Vlákno: TSP obecně/
Jan Hradecký
26. 2. 2017 13:01nové
Statistické údaje pro TSP z minulých let
Dobrý den, zajímalo by mě, jestli je dostupná statistika výsledků TSP z minulých let pro ESF, obor Podniková ekonomika a management. Jde mi o statistiku, která obsahuje, kolik bodů dosáhli uchazeči s určitým percentilem. Našel jsem jen souhrnnou pro všechny fakulty, ale ta pro mě může být dost zavádějící vzhledem k tomu, že se nakonec budu porovnávat jen s uchazeči o můj obor. Děkuji za odpověď.
26. 2. 2017 15:42nové

Dobrý den,

percentil z TSP se počítá vzhledem k variantě.
Ne s ohledem na obor na přihlášce a pod.

Takže ta souhrnná statistika je správná - máte tam jednak celkovou, za celý ročník 2016, ale i s rozdělením na jednotlivé varianty ročníku 2016.
Jakub Živna
2. 5. 2017 23:00nové
kde prosím vás najdem hodnoty prercentilu z celeho rocnika? pretoze som nasiel len percentily z daných variánt testov, a tie asi nie sú smerodajné.
3. 5. 2017 16:15nové
Percentil sa stanovuje vždy vzhľadom k variante testu, takže tie dáta sú najrelevantnejšie :)
Jakub Živna
4. 5. 2017 22:57nové
takze aj teraz to bude na prijimacich skuskach tak, ze kazda varianta testu bude mat vlastny percentil? ako sa to potom spoji a rozhodne sa, kto vlastne uspel a kto nie?
5. 5. 2017 10:32nové

Vždy je to tak, že percentil sa počíta vzhľadom k variante.
Nemožno pomerovať absolútne bodové zisky medzi jednotlivými variantami.

Takže finálny poradovník vznikne tak, že pre odbor XY fakulta zoradí všetkých záujemcov, podľa dosiahnutého percentilu.

Viď tiež vysvetlenie vo FAQ na https://is.muni.cz/auth/prihlaska/faq?fakulta=1411#x25