změněno 27. 10. 2008 13:19 nové
Ostatní týkající se příjímacího řízení
Erik Mesároš
11. 6. 2017 16:35nové
Neprijatý kvôli nedostatku miesta.. Čo ďalej?
Zdravím.. Som ,nepřijat pro nedostačující kapacitu oboru (mal som percentil TSP 79.8 a potreboval som 80).. Chcem sa spýtať, kedy mi bude oznámene, že som dodatočne prijatý na môj odbor (polovica septembra??)? Predpokladám že po zápise, ale kedy má byť ten zápis? Na webe FI som to nikde nenašiel a každá fakulta ho ma v iný deň že?.. Prípadne príde mi oznámenie o ,definitívnom neprijatí, na školu? Chcem len vedieť dokedy mám čakať..
Vďaka za odpoveď a želám pekný deň..
Mesároš
11. 6. 2017 18:49nové

Dobrý deň,

rozhodnutie o neprijatí by ste už mal mať v papierovej podobe a je v podstate finálne.

FI nedoberá.
Pokiaľ by sa tento rok doberať rozhodli, stalo by sa tak do cca 14 dní po zápise. Zápis na FI sa koná 27. - 28. 6. 2017.

Pokiaľ sa teda do polovice júla rozhodnutie vo vašej e-prihláške nezmení, na 99,99 % sa už nič nezmení ani v priebehu leta.
Martin Haviar
14. 6. 2017 12:53nové

Dobrý deň,

ja mám percentil 79.92, skôr sa chcem opýtať, či sa minulý rok doberali študenti na FI a aká je pravdepodobnosť, že sa tento rok budú doberať študenti a či nejakú šancu mám ja.

Ďakujem pekne
14. 6. 2017 13:32nové

Dobrý deň,

ako je napísané v príspevku, na ktorý reagujete, FI štandardne nedoberá.
Roky.

A odhad, či sa tak stane práve tento rok... nedá sa to v podstate vyjadriť.

Záleží na kapacite odborov, na tom, koľko študentov FI v prváku chce, ko%lko študentov sa rozhodne zapísať, koľko miest sa prípadne uvoľní... To sú premenné, ktorými nedosponuje aktuálen nik (všetkými) a bez toho sa to naozaj nedá predpovedať.
Terezie Wasserbauerová
24. 6. 2017 21:09nové
Dobrý den,
dobírala fakulta sociálních studií v minulých letech prosím?
Děkuji za odpověď
25. 6. 2017 11:50nové

Dobrý den,

ne.

Ale znovu zopakuji - je zcela a úplně irelevantní, jak se co dělo a dělalo v minulých letech.
Záleží na aktuálním ročníku.

U FI je jiná situace - naberou ihned několik _stovek_ studentů. Takže spoléhat se na dobírání v případě FI nemá v podstatě smysl.
Mária Dvorská
26. 6. 2017 12:07nové
Dobrý deň
Chcela by som sa spýtať: Nepísali ste, že ak sa nezapísia všetci uchadzeči do kapacity konkretního oboru (aj na FI), tak sa hranica posunie a naberiete automaticky uchádzačov čo su postupne pod hranicov v konkretním oboru do uvolnenej kapacity?
Ďakujem za odpoveď
26. 6. 2017 15:49nové

To platí a nie je to nijak v rozpore.

Platí, že ak sa ku štúdiu odboru zapíše menej študentov, než fakulta pre daný odbor chce mať zapísaných v 1. semestri, dekan _môže_ prijať ďalších uchádzačov v poradí.

Obecne to ale funguje (a to plošne, na celej MU) tak, že fakulta už vopred prijíma vyšší počet študentov. Nikdy sa totiž nezapíšu všetci pozvaní a prijatí a fakulta už takto vopred vykrýva straty pri zápise a snaží sa predísť dodatočnému prijímaniu (náročné administratívne, personálne, finančne...)

Takže na aplikovanej informatike chcú mať 400 zapísaných, prijmú 600.
Muselo by sa nezapísať viac než 250 študentov, aby fakulta začala premýšľať o doberaní.

Na právach chcú mať 450 zapísaných, prijímajú vyše 650.
Na všeobecnom lekárstve chcú mať 350 zapísaných, prijímajú takmer 600.
Atď.