nové
Ostatní týkající se příjímacího řízení
nové
Lucie Dvořáková
Nástup do studia
Dobrý večer,

ráda bych se Vás zeptala, kdy se přibližně nastupuje do prvních ročníků na filozofické fakultě.

Děkuji mockrát
Lucie Dvořáková
nové
Dobrý den,

zápis ke studiu je koncem června (viz odkaz ve vaši e-přihlášce).
Začátek semestru je stejný pro všechny fakulty na MU - výuka začíná v týdnu od 18. 9. 2017
První týden na FF je obvykle tzv. "orientační" - výuka neprobíhá standardně, máte setkání svých ústavů a kateder, zajdete si do knihovny a seznámíte se s fakultou.

Výše uvedené platí pouze pro FF. Ostatní fakulty mají plnohodnotnou výuku, od prvního dne.
nové
Kateřina Neumannová
Potvrzení přijetí
Dobrý den,
možná to je hloupý dotaz, ale chtěla jsem se zeptat, nyní když už vím, že jsem přijata, jestli mám napsat formální dopis, že mám zájem studovat na MU, nebo nějak univerzitě sdělit, že se hlásím do studia. Prostě co mám udělat pro potvrzení studia z mé strany. Děkuji za odpověď.
nové
Dobrý den,

nemusíte dělat nic :)
Prosím, vyčkejte na doručení pozvánky k zápisu, která bude obsahovat další instrukce.
Zápis na FSS se koná 19. - 20. 6. (info na webu nemají)
Na PdF 28. - 30. 6. viz http://www.ped.muni.cz/studium/pro-uchazece-o-studium/zapis-ke-studiu
nové
Maryna Kryvosheienko
Pozvanka na prijimaci zkousky
Dobry den.
Zatim jsem nedostala pozvanku na prijimaci zkousky a chtela bych se zeptat od kdy dostanu tu pozvanku? Pozvanka bude zaslana postovne?

Predem dekuju za odpoved.

S Pozdravem,
Maryna Kryvosheienko
nové
Dobrý den,

prosím, napište si přímo na fakultu na studijni@sci.muni.cz
nové
Nikola Burešová
zápis ke studiu
Dobrý den,
Ráda bych se zeptala,když se chci zapsat na dva obory,dny zápisu do studia jsou po sobě ( 28.6., 29.6.), zda musim dokládat u obou zápisů kopii maruritního vysvědčení,nestačí ho doložit jen jednou u jednoho zápisu na první obor a u druhého už ho nedokládat? A popřípadě zda musím dojít na oba zápisy,nestačí dojít jen na jeden?
Děkuji za odpověď
nové
Dobrý den,

napište si ještě na fakultu, ale postup byl, že se stačilo dostavit na první termín zápisu a zapsat se do obou studií. Ověřenou kopii maturitního vysvědčení je ale nutné doložit pro každé jedno studium (tzn. 2x), zakládá se do Vaší studijní složky (zákon o VŠ).
nové
Lucie Dvořáková
Oborové testy / čas na vypracování
Dobrý den,

ráda bych se Vás zeptala, kolik času je na oborové testy. Nemohu to nikde najít (konkrétně Dějiny umění a Japanistika).

Děkuji moc.
Lucie Dvořáková
nové
Dobrý den,

bohužel, fakulta tuto informaci nezveřejnila. Obvykle OT trvají max. 60 minut.
nové
Ivana Brzobohatá
Zápis ke studiu
Dobrý den, možná hloupý dotaz, ale kde se dozvím, kdy bych se měla dostavit k zápisu? Jde o kombinované studium Informační studia a knihovnictví.
Děkuji
nové
FF má aktuálně odkaz na titulní straně, jinak je to sekce Pro uchazeče, Bakalářské studium, Zápis ke studiu (a Uchazeči bez oborových testů). Termín zápisu je 22. června, není po oborech, ale abecedně podle příjmení, ve dvou různých časech a třech učebnách, celkem tedy šest skupin, Vy jste určitě v té první skupině od 9 hodin v B2.13.

A fotografování případně po zápise, pokyny jsou v tom dokumentu (předpokládám, že to, co přijde poštou, bude skoro až úplně stejné mimochodem), ale jste tři skupiny ranní, někdo ze tří odpoledních může chtít jít před zápisem plus ten den odpoledne je zápis kombinovaného studia na PrF, takže tam bude asi docela fronta.
nové
Ivana Brzobohatá
Děkuji.
nové
Simona Pašková
Fotografování a instruktáž IS MU
Dobrý den,
jsem přijata na PřF, která má zápis 17.7. a fotografování a instruktáž 17. - 19.7. - v těchhle datech bych ale bohužel měla být v cizině.
U zápisu je napsané možné zplnomocnění, ale chtěla bych se zeptat, jak je to s fotografováním a instruktáží - lze za sebe vyslat zástup, nebo zde není možnost nedostavení se?
Předem velmi děkuji za odpověď.
nové
Dobrý den,

instruktáž může absolvvoat i váš zmocněnec, k focení se prosím dostavte osobně v dalších termínech, viz https://it.muni.cz/sluzby/fotografovani-osob/harmonogram-fotografovani
nové
Josef Svoboda
Dobrý den,

k zápisu se mám dostavit 18.7. ve 12:00 rád bych se zeptal, zda fotografování a instruktáž musím absolvovat před zápisem (např. 17.7.) nebo až po zápisu (např. 19.7.). Dále bych se chtěl zeptat jak dlouho trvá instruktáž, pokud se rozhodnu jít na instruktáž 18.7. v 10:30, zda stihnu zápis ten samý den ve 12:00.
Děkuji za odpověď.
nové
Dominik Sulzer
Zápis ke studiu – plná moc
Dobrý den,
bohužel jsem v termínu zápisu ke studiu v zahraničí, proto to nejspíš nechám vyřídit přes plnou moc rodiče. Zajímalo by mě, co vše bude potřeba. Občanský průkaz jim dát nemůžu, ale škola nejspíš bude požadovat přímo mé údaje, že? Co vše tam bude muset zmocněnec vykonat, pouze podpis a předání kopie vysvědčení? Dále mám otázku ohledně focení na ISIC, jestli bude možno domluvit jiný termín nebo jak se toto řeší.
Nejlepší by byl individuální termín zápisu, ale práce v zahraničí nejspíš není závažný důvod.
nové
Dobrý den,

svůj OP rozhodně nikomu nedávejte (OP je nepřenositelný doklad).

Udělte plnou moc někomu v ČR. Zmocněnec se prokáže touto PM, svým dokladem totožnosti a odevzdá ověřenou kopii vašeho matuirtního vysvědčení.
Převezme za vás přístupové údaje do univerzitního Informačního systému (vaše UČO s heslo).
Všechny údaje o vás máme již z e-přihlášky.

Odfotit se necháte kdykoliv jindy, viz rozpis a harmonogram na https://it.muni.cz/sluzby/fotografovani-osob/harmonogram-fotografovani
nové
Daniela Malačková
Zápis, focení
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jsem přijatá na dva obory a oba mají zápis ve stejný čas na stejném místě, tudíž stačí říct jen u zápisu na který se chci hlásit? A přijde mi poštou ještě nějaké informace k zápisu, jako kdy a kde bude probíhat to focení na ISIC a tak dále? Protože to na stránkách u PdF není.

Předem děkuji za odpověď.
nové
Dobrý den,

stačí se zapsat na ten obor, o který máte zájem. Na druhý obor se nezapisujte.
Poštou vám žádné informace nepřijdou, všechny inforamce jsou dostupné online - odkazy máte přímo v e-přihlášce.
Informace k focení je uvedena přímo na http://www.ped.muni.cz/studium/pro-uchazece-o-studium/zapis-ke-studiu (první odkaz v e-přihlášce).
nové
Erik Mesároš
Neprijatý kvôli nedostatku miesta.. Čo ďalej?
Zdravím.. Som ,nepřijat pro nedostačující kapacitu oboru (mal som percentil TSP 79.8 a potreboval som 80).. Chcem sa spýtať, kedy mi bude oznámene, že som dodatočne prijatý na môj odbor (polovica septembra??)? Predpokladám že po zápise, ale kedy má byť ten zápis? Na webe FI som to nikde nenašiel a každá fakulta ho ma v iný deň že?.. Prípadne príde mi oznámenie o ,definitívnom neprijatí, na školu? Chcem len vedieť dokedy mám čakať..
Vďaka za odpoveď a želám pekný deň..
Mesároš
nové
Dobrý deň,

rozhodnutie o neprijatí by ste už mal mať v papierovej podobe a je v podstate finálne.

FI nedoberá.
Pokiaľ by sa tento rok doberať rozhodli, stalo by sa tak do cca 14 dní po zápise. Zápis na FI sa koná 27. - 28. 6. 2017.

Pokiaľ sa teda do polovice júla rozhodnutie vo vašej e-prihláške nezmení, na 99,99 % sa už nič nezmení ani v priebehu leta.
nové
Martin Haviar
Dobrý deň,

ja mám percentil 79.92, skôr sa chcem opýtať, či sa minulý rok doberali študenti na FI a aká je pravdepodobnosť, že sa tento rok budú doberať študenti a či nejakú šancu mám ja.

Ďakujem pekne
nové
Dobrý deň,

ako je napísané v príspevku, na ktorý reagujete, FI štandardne nedoberá.
Roky.

A odhad, či sa tak stane práve tento rok... nedá sa to v podstate vyjadriť.

Záleží na kapacite odborov, na tom, koľko študentov FI v prváku chce, ko%lko študentov sa rozhodne zapísať, koľko miest sa prípadne uvoľní... To sú premenné, ktorými nedosponuje aktuálen nik (všetkými) a bez toho sa to naozaj nedá predpovedať.
nové
Terezie Wasserbauerová
Dobrý den,
dobírala fakulta sociálních studií v minulých letech prosím?
Děkuji za odpověď
nové
Dobrý den,

ne.

Ale znovu zopakuji - je zcela a úplně irelevantní, jak se co dělo a dělalo v minulých letech.
Záleží na aktuálním ročníku.

U FI je jiná situace - naberou ihned několik _stovek_ studentů. Takže spoléhat se na dobírání v případě FI nemá v podstatě smysl.
nové
Mária Dvorská
Dobrý deň
Chcela by som sa spýtať: Nepísali ste, že ak sa nezapísia všetci uchadzeči do kapacity konkretního oboru (aj na FI), tak sa hranica posunie a naberiete automaticky uchádzačov čo su postupne pod hranicov v konkretním oboru do uvolnenej kapacity?
Ďakujem za odpoveď
nové
To platí a nie je to nijak v rozpore.

Platí, že ak sa ku štúdiu odboru zapíše menej študentov, než fakulta pre daný odbor chce mať zapísaných v 1. semestri, dekan _môže_ prijať ďalších uchádzačov v poradí.

Obecne to ale funguje (a to plošne, na celej MU) tak, že fakulta už vopred prijíma vyšší počet študentov. Nikdy sa totiž nezapíšu všetci pozvaní a prijatí a fakulta už takto vopred vykrýva straty pri zápise a snaží sa predísť dodatočnému prijímaniu (náročné administratívne, personálne, finančne...)

Takže na aplikovanej informatike chcú mať 400 zapísaných, prijmú 600.
Muselo by sa nezapísať viac než 250 študentov, aby fakulta začala premýšľať o doberaní.

Na právach chcú mať 450 zapísaných, prijímajú vyše 650.
Na všeobecnom lekárstve chcú mať 350 zapísaných, prijímajú takmer 600.
Atď.
nové
Soňa Trubačová
Dátum zápisu
Dobrý deň, prosím vás, kedy sa dozviem dátum zápisu na FF? Z pedagogickej fakulty mám už presne vypísaný v prihláške dátum, čas, aj učebňu, ale z FF je v prihláške len link na internetový odkaz, kde sú 3 rôzne dátumy, tak by som sa na to chcela spýtať presnejšie teda. Odbor na ktorý sa hlásim je Kulturní studia Číny. Ďakujem
nové
Dobrý deň,

ten link je správny, tie dátumy sú tiež správne.
Môžete si vybrať, či stíhate zápis 22. 6., alebo počkáte na zápisy v júli.
Pokyny k jednotlivým termínom viď web FF.
nové
Soňa Trubačová
Rozumiem, že dátumy sú správne, avšak nič okrem nich neviem zistiť-miesto, presný čas. Preto sa na to pýtam
nové
Priamo na odkazovanom webe -> https://www.phil.muni.cz/pro-uchazece/bakalarske-studium/zapis-do-studia -> máte vpravo odkaz na dokument "Uchazeči bez oborových testů" -> https://is.muni.cz/do/phil/Pracoviste/prijimaci/67270053/69854455/2017_06_zapis_bez_OT_bc.pdf a tam sú všetky tieto detaily
nové
Michaela Zajícová
Zápis
Dobrý den,
chci se zeptat, momentálně jsem přijata na obor Čeština a lit., zápis oborů bez OT je 22. 6., čekám ale ještě na výsledky dalších přijímaček na MU (dozvím se 22. 6.) a v tento den mě ještě čekají další přijímačky, je tedy možné dostavit se na zápis v červencovém termínu a bez problému se zapsat na Češtinu (až budu znát výsledky všech přijímaček rozhodnu se na co se zapsat), která má termín 22. 6. jako obor bez OT?
Děkuji.
nové
Dobrý den,

můžete bez obav využít až termín zápisu v červenci.
nové
Michaela Zajícová
A co se týče časového harmonogramu, pokud bych pozvánku na červencový termín neobdržela (kvůli nepřijetí), zjistím ho na webovkách stejně jako u termínu červnového?