Ubytování - Diskusní fórum k přijímacímu řízení 2017 - Diskuse

Vlákno: Ubytování
nové
nové
Dávid Brilla
Koleje
Dobrý deň,
na základe dostatočného percentilu na sciu som bol prijatý na MUNI FI, chcel by som sa opýtať či je možné riešiť koleje nejako vopred, alebo až po zápise na univerzitu. Tiež by som sa potom chcel opýtať či je vôbec reálne dostať jednu z tých rekonštruovaných izieb na koleji Veveří, ak sme dvaja prváci, a teda ubytovanie budeme riešiť asi až po zápise?? Je to reálne sa tam dostať alebo sa radšej rovno hodiť na Kounicovu?

vďaka za odpoveď
nové
Dobrý deň,

intrák môžete riešiť až po zápise. O miesto sa žiada cez náš systém, a do IS máte prístup až po zápise (na zápise získate svoje UČO a heslo pre prístup).

Na Veveří sa určite nespoliehajte. Kapacita je minimálna, obvykle je takmer zaplnená staršími študentami. Pre prvákov je vyhradených celkom 1500 lôžok (z celkom 4 tisíc), väčšina miest je v komplexe Komárov.
Kounicova je veľmi žiadaná, tiež, takže by som si vybrala Kounicku a alternatívu (Klácelova? nám. Míru? ak nechcete až Komárov).

Presný postup je taký, že univerzita vyhlásí jeden termín (dátum a presný čas), kedy sa spustí možnosť rezervácie miesta. Prihlásite sa do separátnej aplikácie ISKaM (IS kolejí a menz), kde si v určený čas vyberiete podľa aktuálnej situácie (aktuálne voľné lôžka) na danom internáte a potvrdíte.
Nárok na internát má každý študent prezenčného štúdia, ak je to jeho prvé štúdium na VŠ v ČR a nemá trvalý pobyt v Brne. Dojazd nerozhoduje, je to časová súťaž pri rezervácii.
nové
Tereza Salvadori
Domácí mazlíček na kolejích
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda-li je možné mít na kolejích kočičku nebo jestli se mám rovnou poohlédnout po nějakém jiném ubytování?
nové
Na koleji určitě zvíře mít nemůžeš.
nové
Dobrý den,

na koleji jsou povolené pouze asistenční zvířata (zjm. psy, v ČR).

Pokud máte kočku, bude lepší hledat rovnou studentský privát.
nové
Monika Slavíková
Koleje
Dobrý den, kvůli dovolené jsem musela odložit zápis a náhradní termín je až 11. září. Dočetla jsem se na stránkách kolejí, že rezervace koleje je možná až po zápisu a jen do 10. Září. Chtěla bych se zeptat, co mám tedy dělat. Děkuji.
nové
Dobrý den,

zápis na FSS je také 11. 7. 2017 - pokud byste už byla zpátky, zkuste se dostavit tam.
Pokud ne, nic se neděje, koleje si můžete určite rezervovat i po 10. 9. 2017.
nové
Natálie Skopalová
Koleje
Dobrý den, čekám na odvolání a nevím jestli se dostanu. V případě, že bych se nedostala a byla bych na jiné škole, je možnost bydlet na kolejích muni?
nové
Dobrý den,

k odvolání si dovolím poznámku
"Rektor změní rozhodnutí, které bylo vydáno v rozporu se zákonem, vnitřním předpisem vysoké školy nebo její součástí, nebo podmínkami stanovenými podle § 49 odst. 1 a 3. Jinak žádost zamítne a původní rozhodnutí potvrdí."
Viz http://bit.ly/OdvolaniMU

Takže pokud jste neupozornila na skutečné porušení předpisů, ze strany unvierzity, bude odvolání zamítnuto.

Koleje MU jsou primárně určené studentům MU. Pokud by se jejich kapacita nevyčerpala, je možné poždáat o ubytování i jako student jiné VŠ, v září.
nové
Karolína Tuzarová
Kolej Vinařská
Dobrý den, Na podzim budu nastupovat do prvního ročníku ESF. Mám tedy zájem o lůžko na dvoulůžkovem pokoji na koleji Vinařská, jen nevím jak to je s kapacitou a jaká je šance, nebo zdali jsou již pokoje rozebrany staršími studenty. Předem děkuji za odpověď.
nové
Dobrý den,
pro studenty prvních ročníků je primárně určeno 1500 lůžek a většina z nich je v komplexu Komárov. Neznamená to ale, že nebudou volná místa i na kolejích Vinařská, s celkovým počtem 491 dvojlůžek je docela velká pravděpodobnost, že některá budou k dispozici i pro váš výběr.

Krom těchto rezervovaných míst pro první ročníky jsou ostatní místa nejprve nabízena stávajícím obyvatelům kolejí a posléze všem ostatním studentům MU. Velká část tedy bude již rozebrána. Záleží ale na Vás, jaké místo si dokážete ,,ulovit" v časové soutěži rezervací, která tento rok vypukne 1.8. v 9:00 v ISKAM (Informační systém kolejí a menz).

Více informací o procesu rezervace (doporučuji pročíst): http://www.skm.muni.cz/doc/kolej/harmonogram-rezervaci-17-18.cz.pdf
Přímý návod pro postup rezervací v ISKAM MUNI: https://iskam.skm.muni.cz/docs/RezervacePostupCz.pdf
nové
Daniela Čarnoká
Kolej
Dobrý den, je možné ubytovanie aj na kolejich VUT?
nové
Dobrý den, s tímto dotazem se budete muset obrátit na VUT. MU sama o sobě nabízí ubytování pouze na vlastních kolejích.