Vlákno: Odvolání/
Soňa Trubačová
20. 5. 2017 18:14nové
Zmena OSP na TSP

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či by v mojom prípade malo zmysel podať odvolanie. Hlasila sa som na jednooborovoú psychológiu ns FSS. Do prihlášky som si zadala aby sa môj výsledok rátal zo ZSV a OSP. Takýmto spôsobom som dosiahla prepočítaný percentil 167,2(ZSV=88,67 OSP=76) a skončila som 110. v poradí, neviem zatiaľ koľkatá pod čiarou to je. Vec je, že na inú fakultu som robila ešte aj TSP, kde som skončila s percentilom 86,12 , čo znamená že ak by sa môj výsledok rátal zo ZSV a TSP, dosiahla by som číslo 175,3. Tiež som absolvovala jedno z najlepších gymnázií na SVK na čisté jednotky a vedela by som doložiť viacero odporúčaní od mojich profesorov.

Ďakujem pekne za odpoveď
21. 5. 2017 08:14nové

Dobrý deň,

mrzí ma to, ale zmena testu nie je možná a odvolanie nemá zmysel.

Medzi testom OSP a TSP ste si museli vybrať do 28. 2. 2017, priamo vo svojej e-prihláške.
Vaša voľba bola ZSV + OSP. Akákoľvek zmena či kalkulácia podľa výsledku, ex post, nie je možná.

Bližšie informácie o odvolaní nájdete na http://bit.ly/odvolaniMU
Prosím, preštudujte si pokyny tam uvedené.

Obecne, pokiaľ nemáte relevantný dôvod spochybňujúci priebeh prijímacieho konania, alebo nepoukážete na nejakú sakutočnosť, ktorá by bola v rozpore so zákonom, nemá podanie tejto žiadosti význam. Bude zamietnutá ako nedôvodná.

"V odvolacím řízení nelze přihlížet k důvodům, jakými jsou např. velký zájem o studium zvoleného oboru, výborné výsledky na střední škole, předchozí praxe v oboru, jazykové a jiné zkoušky, rodinná tradice, pozdní příchod na písemnou přijímací zkoušku, subjektivní pocity a dojmy týkající se přijímacího řízení apod."