpověď.
18. 5. 2017 18:30nové

Dobrý den,

PrF je v tomto výjimka. Se svými +- 7 obory si to může i dovolit.

Zveřejňovat pořadí u PdF by stejně nemělo smysl, jelikož nevíte, kolik přesně studentů fakulta chce přijmout na který obor nebo kombinaci (na rozdíl od PrF).

Prosím o strpení, budete znát finální rozhodnutí, již příští týden.
Katarína Krátka
25. 5. 2017 09:14nové

Dobrý deň,

Ja by som sa chcela opýtať či už neboli zverejnené výsledky z pedagogickej fakulty, pretože komisia mala zasadnúť 24.5. a mne ešte stále ukazuje zatiaľ nerozhodnuté.

Prepáčte mi že Vás naháňam, vopred ďakujem za odpoveď.
25. 5. 2017 11:13nové

Dobrý deň,

výsledky budú zverejnené dnes po 16:30, prosíme o strpenie.
Kateřina Bártlová
20. 5. 2017 21:44nové
Učitelství pro MŠ
Dobrý den,
ráda bych se zeptala, jestli v oboru Učitelství pro MŠ jsou předměty Klavírní improvizace a Hudební činnosti hodně náročné pro studenta, který před nástupem na Muni nehrál na žádný hudební nástroj. Také jsem se chtěla zeptat, jestli Muni nabízí nějaké doučování z hraní na klavír, popřípadě, jestli jsou na Muni prostory, kde by člověk mohl ve svém volném času sám trénovat hru na klavír. Předem děkuji za odpověď, Bártlová
Martina Kalichová
25. 5. 2017 10:42nové
Rozhodnuti o prijeti
Dobry den
Lze prosim dnes ocekavat zverejneni rozhodnuti o prijeti kdyz vcera probehlo zasedani komise? (Pedagog.fakulta)
Dekuji.
Markéta Braunová
25. 5. 2017 13:36nové
Z jiného vlákna: prý dnes po 16:30
Tereza Velenová
25. 5. 2017 17:10nové
nepřijat(a) pro neprospěch u přijímací zkoušky
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat jestli mohu být ještě přijata když jsem v pořadí 3. ale brali jste na Pdf pouze 2? A pokud se mi píše v přihlášce nepřijat(a) pro neprospěch u přijímací zkoušky jestli i tak mohu být přijata pokud bude málo studentů ?
Děkuji
25. 5. 2017 17:15nové

Dobrý den,

pokud jste neprospěla u přijímací zkoušky (podmínka PdF je mít percentil alepsoň 20, pro úspěch v přijímacím řízení), tak nemůžete být přiajta, mrzí mě to.
Eva Huláková
změněno 25. 5. 2017 17:28 nové
Dobrý den, chápu to tedy tak, že pokud jsem měla percentil 19,57 pak mě tedy nepřijmete ani v případě, že nějaký uchazeč odřekne studium? Přijímali jste 25 uchazečů a já jsem 26. Děkuji
25. 5. 2017 18:31nové

ani kdyby odřekli úplně všichni

nejde o počet lidí, ale o neprospěch = pořadí hraje roli jen u těch, kteří uspějí